Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Dariusz Chojnacki

Dariusz Chojnacki

Dariusz ChojnackiOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Dariusz Chojnacki jest polskim aktorem teatralnym i filmowym, który urodził się 14 września 1981 roku w Zabrzu. W 2005 roku ukończył studia we wrocławskiej filii PWST na Wydziale Aktorskim. Zawodowo jest związany z Teatrem Śląskim od 2009 roku. Pracował także w Teatrze Pieśń Kozła oraz Ad Spectatores. Grał w różnych produkcjach, m.in. w "Chrzcie", "Obławie", "Pani z przedszkola" oraz "Drzazgach". Jako aktor filmowy jest znany z ról w takich produkcjach, jak "Pitbull. Niebezpieczne kobiety", "Kiedy ranne wstają zorze" oraz "Szczęście świata". 

Kariera aktorska

Grał w licznych etiudach szkolnych, takich jak m.in. "Loteria" (2022), "Badylok" (2017) oraz "Gorzko!" (2014). Występował w takich spektaklach teatralnych jak, m.in.:

  • "Piąta strona świata" w roli Bohatera,
  • "Lot nad kukułczym gniazdem" w roli Randle'a McMurphy'ega,
  • "Moralność pani Dulskiej" w roli Zbyszka Dulskiego.

Miał okazję wystąpić w Teatrze Telewizji w 2017 roku. Zagrał wtedy Tatę Rafała w spektaklu "Wujek 81. Czarna Ballada". W Teatrze Polskiego Radia występował trzykrotnie w latach 2013-2020. Zagrał różne role w "Grymas Ó", Diabła w "Bestiariuszu" oraz różne role w "Trzynastego grudnia roku pamiętnego"

Filmografia

Dariusz Chojnacki zagrał w takich filmach, jak m.in.: "Aleja gówniarzy" (2007) jako Jarek, "Drzazgi" (2008) jako Józek, "Chrzest" (2010) jako policjant, "Obława" (2012) jako Jeniec, "Kiedy ranne wstają zorze" (2012) jako Młody, "Pani z przedszkola" (2014) jako Antoni Mróz, "Nowy świat" (2015) jako Łukasz oraz "Szczęście świata" (2016) jako Rufin. 

Nagrody

Dariusz Chojnacki otrzymał Złotą Maskę za najlepszą męską rolę w spektaklach "Piąta strona świata" oraz "Lot nad kukułczym gniazdem" w 2014 roku. W tym samym roku otrzymał także nagrodę aktorską podczas 54. Kaliskiego Spotkania Teatralnego za rolę w "Piątej stronie świata", wyróżnienie aktorskie za tę samą rolę podczas XIV Festiwalu "Dwa Teatry" oraz nagrodę dla młodego twórcy od Marszałka Województwa. W 2018 roku otrzymał także nagrodę im. Leny Starke za rolę w "Porwaniu Europy"

 

Zobacz też: Łukasz Nowicki, Jan Wieczorkowski, Magdalena Lamparska, Piotr Grabowski, Kaja Paschalska, Anna Ilczuk, Emilia Komarnicka-Klynstra, Piotr Polk, Aldona Orman, Dorota Stalińska, Krzysztof Hanke, Marcin Kwaśny, Andrzej Poniedzielski, Dariusz Wieteska, Katarzyna Ankudowicz, Barbara Wysocka, Michał Rosiński, Michalina Łabacz, Michał Piela, Anna Wojton,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie są najlepsze role Dariusza Chojnackiego?
Jego najlepsze role w filmach i serialach to: Rufin w "Szczęściu świata", Remigiusz Korejwo w "25 latach niewinności. Sprawa Tomka Komendy", kolega Antoniego z wojska, Karol w "Bilecie na Księżyc".
W jakich serialach zagrał Dariusz Chojnacki?
Aktor zagrał w "Szadzi" (2020) jako proboszcz w odcinkach 2-6 sezonu trzeciego oraz w "Rojście" (2021) jako dziennikarz Kolędowicz w odcinkach 1, 3-6 sezonu drugiego.

Fani lubią też

Zobacz też