Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Miejsce Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

Wrocław, Piłsudskiego 67
Teatr Muzyczny Capitol we WrocławiuOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu to miejsce, w którym można znaleźć szeroką gamę form muzycznych i teatralnych. Ośrodek ten wystawia spektakle dla różnych grup wiekowych – od rozrywkowych musicali po adaptacje literatury polskiej i światowej. Teatr angażuje odbiorców w inteligentny dialog z twórcami, podejmując odważne refleksje nad kontrowersyjnymi tematami.

Teatr Muzyczny Capitol – historia

Teatr Muzyczny Capitol znajduje się we Wrocławiu i jest jednostką kulturalną Samorządu Miasta.  Przebudowany w latach 2011-2013, jest wyposażony w nowoczesne technologie sceniczne i posiada odrestaurowane wnętrze w stylu art déco. Budynek, w którym mieści się teatr, wywodzi się z 1929 roku – pierwotnie pełnił funkcję kinoteatru, a po renowacji w latach 2011-2013 odtworzono jego historyczne wnętrza. 

Wraz z upływem lat odrestaurowano widownię Dużej Sceny oraz wprowadzono szereg unowocześnień, aby poprawić akustykę. Foyer parteru i widownia zostały odrestaurowane z zachowaniem historycznego blichtru. Funkcję dyrektorów obiektu pełnią obecnie Hubert Zasina (dyrektor naczelny) oraz Konrad Imiela (dyrektor artystyczny).

Teatr Muzyczny Capitol – misja

Teatr Muzyczny Capitol skupia się na tworzeniu profesjonalnego, nowoczesnego teatru, wystawiającego spektakle adresowane zarówno do widzów dorosłych, jak i dzieci, w tym rozrywkowe oraz adaptacje literatury polskiej i światowej. Artyści dążą do angażowania widzów w inteligentny dialog z twórcami, który skłoni do refleksji nad sprawami prywatnymi i publicznymi – działalność teatru ma dążyć do zaspokojenia potrzeb i aspiracji kulturalnych społeczeństwa.

Misją teatru jest prezentowanie dzieł o ciekawym, niebanalnym i odkrywczym charakterze, które będą kształtować gust oraz wrażliwość artystyczną widzów. Organizowane przez Teatr Muzyczny Capitol wydarzenia nierzadko opierają się na współpracy z twórcami oraz instytucjami kultury z Polski, Europy i świata – nacisk na międzynarodową wymianę doświadczeń artystycznych stanowi podstawę do rozwoju i czerpania inspiracji. Ośrodek ten dba również o promocja młodych twórców teatralnych i uzdolnionej muzycznie młodzieży.

Teatr Muzyczny Capitol – wydarzenia

Organizowane w Teatrze Muzycznym Capitol wydarzenia obejmują nie tylko wystawiane w trakcie sezonu spektakle, lecz również imprezy o charakterze cyklicznym. Od 2006 roku Capitol jest producentem Przeglądu Piosenki Aktorskiej – 43. edycja tego wydarzenia zgromadziła w teatrze ponad 13 000 widzów przy frekwencji na poziomie 99%. Podobnie wysokim zainteresowaniem cieszyły się w sezonie 2022/2023 pozostałe spektakle i koncerty repertuarowe w Capitolu – obejrzało je ponad 93 tys. widzów, a uśredniona frekwencja wyniosła 96%.

Wśród wystawianych przez Teatr Muzycznych Capitol spektakli, cieszących się największym zainteresowaniem widzów, warto wymienić m.in. "MOCK. Czarna Burleska", "Mistrz i Małgorzata", "Lazarus" czy "Blaszany bębenek".

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Teatr Muzyczny Capitol?
Teatr Muzyczny Capitol znajduje się przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 67 we Wrocławiu.
Jakie wydarzenia odbywają się w Teatrze Muzycznym Capitol?
Organizowane w Teatrze Muzycznym Capitol wydarzenia to szeroka gama spektakli dla dzieci i dorosłych, jak również eventy cykliczne, takie jak Przegląd Piosenki Aktorskiej.
Kiedy został otworzony Teatr Muzyczny Capitol?
Za datę powstania operetki w pierwotnym kształcie przyjmuje się 21 marca 1955 roku – to właśnie wtedy pierwszy raz wystawiono napisaną przez Johanna Straussa "Zemstę Nietoperza" w reżyserii Szymona Szurmieja.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też