Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Anna Matysiak

Anna Matysiak

Anna MatysiakOpisWydarzeniaAnna Matysiak - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Pomimo obecności na polskiej scenie artystycznej, ogromnej liczby znakomitych aktorów i aktorek, tancerzy oraz innych twórców, nowe pokolenie wciąż zachwyca swoją doskonałą grą aktorską, nowoczesnym spojrzeniem na sztukę oraz oryginalnością. Jedną z najbardziej znanych i lubianych aktorek młodego pokolenia jest Anna Matysiak. To kobieta z niezwykle mocną charyzmą, nietypową urodą, pełna lekkości, swobody ruchów oraz doskonałą grą aktorską, którą pokochało szerokie grono publiczności. Przyjrzyjmy się jednej z najwybitniejszych postaci sztuki z bliska. 

Historia życia Anny Matysiak

Anna Matysiak urodziła się 21 kwietnia w Warszawie. Jest polską, znakomitą aktorką filmową, serialową oraz teatralną. Anna jest także zawodową tancerką. Młoda artystka już od najmłodszych lat zainteresowana była światem ogólnie pojętej sztuki.

Interesowała się teatrem, tańcem oraz dobrym kinem. Po ukończeniu szkoły średniej Anna Matysiak przez sześć lat uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. To właśnie tam młoda artystka zdobyła doskonałe umiejętności, poznając trud pracy, systematyczności oraz smak krwi i potu. Anna Matysiak podjęła także edukację w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie na kierunku aktorstwo. Edukacja sprawiła, że Anna Matysiak stała się profesjonalną, wszechstronnie wykształconą artystką. 

Dorobek artystyczny Anny Matysiak 

Uczęszczając do Szkoły Baletowej, Anna Matysiak w trakcie studiów po raz pierwszy miała okazję spotkać się z wielką, teatralną sceną. Wzięła udział w takich spektaklach jak Pan Marimba czy Dziadek do orzechów, odgrywanych na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie. Będąc profesjonalną, zawodową tancerką, Anna Matysiak występowała także w Teatrze Roma, w takich spektaklach w jak m.in.: Akademia Pana Kleksa. Anna Matysiak występowała także w Teatrze Rampa, biorąc udział w spektaklu Awantura w piekle. Młoda aktorka, uczestnicząc w wielu projektach teatralnych, miała okazję występować poza granicami naszego kraju, np. w Niemczech czy w Chinach. Na swoim koncie Anna Matysiak może zapisać także udział w wybitnym dziele francuskiego choreografa Thierrego Vergera, noszącego tytuł "Delta 12".

Anna Matysiak prężnie działa na rynku artystycznym od 2009 roku. Od tego czasu na koncie artystki znalazł się spory dorobek artystyczny.  Z całą pewnością piękną, młodą kobietę pokochał wielki, szklany ekran. Anna Matysiak wystąpiła w wielu produkcjach filmowych. Mogliśmy podziwiać jej grę aktorską w filmie "Listy do M", w którym wciela się w rolę Majki Lisieckiej. W 2013 roku aktorka wzięła udział w filmie "Oszukane", odgrywają rolę Kingi. W roku 2015 aktorka wzięła udział w "Listy do M. 2", a w 2017 roku "Listy do M. 3", wciąż wcielając się w swoją dawną postać córki Kariny i Szczepana. Rok 2019 był dla aktorki bardzo owocny. To czas, w którym wzięła udział w filmie Futro z misia jako koleżanka córki Janusza, jak również w filmie "Proceder" wcielając się w rolę Julii. W 2021 roku Anna Matysiak wzięła udział w produkcji filmowej "Krime story. Love story", jako policjantka Basia oraz w wielu innych.

Anna Matysiak to także aktorka, którą możemy oglądać w wielu polskich serialach, jako odtwórczyni ciekawych ról. W roku 2009- 2020 brała udział w serialu "Tancerze" jako Luiza Rybarczyk. Rok 2012 to udział młodej aktorki w takich produkcjach jak: "Komisarz Alex", "Hotel 52", "Lekarze", "Przepis na życie", "Misja Afganistan" czy "Prawo Agaty". W kolejnych latach młoda aktorka pojawiła się także w znanych i lubianych seriach, takich jak: "Klan", "Na dobre i na złe", "Bodo", "Barwy Szczęścia" czy "Komisarz Mama"

Anna Matysiak wciąż rozwija swoje zainteresowania, a pomimo upływu lat, wciąż zapraszana jest do udziału w wielu, ciekawych projektach artystycznych.

Współpraca Anny Matysiak z innymi twórcami

W związku z udziałem w licznych projektach teatralnych, filmowych czy serialowych, Anna Matysiak współpracuję z wieloma, znakomitymi artystami. Do tego grona z pewnością zaliczyć można: Agnieszkę Wagner, Tomka Karolaka, Agnieszkę Dygant, Michała Kwiecińskiego, Annę Dereszowską, Piotra Adamczyka, Małgorzatę Kożuchowską,Katarzynę Bujakiewicz oraz wielu innych. 

Oprócz aktorstwa, Anna Matysiak nawiązała także współpracę z artystami świata muzyki. Wzięła udział w takich teledyskach jak: Rock&Rollin' Love zespołu Afromental, Detoks zespołu Ten Typ Mes czy The Sun od Sorry Boys. 

Wydarzenia

Anna Matysiak - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Anna Matysiak?

Miejscowości, w których Anna Matysiak wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Poznań, Wrocław.

Ile lat ma Anna Matysiak?
Anna Matysiak urodziła się 21 kwietnia 1989 roku.
Skąd pochodzi Anna Matysiak?
Młoda aktorka wychowała się oraz urodziła w Warszawie
Ile wzrostu ma Anna Matysiak?
Anna Matysiak ma 162 cm wzrostu.
Która produkcja filmowa przyniosła artystce największą popularność?
Dla niezwykle szerokiego grona widzów Anna Matysiak stała się znana po udziale w filmie Listy do M.
Z kim najczęściej współpracuje Anna Matysiak?
Anna Matysiak bardzo często spotyka się w wieku produkcjach z Tomkiem Karolakiem, Agnieszką Dygant, Agnieszką Wagner oraz wieloma innymi znakomitymi artystami.

Fani lubią też

Zobacz też