Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasun-festival
Home Miejsce Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana

Będzin, Teatralna 4
Sprawdź wydarzenia
Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana DormanaOpisWydarzeniaObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana to lalkowy teatr dziecięcy, który mieści się przy ul. Teatralnej 4 w Będzinie. Jego historia rozpoczyna się w 1945 roku wraz z powstaniem Międzyszkolnego Teatru Dziecka w Sosnowcu, założonego przez małżeństwo Jana i Janinę Dormanów. Rok później dziecięcy zespół teatralny, zwany już Eksperymentalnym Teatrem Dziecka, wprowadził się do pierwszej siedziby w budynku Związku Zawodowego Górników w Sosnowcu, jednak nie na długo. W 1950 roku placówka przeniosła się do nowej Sali dawnego domu parafialnego w Będzinie, a w 1951 roku otrzymała nazwę Teatru Dzieci Zagłębia. W okresie kierownictwa Jana Dormana będziński Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie stał się jedną z ważniejszych scen awangardowych dla dzieci i młodzieży w kraju. Przez lata Jan Dorman zrealizował blisko 59 spektakli takich jak Kubuś Fatalista, Szczęśliwy Książę, Która godzina?, Krawiec Pan Niteczka, Krzesiwo, Konik. Współczesna scena Teatru Dzieci Zagłębia ponad połowę tytułów ze swojego repertuaru prezentuje na gościnnych scenach, na terenie całego województwa śląskiego.

Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie repertuar

Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie repertuar podzielony jest obecnie na cztery główne kategorie: Baby Scena, Dzieci, Młodzież i Dorośli. Wyjątkowe spektakle dla dzieci i widzów starszych to propozycja wspaniałej rozrywki dla całej rodziny. Warto wymienić tu: Bajkę o Stworku bez kolorku, Pstryk! Wszystko jasne...!, Brombę w sieci, Trzy świnki, Cudowną lampę Aladyna, Uwodziciela, Pamięć Rutki.

Teatr Dzieci Zagłębia Bilety

Teatr Dzieci Zagłębia bilety na spektakle dla dzieci w sprzedaży za pośrednictwem serwisu eBilet.pl. Oficjalny kanał sprzedaży, największy wybór biletów na imprezy – sprawdź już teraz.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też