Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Krzysztof Czeczot

Krzysztof Czeczot

Krzysztof CzeczotOpisWydarzeniaKrzysztof Czeczot - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Krzysztof Czeczot to polski aktor teatralny i telewizyjny, który jest znany przede wszystkim z serialu "BrzydUla". To właśnie tam miała go szansę poznać szersza publiczność, kiedy tworzył rolę najbliższego przyjaciela głównej bohaterki. Swoje umiejętności szlifował na PWSFTiT w Łodzi oraz Akademii Teatralnej w Warszawie.

Historia Krzysztofa Czeczota

Krzysztof Czeczot urodził się 25 lipca 1979 roku w Bytowie, czyli mieście położonym w województwie pomorskim. Już w szkole średniej wiedział, że chce zostać aktorem, dlatego od razu po ukończeniu edukacji, aplikował na studia aktorskie. Ostatecznie już w wieku 23 lat ukończył Wydział Aktorski na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz Akademię Teatralną w Warszawie. Kształcenia nie zakończył jednak na uzyskaniu stopnia magistra, a dalej je kontynuował aż do obrony doktoratu.

Tuż po ukończeniu studiów Krzysztof Czeczot otrzymał pracę w Teatrze Współczesnym w Szczecinie, gdzie grał na scenie aż 7 lat. Był także związany z Teatrem Rozmaitości w Warszawie.

Wystąpił również w kilkudziesięciu produkcjach filmowych. Sławę i szeroką rozpoznawalność przyniosły mu dwie z nich. Pierwsza to rola najlepszego przyjaciela Uli — głównej bohaterki serialu "BrzydUla". Druga to główna postać, którą aktor zagrał w filmowej biografii Zenona Martyniuka z 2020 roku pt. "Zenek".

Warto podkreślić, że Krzysztof Czeczot jest nie tylko aktorem, ponieważ zajmuje się wieloma rzeczami w ramach działalności artystycznej. Przykładowo stworzył libretto operetki "Piękna Helena" Jacqueasa Offenbach, słuchowiska radiowe, audiobooki i dramaty. Spełnia się także jako reżyser. Swój debiut w tej roli miał w 2014 roku, kiedy to w Teatrze Telewizji pojawił się spektakl "Miss Hiv" pod jego nadzorem artystycznym.

Krzysztof Czeczot — największe sukcesy

Krzysztof Czeczot ma na swoim koncie wiele nagród branżowych. Został nagrodzony zarówno za warsztat aktorski, jak i reżyserię i koordynację kilku projektów artystycznych. Pierwszą z nich otrzymał już w 2001 roku, kiedy to został doceniony za najlepszą rolę męską w polskim filmie fabularnym "Głośniej od bomb". Na kolejną nie musiał długo czekać, ponieważ ponownie został zauważony już rok później — tym razem dzięki roli Wayne'a w produkcji "Popcorn" oraz Normana w "SubUrbii".

Nie sposób wymienić wszystkich statuetek, które ma na swoim koncie Krzysztof Czeczot, natomiast warto jeszcze wspomnieć o nagrodach za reżyserię. Przykładowo w 2008 roku uzyskał wyróżnienie za koordynację artystyczną słuchowiska "Dublin. One Way" na VIII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". Później w 2012 roku doceniono go za realizację audiobooka "Gra o Tron".

Najpopularniejsze filmy, seriale, spektakle i dubbingi Krzysztofa Czeczota

Krzysztof Czeczot wystąpił m.in. w:

 • filmach:
  • "Zenek", gdzie zagrał rolę Zenona Martyniuka,
  • "Głośniej od bomb", gdzie zagrał rolę kuzyna Marcina — Dżefreja,
  • "Ile waży koń trojański?", gdzie zagrał rolę chuligana,
  • "Pech to nie grzech", gdzie zagrał rolę Adama Boneckiego,
 • serialach:
  • "BrzydUla", gdzie zagrał rolę przyjaciela głównej bohaterki,
  • "Komisarz Alex", gdzie zagrał rolę Marka Olszaka,
  • "O mnie się nie martw", gdzie zagrał rolę przyjaciela Krzysztofa — Rafała",
 • spektaklach teatralnych:
  • "Dziewczyna z pociągu", gdzie zagrał rolę Kamala Abdica,
  • "Niepamięć", gdzie zagrał rolę Marcina.

Z kim współpracuje Krzysztof Czeczot?

Na planie filmowym i deskach teatralnych Krzysztof Czeczot współpracował m.in. z:

 • Marią Dębską, Mikołajem Roznerskim, Joanną Opozdą, Barbarą Kurdej-Szatan (w ramach filmu "Pech to nie grzech"),
 • Iloną Ostrowską, Danutą Szaflarską, Mają Ostaszewską, Andrzejem Młynarczykiem, Magdaleną Waligórą, Krzysztofem Kiersznowskim (w ramach filmu "Ile waży koń trojański?"),
 • Rafałem Królikowskim, Magdaleną Kumorek, Krystianem Pestą (w ramach spektaklu "Niepamięć").

 

Zobacz też: Aleksandra Szwed, Jakub Józefowicz, Cezary Żak, Ewa Kasprzyk, Mikołaj Krawczyk, Anna Cieślak, Cezary Pazura, Małgorzata Ostrowska - Królikowska, Piotr Głowacki, Artur Barciś, Barbara Wysocka, Maja Pankiewicz, Krzysztof Gosztyła, Piotr Janusz, Robert Moskwa, Natalia Piotrowska-Paciorek, Jowita Budnik, Anna Terpiłowska, Michał Rolnicki, Magdalena Kumorek,

 

Wydarzenia

Krzysztof Czeczot - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Krzysztof Czeczot?

Miejscowości, w których Krzysztof Czeczot wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Kraków, Gdańsk.

Kiedy urodził się Krzysztof Czeczot?
Krzysztof Czeczot urodził się 25 lipca 1979 roku.
Skąd pochodzi Krzysztof Czeczot?
Krzysztof Czeczot pochodzi z Bytowa, czyli miasta położonego w województwie pomorskim.
Kiedy rozpoczęła się kariera Krzysztofa Czeczota?
Kariera Krzysztofa Czeczota rozpoczęła się w 2000 roku.
Gdzie po raz pierwszy wystąpił Krzysztof Czeczot?
Krzysztof Czeczot po raz pierwszy wystąpił w serialu "Graczykowie", gdzie zagrał rolę kolegi Lucusia Graczyka.
Gdzie zagrał Krzysztof Czeczot?
Krzysztof Czeczot zagrał m.in. w "Pensjonacie pod Różą", "BrzydUli", "Ranczu", "Komisarzu Alexie", "Na dobre i na Złe" czy "W rytmie serca".

Fani lubią też

Zobacz też