Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Wojtek Mazolewski

Wojtek Mazolewski

Wojtek Mazolewski OpisWydarzeniaWojtek Mazolewski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Wojtek Mazolewski to niezwykle utalentowany artysta pochodzący z Gdańska. Urodził się 27 marca 1976 roku i jest basistą oraz kontrabasistą jazzowym. Z muzyką związany od najmłodszych lat szkolnych, kiedy to pojawiły się pierwsze występy na mniejszych scenach. Później wszystko potoczyło się błyskawicznie. Wojtek zrobił wielką karierę i stał się ulubieńcem polskiej publiczności. Jego główny gatunek muzyczny to oczywiście jazz, chociaż w przeszłości eksperymentował również z muzyką punk. To artysta otwierający się na przeróżne warianty, więc w jego twórczości nie brakuje odrobiny muzyki improwizowanej, punk rocka i folku. 

Wojtek Mazolewski - krótka historia

Doświadczony polski artysta jest człowiekiem wielu talentów. Wojtek skupia się nie tylko na karierze muzycznej, ale też rozwija warsztat dziennikarski, prowadzi audycje radiowe i ma na koncie aktorskie epizody. Ściśle związany z zespołami Pink Freud, Bassisters Orchestra i Wojtek Mazolewski Quintet. W trakcie swojej wieloletniej kariery na scenie kojarzony z takimi wydawnictwami, jak: Universal Music Polska, Mystic Production, Agora, For Tune oraz Whirlwind Recordings. Wojtek występował już w różnych polskich miastach, wśród których na szczególne wyróżnienie zasługują: Wrocław, Szczecin, Poznań, Warszawa, Bielsko-Biała, Łódź, Dołżyca, Kielce, Łask, Tychy, Kraków, Gdańsk, Lublin, Zielona Góra, Rzeszów czy też Ostrów Wielkopolski.

Wojtek Mazolewski - dotychczasowy dorobek muzyczny

To idealny moment, aby zająć się krótkim podsumowaniem dotychczasowego dorobku muzycznego Wojtka Mazolewskiego. Na pierwszy plan wysuwają się jego albumy solowe, a konkretniej:

  • "Grzybobranie",
  • "Chaos pełen idei",
  • "Yugen".

Dochodzi do tego wiele cennych krążków w ramach projektu Wojtek Mazolewski Quintet: "Smells Lake Tape Spirit", "Wojtek w Czechosłowacji", "Polka", "When Angels Fall" oraz "Spirit to All". Oczywiście należałoby do tego również doliczyć albumy wydane przez zespoły Pink Freud i Bassisters Orchestra. Jeśli chodzi o najpopularniejsze utwory, w których można bliżej zapoznać się z talentem i profesjonalizmem Wojtka Mazolewskiego warto wspomnieć o takich numerach, jak: "Newcomer", "Nionio", "Wojtek w Czechosłowacji", "Get Free", "Organizmy piękne", "Paris", "Berlin" czy też "London". 

Wojtek Mazolewski - powiązani artyści i współpraca

Na przestrzeni muzycznych lat Wojtek Mazolewski współpracował już z wieloma artystami i grupami, biorąc również udział w wyjątkowych projektach. W tej kategorii wypadałoby wyróżnić takie gwiazdy i zespoły, jak: John Porter, Mikołaj Trzaska, Macio Moretti, Jurij Andruchowycz, Michał Gos, Ireneusz Wojtczak, Justyna Święs, Tymański Yass Ensemble, Baaba, Oczi Cziorne, Marek Pospieszalski, Joanna Duda, Michał Bryndal, Oskar Torok, Jerzy Mazzoll oraz Me and That Man. 

Wojtek Mazolewski - nagrody i wyróżnienia

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że tak utalentowany basista, jak Wojtek Mazolewski może się pochwalić wieloma cennymi nagrodami i wyróżnieniami. Najbardziej prestiżowe laury to z całą pewnością:

  • Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury 2002 w kategorii Muzyka Improwizowana,
  • Nagroda Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury "Splendor Gedanensis" 2009 za krążek "Grzybobranie" i działalność na trójmiejskiej scenie jazz,
  • Nagroda Muzyczna Programu Trzeciego "Mateusz" 2011 w kategorii Muzyka Jazzowa (Wojtek Mazolewski Quintet).

Oczywiście jest tego nieco więcej, ale powyższe trofea świadczą o tym, że Wojtek jest szanowanym artystą i jeszcze wiele razy zdoła zadziwić polską publiczność.

 

Źródło zdjęcia: PAP

Wydarzenia

Wojtek Mazolewski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Wojtek Mazolewski ?

Miejscowości, w których Wojtek Mazolewski wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Gdzie i kiedy urodził się Wojtek Mazolewski?
Wojtek Mazolewski urodził się 27 marca 1976 roku w Gdańsku. Jest basistą i kontrabasistą jazzowym.
Z jakimi zespołami i wydawnictwami muzycznymi kojarzony jest Wojtek Mazolewski?
Wojtek Mazolewski jest kojarzony z takimi zespołami, jak: Pink Freud, Bassisters Orchestra i Wojtek Mazolewski Quintet oraz następującymi wydawnictwami muzycznymi: Universal Music Polska, Mystic Production, Agora, For Tune oraz Whirlwind Recordings.
Jakimi nagrodami i wyróżnieniami może się pochwalić Wojtek Mazolewski?
Wojtek Mazolewski zgromadził do tej pory takie nagrody, jak: Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury 2002 w kategorii Muzyka Improwizowana, Nagroda Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury "Splendor Gedanensis" 2009 za krążek "Grzybobranie" i działalność na trójmiejskiej scenie jazz oraz Nagroda Muzyczna Programu Trzeciego "Mateusz" 2011 w kategorii Muzyka Jazzowa (Wojtek Mazolewski Quintet).
Z jakimi artystami i grupami muzycznymi współpracował Wojtek Mazolewski?
Wojtek Mazolewski współpracował/współpracuje z takimi artystami i zespołami muzycznymi, jak: John Porter, Mikołaj Trzaska, Macio Moretti, Jurij Andruchowycz, Michał Gos, Ireneusz Wojtczak, Justyna Święs, Tymański Yass Ensemble, Baaba, Oczi Cziorne, Marek Pospieszalski, Joanna Duda, Michał Bryndal, Oskar Torok, Jerzy Mazzoll oraz Me and That Man.

Fani lubią też

Zobacz też