Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Grażyna Brodzińska

Grażyna Brodzińska

Sprawdź wydarzenia
Grażyna BrodzińskaSzczegółyOpisWydarzeniaGrażyna Brodzińska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
73 lata
data urodzenia:
03.05.1951
miejsce urodzenia:
Kraków
dyscyplina:
Śpiewaczka operowa i aktorka musicalowa
social media:

Opis

Grażyna Brodzińska to polska śpiewaczka operetkowa oraz musicalowa i operowa. Pochodzi z muzykalnej rodziny jej matką jest śpiewaczka Irena Brodzińska. Ojciec to reżyser Edmund Wayda.

 

Ukończyła szkołę baletową dopiero po tym trafiła do gdyńskiego Studia Wokalno-Aktorskiego Danuty Baduszkowej. Śpiewu uczyła się u profesor Zofii Janukowicz-Pobłociej. Jej sceniczny debiut miał miejsce w 1970 roku w czasie studiów w Gdyni. Pracowała w Teatrze Muzycznym w Gdyni i w Teatrze Muzycznym w Szczecinie. Była też solistką Operetki Warszawskiej i Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Koncerty Grażyny Brodzińskiej to niezwykłe wydarzenia, które przyciągają rzeszę fanów. 

Koncert online Grażyny Brodzińskiej 

Zapraszamy na koncert online Grażyny Brodzińskiej. Artystka wystąpi w towarzystwie  Orkiestry Symfonicznej Le Quattro Stagioni pod dyrekcją Tadeusza Żmijewskiego. Stream poniżej. 

 

 

Repertuar Grażyny Brodzińskiej 

Repertuar Grażyny Brodzińskiej to utwory operetkowe, operowe, musicalowe i piosenki ze światowego repertuaru. Współpracuje z wieloma krajowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Artystka prezentowała się również gościnie przed publicznością Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Austrii, Anglii, Włoch, Belgii, Izraela, Holandii oraz Australii. W Kammeroper w Wiedniu wykonała partię Eurydyki w operetce Offenbacha Orfeusz w piekle oraz partię Zerliny w operze Mozarta „Don Giovanni”.

 

W Teatrze Wielkim w Warszawie wykonywała gościnnie partię Adeli w „Zemście nietoperza” Straussa oraz partię Kasi w operze Kamieńskiego „Nędza uszczęśliwiona”. Ma w swoim dorobku artystycznym wiele głównych ról w przedstawieniach muzycznych. Co roku można ją usłyszeć podczas Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy.

 

Koncerty Grażyny Brodzińskiej

Grażyna Brodzińska jest artystką, która zjednała sobie fanów w całej Polsce. Artystka już 28 lutego 2022 roku wystąpi podczas koncertu w Toruniu Muzyczny czar wspomnień Grażyna Brodzińska i Goście. Będzie to wyjątkowa okazja, aby usłyszeć jej utwory na żywo i spędzić czas w otoczeniu najlepszej muzyki.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Grażyna Brodzińska, GNU licencja wolnej dokumentacji

 

 

Kategorie:aktorki polskieaktorki musicaloweśpiewaczki operowe

Wydarzenia

Grażyna Brodzińska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Grażyna Brodzińska?

Miejscowości, w których Grażyna Brodzińska wystąpi w najbliższym czasie: Łódź, Olsztyn, Kalisz, Dąbrowa Górnicza, Poznań.

Fani lubią też

Zobacz też