Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Miejsce Pałac Kultury Zagłębia

Pałac Kultury Zagłębia

Dąbrowa Górnicza, Wolności 1
Pałac Kultury Zagłębia OpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Pałac Kultury Zagłębia mieści się przy placu Wolności 1 w Dąbrowie Górniczej. Jest to jeden z ważniejszych ośrodków w regionie, którego misją jest upowszechnianie kultury i sztuki wśród społeczności lokalnej. Oferta edukacyjna przygotowywana jest przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży. W ramach różnorodnych kół zainteresowań najmłodsi mogą rozwijać swoje pasje i talent w dziedzinach takich jak taniec, plastyka, muzyka i innych. 

Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej – o obiekcie

W repertuarze Pałacu Kultury Zagłębia znalazły się wyjątkowe koncerty, spektakle teatralne i wieczory kabaretowe. Działające przy Pałacu kameralne Kino Kadr proponuje doskonałą rozrywkę dla miłośników filmów niekomercyjnych.

 

Budynek, w którym znajduje się Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej wybudowano w latach 1951-58, według projektu architekta Zbigniewa Rzepeckiego. Obiekt funkcjonował jako Dom Kultury Zagłębia, kolejno jako Dąbrowski Pałac Kultury, a obecnie – jako znany wszystkim Pałac Kultury Zagłębia.

 

Obiekt wybudowany jest w stylu socrealistycznym. W jego wnętrzu znajduje się kameralna sala kinowa, sala widowiskowa, galeria sztuki, sala lustrzana, piwnica teatralna, a także kawiarnia. Misją Pałacu Kultury Zagłębia jest oferowanie publiczności dostępu do szeroko pojętej kultury i sztuki, a także edukacja dzieci i młodzieży w tymże zakresie.

Pałac Kultury Zagłębia – spektakle

W Pałacu Kultury Zagłębia odbywają się niesamowite wydarzenia kulturalne, które przyciągają widownie przed scenę. W obiekcie odbyły się m.in. koncerty Pawła Domagały, Korteza, Alicji Majewskiej, 10 Tenorów, zespołu LemON, Sławka Uniatowskiego i wielu innych artystów. Koncerty w Pałacu Kultury Zagłębia to gwarancja doskonałej zabawy i cudowne wspomnienia.

 

Dużym zainteresowaniem cieszą się spektakle w Dąbrowie Górniczej. Pełna sala teatralna to niezbity dowód na to, że publiczność kocha oglądać ulubionych aktorów na scenie na żywo! To doświadczenie, które dostarcza niepowtarzalnych, niemal namacalnych emocji. W Pałacu Kultury odbyły się m.in. spektakle Imię, Pikantni, Kochanie, wróciłem, Dobrze się kłamie, Wieczór panieński Plus, Kiedy kota nie ma…

 

Miłośnicy klasyki mieli okazję uczestniczyć w spektaklach Jezioro Łabędzie i Dziadek do orzechów Narodowego Baletu Kijowskiego, Pod dachami Paryża Grand Orkiestry z Odessy, Kostroma Russian National Ballet i wielu innych.

Pałac Kultury Zagłębia – spektakle 2022

Kolejny rok to zupełnie nowe emocje. Co wydarzy się w przyszłości w Pałacu Kultury Zagłębia? Koncerty 2022 – Bond in Concert – dla fanów Agenta 007 to wyjątkowy spektakl, który zabierze publiczność w niezwykłą podróż śladem szpiega Jamesa Bonda. Widzowie będą mieli okazję posłuchać utwory Goldfinger, Diamond are Forever Shirley Bassey, GoldenEye Tiny Turner, A View To Kill Duran Duran, Live and Let Die Paula McCartney’a & Wings, Another Way to Die Jacka White’a i Alicii Keys, Skyfall Adele i wiele innych.

 

Pałac Kultury Zagłębia – spektakle 2022 – co przygotowała dla widzów Dąbrowa Górnicza? M.in. przedstawienie Wieczór panieński Marcina Szczygielskiego w reżyserii Marii Seweryn, Upiór w kuchni w reżyserii Tomasza Sapryka i Klimakterium w reżyserii Krzysztofa Jaślara i Elżbiety Jodłowskiej! Spektakle w Dąbrowie Górniczej to gratka dla miłośników teatru! Pamiętaj, że bilety do Pałacu Kultury Zagłębia to jedyna gwarancja rezerwacji miejsca!

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Pałac Kultury Zagłębia?
Pałac Kultury Zagłębia znajduje się w Dąbrowie Górniczej, przy placu Wolności 1.
Jakie wydarzenia odbyły się w Pałacu Kultury Zagłębia?
W Pałacu Kultury Zagłębia odbywają się rozmaite wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. Wśród wydarzeń, które miały miejsce do tej pory, wymienić należy m.in. koncert Pawła Domagały, Alicji Majewskiej, Korteza, zespołu LemON czy Sławka Uniatowskiego. Publiczność zachwyciły również spektakle Pikantni, Dobrze się kłamie, Wieczór panieński Plus, Kochanie, wróciłem i inne.
Kiedy otwarto Pałac Kultury Zagłębia?
Pałac Kultury Zagłębia otwarto w 1958 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też