Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Anna Ilczuk

Anna Ilczuk

Anna IlczukSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
42 lata
data urodzenia:
21.08.1981
miejsce urodzenia:
Wrocław
dyscyplina:
Aktorka teatralna, filmowa i serialowa
social media:

Opis

Anna Ilczuk to polska utalentowana aktorka, która wystąpiła w wielu popularnych polskich produkcjach. Połączenie talentu oraz wykształcenia, które zdobywała na wrocławskim PWST, sprawiło, że artystka od lat otrzymuje propozycje gry zarówno w filmach i serialach, jak i na deskach teatru. Na co dzień jest także wykładowczynią na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu.

Historia Anny Ilczuk

 Anna Ilczuk urodziła się 21 sierpnia 1981 roku. Swój debiut na szklanym ekranie zaliczyła w wieku 18 lat. Otrzymała wówczas rolę statystyki w "Magazynie Kryminalnym 997", który był prowadzony przez Michała Fajbusiewicza. Ilczuk na scenie teatralnej pojawiła się w 2000 roku. To właśnie od tego momentu do 2003 roku występowała w ramach Grupy Artystycznej Ad Spectatores we Wrocławiu.

 

 Anna Ilczuk w 2004 roku ukończyła studia aktorskie i otrzymała dyplom od Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Już jako studentka wyróżniała się spośród swoich rówieśników. Nic więc dziwnego, że kilka lat później otrzymała posadę wykładowczyni na tym uniwersytecie.

 

W trakcie swojej kariery, Anna Ilczuk była związana z kilkoma teatrami. Przed dłuższy czas występowała w Teatrze Polskim we Wrocławiu, jednak w pewnym momencie musiała przerwać tę współpracę. Nie zgadzała się z decyzjami, które podjęły władze teatru, dlatego odważnie się im sprzeciwiła. Sama o sobie w wywiadach mówi, że jest buntowniczką i "człowiekiem, który się nie zgadza". Po zakończeniu współpracy z wrocławskim środowiskiem artystycznym mogliśmy oglądać Annę Ilczuk na deskach teatralnych, m.in. w Krakowie oraz w Warszawie.

Anna Ilczuk — największe sukcesy

Pierwsze wyróżnienie Anna Ilczuk otrzymała w 2004 roku, mając zaledwie 23 lata. Była to nagroda im. Małgorzaty Napiórkowskiej przyznawana przez Wrocławskie Towarzystwo Przyjaciół Teatru. Aktorka została doceniona "za młodziutki talent". W tym samym roku do jej rąk powędrowały także dwie kolejne statuetki: Nagroda Ministra Kultury na XXII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi i Grand Prix Jury Młodzieżowego na XLIV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Obie z nich były wyrazem uznania za rolę Dvori, którą aktorka grała w spektaklu teatralnym "Zabawy na podwórku".

 

Warto także podkreślić, że już na studiach Anna Ilczuk wyróżniała się spośród innych studentów. W ramach uznania w 2004 roku dostała stypendium od marszałka województwa dolnośląskiego. Później doceniła ją także Gazeta Wyborcza, od której otrzymała nagrodę "Warto" w kategorii Teatr.

Najpopularniejsze filmy fabularne i seriale Anny Ilczuk

Anna Ilczuk wystąpiła m.in. w następujących filmach i serialach:

 • "Pierwsza miłość", gdzie zagrała rolę Emilii Miedzianowskiej,
 • "Klinika samotnych serc", gdzie zagrała rolę Teresy Budek w 11. i 12. odcinku,
 • "Świat według Kiepskich", gdzie zagrała kilka różnych ról w odcinkach 309., 333., 341., 347. i 352.,
 • "Sala samobójców", gdzie zagrała rolę współpracowniczki Beaty Senatorskiej — Adę,
 • "Prawo Agaty", gdzie zagrała rolę sekretarki prezesa — Anny w 1. odcinku,
 • "Komisarz Alex", gdzie zagrała rolę Magdy Kulisz w 50. odcinku,
 • "Ojciec Mateusz", gdzie zagrała rolę Julki w 137. odcinku,
 • "Chyłka. Inwigilacja", gdzie zagrała rolę psycholog i biegłej sądowej Katarzyny Pol w 4. odcinku,
 • "Bo we mnie jest seks", gdzie zagrała rolę aktorki Barbórki.

Z kim współpracuje Anna Ilczuk?

Na planie filmowym Anna Ilczuk współpracowała m.in. z:

 • Andrzejem Grabowskim, Marzeną Kipiel-Sztuką, Bartłomiejem Żukowskim (w ramach serialu "Świat według Kiepskich"),
 • Arturem Żmijewskim, Piotrem Polkiem, Kingą Preis, Michałem Pielą (w ramach serialu "Ojciec Mateusz"),
 • Krzysztofem Zalewskim, Borysem Szycem, Marią Dębską (w ramach filmu "Bo we mnie jest seks"),
 • Agatą Kuleszą, Idą Nowakowską, Romą Gąsiorowską (w ramach filmu "Sala samobójców").

 

Zobacz też: Bartosz Żukowski, Magdalena Lamparska, Michał Żebrowski, Dominika Gwit, Tadeusz Borowski, Kaja Paschalska, Piotr Zelt, Daniel Olbrychski, Marieta Żukowska, Agata Wątróbska, Justyna Chowaniak, Wojciech Wysocki, Ilona Chojnowska, Anastazja Simińska, Krystian Pesta, Marta Ścisłowicz, Sebastian Machalski, Pola Gonciarz, Andrzej Pieczyński, Jerzy Grzechnik,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodziła się Anna Ilczuk?
Anna Ilczuk urodziła się 21 sierpnia 1981 roku.
Gdzie urodziła się Anna Ilczuk?
Anna Ilczuk urodziła się we Wrocławiu.
Jak rozpoczęła się kariera Anna Ilczuk?
Anna Ilczuk swój debiut przed kamerą miała w 1997 roku. Wystąpiła wówczas jako statystka w "Magazynie Kryminalnym 997" prowadzonym przez Michała Fajbusiewicza. Na deskach teatralnych zagrała nieco później, bo w 2000 roku, gdzie wystąpiła z Grupą Artystyczną Ad Spectatores, która działała we Wrocławiu.
Z kim występowała Anna Ilczuk?
Na planie filmowym Anna Ilczuk współpracowała m.in. z: Andrzejem Grabowskim, Marzeną Kipiel-Sztuką, Bartłomiejem Żukowskim, Arturem Żmijewskim, Piotrem Polkiem, Kingą Preis, Michałem Pielą, Krzysztofem Zalewskim, Borysem Szycem, Marią Dębską, Agatą Kuleszą, Idą Nowakowską czy Romą Gąsiorowską.
Jakie są najpopularniejsze produkcje, w których wystąpiła Anna Ilczuk?
Anna Ilczuk wystąpiła w wielu znanych filmach i serialach. Były to m.in. "Pierwsza miłość", "Klinika samotnych serc", "Świat według Kiepskich", "Sala samobójców", "Prawo Agaty", "Komisarz Alex", "Ojciec Mateusz", "Chyłka. Inwigilacja" czy "Bo we mnie jest seks".

Fani lubią też

Zobacz też