Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Andrzej Andrzejewski

Andrzej Andrzejewski

Andrzej AndrzejewskiOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Andrzej Andrzejewski to urodzony 1 stycznia 1976 roku w Bartoszycach polski aktor, który występuje w filmach, telewizji, dubbingu oraz teatrze. Znany m.in. z takich seriali jak "Klan", "Samo życie" i "Majka". Od 2010 roku związany z Teatrem Kwadrat w Warszawie. 

Andrzej Andrzejewski: pochodzenie i wykształcenie

Andrzej Andrzejewski urodził się 1 stycznia 1976 roku w Bartoszycach. Jako dziecko mieszkał w Lidzbarku Warmińskim. Jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie. Ukończył ją w 2001 roku. 

Andrzej Andrzejewski: kino i telewizja

Aktor występuje w telewizji od wielu lat. W 1997 zaczął grać w serialu "Klan" (jako Norbert). Kolejno pojawiał się w takich produkcjach jak "Skok" (jako Mały), "Na dobre i na złe" (jako Mirek), "Enduro Bojz" (jako Robert), "W kogo ja się wrodziłem" (jako Tomek), "Marszałek Piłsudski" oraz "Sfora".

W 2002 wystąpił jako Józek w serialu "Samo życie". Następnie grał w "Złotopolskich", "Białej sukience", "Symetrii" (jako Zborek), "Pogodzie na jutro", "Kasi i Tomku", "Defekcie" (jako Żeleźnik), "Oficerze", "M jak miłość" (jako Bolek), "Kryminalnych" (jako Marcin), "Zakręconych" (jako Szymon), "Magdzie M." (jako Franek), "Fali zbrodni" i "Ranczu".

Aktor zagrał role również w takich produkcjach jak "Job, czyli ostatnia szara komórka" (jako Pele), "Fałszerze - powrót Sfory", "Pitbull", "Tylko miłość", "Odwróceni" (jako Ryszard), "Królowe śródmieścia" (jako Zyga), "Halo Hans!", "Faceci do wzięcia", "Twarzą w twarz" (jako Marcin), "Randka w ciemno" (jako Mirek) oraz "Naznaczony" (jako Kazimierz).

W latach 2009-2010 grał w serialu "Majka" rolę Stefana Lisowskiego. Wystąpił także w serialu "39 i pół" w roli adwokata Sławomira Pływaka. Następnie pojawił się w takich produkcjach jak "Weekend" (jako Stefan), "Układ warszawski" (jako Marcin), "Ojciec Mateusz" (jako Olek), "Kac Wawa", "Krew z krwi" (jako Wiktor), "Czas honoru" (jako Siwy), "Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości", "Stacja Warszawa" (jako Robert), "Prawo Agaty" (jako Seweryn), "Komisarz Alex" (jako Jacek), "Lekarze" (jako Przemysław), "Barwy szczęścia" (jako Seweryn), "Na krawędzi 2", "Bodo" (jako Stefan), "O mnie się nie martw" (jako Bartek) oraz "Asymetria" (jako Zborek).

Andrzej Andrzejewski: dubbing

Poza rolami w filmach i serialach aktor ma na swoim koncie również role dubbingowe. Podkładał głosy w polskich wersjach takich produkcji jak "Był sobie człowiek", "Liga Sprawiedliwych bez granic" (jako Złoty Wzmacniacz), "Freefonix" (jako Freezbone), "Scooby-Doo: Strachy i patałachy" (jako Tłuścioch), "Wiedźmin 2: Zabójcy królów" (jako Felix Favela), "Battlefield 3" (jako Kowadło), "Akademia tańca" (jako Chuck, Anderson oraz sanitariusz), "Kapitan Szablozęby i skarb piratów" (jako baron Fanfaron), "Fantastyczna czwórka" (jako Jimmy Grimm), "Jedenastka" (jako Francisco), "Transformers: Ostatni rycerz" (jako Santos) oraz "Spider-Man: Homecoming" (jako Mac Gargan).

Andrzej Andrzejewski: teatr

Przed ukończeniem warszawskiej Akademii Teatralnej Andrzej Andrzejewski odbył 2-letnie studia aktorskie w studium teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Od czasu ukończenia studiów w 2001 roku występował na deskach kilku teatrów. Brał udział w spektaklach Teatru Narodowego w Warszawie, Teatru Buffo oraz scenach impresaryjnych. Od 2010 roku występuje w spektaklach warszawskiego Teatru Kwadrat. Pojawił się m.in. w "Godzince spokoju" (jako Leo) oraz "Czego nie widać" (jako Garry). 

 

Zobacz też: Piotr Głowacki, Małgorzata Ostrowska - Królikowska, Mikołaj Roznerski, Barbara Kurdej-Szatan, Mateusz Banasiuk, Anna Dereszowska, Weronika Książkiewicz, Joanna Moro, Olga Borys, Edyta Olszówka, Ewa Cichocka, Robert Ostolski, Agnieszka Wielgosz, Wojciech Malajkat, Filip Bobek, Damian Aleksander, Brygida Turowska, Katarzyna Herman, Maciej Mikołajczyk, Michał Sitarski,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Andrzej Andrzejewski?
Aktor urodził się 1 stycznia 1976 roku w Bartoszycach.
Jaką szkołę ukończył aktor?
Andrzej Andrzejewski jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie.
Jakie są najbardziej znane role aktora?
Andrzej Andrzejewski wystąpił z takich produkcjach jak "Klan", "Majka", "Ojciec Mateusz", "Twarzą w twarz", "Job, czyli ostatnia szara komórka" oraz "Kac Wawa".
W jakich teledyskach wystąpił aktor?
Andrzej Andrzejewski wystąpił w teledyskach do piosenek "Strach się bać" zespołu Lady Pank oraz " Nie wszyscy święci" zespołu Ścierwo.
Z czego jest znany Andrzej Andrzejewski poza aktorstwem?
Od 2000 roku występuje w Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej.

Fani lubią też

Zobacz też