Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Artysta Katarzyna Sowińska

Katarzyna Sowińska

Katarzyna SowińskaOpisWydarzeniaKatarzyna Sowińska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Katarzyna Sowińska to polska modelka, aktorka, piosenkarka oraz prezenterka telewizyjna. Przeczytaj i dowiedz się, w jakich produkcjach zagrała.

Początki kariery

Urodzona w 1981 roku w Wałbrzychu Katarzyna Sowińska muzyką interesowała się od zawsze. Już w dzieciństwie ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Następnie zajmowała się jeździectwem, gdzie odnosiła bardzo dobre wyniki. Niestety jednak na skutek poważnej kontuzji musiała zaprzestać uprawiania tego sportu. I tak oto w 1999 roku rozpoczęła karierę modelki. W 2004 roku wróciła do kraju i rozpoczęła studia na wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Po tym jak z nich zrezygnowała, przeniosła się do Los Angeles, skąd wróciła po pół roku, by rozpocząć karierę aktorki.

Aktorskie początki

Na małym ekranie Katarzyna Sowińska zadebiutowała w 2006 roku. I mimo braku wykształcenia aktorskiego Katarzyna Sowińska, nie mogła narzekać na brak ofert. Już w 2006 roku pojawiła się w serialu "Kryminalni" i "Królowie śródmieścia", a rok później w "Tylko Miłość", gdzie grała do 2009 roku. Od 2008 roku dołączyła natomiast do obsady "BrzydUla", gdzie do 2009 roku występowała jako piosenkarka Mirabella. W 2009 roku po małych rolach w serialu "Tancerze" i "Dekalog" aktorka dostała się do ekipy serialu "Samo życie", gdzie jako Bianka występowała do 2010 roku.

Kariera telewizyjna

Równolegle do kariery serialowej, Kasia pracowała w latach 2007–2008 jako prezenterka telewizyjna w MTV Polska. Można było zobaczyć ją tam aż w 3 programach, które prowadzała. Jednocześnie pracowała z innymi stacjami telewizyjnymi, w tym TVP1 i Polsatem, dla których pracowała jako konferansjerka. Tak oto w 2008 roku została współprowadzącą finał krajowych preselekcji 53. Konkursu Piosenki Eurowizji dla stacji TVP1, a dla Polsatu prowadziła Sylwestrową Moc Przebojów 2007/2008 oraz Festiwal Sopot TOPtrendy w 2008.

Gwiazda programów rozrywkowych

W tym samym czasie Katarzyna Sowińska zaczęła pojawiać się w programach rozrywkowych. Była m.in. uczestniczką drugiej edycji programu "Jak oni śpiewają" (2007) oraz "Ranking gwiazd" (2008), które emitowano na Polsacie. Została reporterką trzeciej edycji "Jak oni śpiewają" oraz dwukrotnie wzięła udział w sesji zdjęciowej dla polskiej edycji czasopisma "Playboy". Co więcej, w 2009 roku zrealizowała również 2 reportaże w ramach cyklu "Showbiz info" dla "Dzień dobry TVN". Potem jednak na kilka lat zniknęła ze świata polskiego show-biznesu.

Kariera aktorska i wokalna

W 2010 roku aktorka podjęła decyzję o powrocie do Los Angeles, gdzie przez kolejne 2 lata szkoliła aktorstwo na Howard Fine Acting Studio i Margie Haber Acting Studio. Rok później została dziennikarką TVP Polonia, a w 2012 roku zaskoczyła wszystkich własną wersję utworu "Bésame mucho". Tak oto została ona zauważona przez meksykańskiego piosenkarza Luisa Miguela, z którym rozpoczęła współpracę. W 2013 roku odbyli oni wspólną trasę koncertową po Ameryce Południowej, a w 2016 roku po Polsce. Przed powrotem do kraju aktorka zagrała w kilku produkcjach hollywoodzkich. 

Powrót do kraju

Po powrocie do Polski aktorka pojawiła się gościnnie w kilku serialach. Mowa o "Świat według Kiepskich" (2014), "Ojciec Mateusz" (2016) oraz "Komisarz Alex" (2016). Następnie w 2018 roku Kasia dostała się do obsady serialu "Pierwsza miłość", a w 2019 roku do "Barwy szczęścia", gdzie występowała do 2021 roku. Ponadto została również etatową aktorką Teatru Komedia w Warszawie, gdzie zadebiutowała na deskach w spektaklu "Zaręczony pogrąŻony"

Wydarzenia

Katarzyna Sowińska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Katarzyna Sowińska?

Miejscowości, w których Katarzyna Sowińska wystąpi w najbliższym czasie: Poznań, Dąbrowa Górnicza, Kraków, Wrocław, Warszawa.

Skąd jest Katarzyna Sowińska?
Aktorka pochodzi z Wałbrzycha.
Z jakich seriali jest znana Katarzyna Sowińska?
Aktorka zagrała m.in. w "Kryminalni" (2006), "Tylko Miłość" (2007),"BrzydUla" (2008-2009), "Ojciec Mateusz" (2016), "Komisarz Alex" (2016), "Pierwsza miłość" (2018-2019) oraz "Barwy szczęścia" (2019-2021).

Fani lubią też

Zobacz też