Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Karolina Gorczyca

Karolina Gorczyca

Sprawdź wydarzenia
Karolina GorczycaSzczegółyOpisWydarzeniaKarolina Gorczyca - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
39 lat
data urodzenia:
14.03.1985
miejsce urodzenia:
Biłgoraj
dyscyplina:
Aktorka filmowa, serialowa, dubbingowa i teatralna
social media:

Opis

Karolina Gorczyca to aktorka telewizyjna i filmowa. Znana również jako była partnerka Wojciecha Zielińskiego, nie zawsze marzyła o zostaniu aktorką. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Zobacz wywiad z Karoliną Gorczycą

 

Początki aktorstwa

Jak sama Karolina Gorczyca wspomina, aktorstwo od zawsze było jej pasją. Na studia aktorskie poszła jednak z przekory. Od najmłodszych lat wpajano jej, by wybrała prawo, medycynę, lub jakikolwiek inny zawód, który zagwarantuje jej finansowe bezpieczeństwo. Z kolei aktorka za wszelką cenę chciała udowodnić rodzicom, że spełni swoje marzenia. I tak właśnie stało się, gdy dostała się na studia do jednej z najlepszych szkół teatralnych w całym kraju. I tak oto po latach ciężkiej pracy, w 2008 roku Karolina Gorczyca została absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Debiut aktorski

Tuż po zakończeniu studiów Karolina Gorczyca rozpoczęła współpracę z Teatrem STU w Krakowie. To właśnie tam zadebiutowała na scenie teatru w sztuce "Biesy" Krzysztofa Jasińskiego. Jednak mało kto wie o tym, że aktorstwa miała okazję zasmakować jeszcze za czasów studiów. W 2007 roku wystąpiła bowiem w filmie "Korowód" Jerzego Stuhra, ówczesnego Rektora PWST, gdzie zagrała Kasię Darską. Ponadto na studiach poznała również irańskiego reżysera, u którego pojawiła się w filmie "The Die of Love".

Kolejne sukcesy

Dyplom z aktorstwa otworzył przed Karoliną Gorczycą zupełnie nowe możliwości zawodowe. Aktorka zaczęła występować nie tylko na deskach teatru, ale i w produkcjach telewizyjnych. Wkrótce po otrzymaniu dyplomu zagrała m.in. w serialu "Twarzą w twarz" oraz w filmach "Na Kredyt" i "Pora mroku". Z kolei w 2009 roku dostała się do obsady serialu TVP2 "Czas honoru", gdzie grała aż do 2014 roku. Rola serialowej Rudej przysporzyła jej sympatii widzów, którzy ją pokochali. W kolejnym roku aktorka otrzymała główną rolę w filmie "Miłość na wybiegu", który przyniósł jej dużego rozgłosu. Ponownie więc wystąpiła w serialu TVP2 – tym razem jednak było to "Na dobre i na złe", gdzie jako doktor Iwona spędziła 2 lata. Przed zakończeniem współpracy z producentami serialu, aktorka wystąpiła także w filmie "Ostatnia akcja". Pojawiła się w nim u boku gwiazd takich jak Jan Machulski i Barbara Krafftówna.

"Skrzydlate świnie" i inne kreacje aktorskie

W 2010 roku Karolina Gorczyca pojawiła się w produkcjach takich jak "Usta usta", gdzie wcieliła się w rolę instruktorki fitnessu, Leny. W tym samym roku można ją było zobaczyć również w filmie "Skrzydlate świnie", w którym pojawiła się jako Alina, partnerka Oskara. Z kolei w 2012 roku pojawiła się w filmach "Zdjęcie"  Macieja Adamka, "Noc życia" Antka Królikowskiego, "Anna German", "Komisarz Blond i Oko sprawiedliwości", a także w serialu "Hotel 52". Rok potem zagrała w "Wybrańcu" Michała Węgrzyna oraz gościnnie pojawiła się w serialach "Ojciec Mateusz" i "Lekarze". Zdobyła również główną rolę w serialu "To nie koniec świata!", który doczekał się 2. sezonu. Szczyt jej kariery miał jednak dopiero nadejść.

Niezapomniane kreacje aktorskie

Trudno w to uwierzyć, ale najciekawsza rola filmowa miała jeszcze nadejść. Zdarzyło się to w 2012 roku, kiedy Karolina wygrała wieloetapowy casting do głównej roli w filmie "Agnieszka" Tomasza Rudzika. Aby zagrać w tym niemiecko–polskim filmie, aktorka musiała pokonać konkurencję na castingu w Warszawie, Paryżu oraz Monachium. I tak oto w 2014 roku wcieliła się ona w rolę Agnieszki Radomskiej – dziewczyny, która po wyjściu z polskiego więzienia ucieka do Niemiec. 

Następnie prosto z planu filmowego trafia obsady serialu "To nie koniec świata". Następnie w latach 2015–2016 gra w serialu "Singielka", w 2018 roku dołącza do obsady "Druga szansa", a w 2019 roku – pojawia się w "Ultraviolet". Ponadto w 2021 roku pojawia się w serialu "Szadź", gdzie gra nadkomisarz Ewelinę Wrońską.

Pozostałe sukcesy

Poza Teatrem STU w Krakowie, aktorka występowała także na deskach Teatru Prapremier InVitro w Lublinie oraz kilkoma teatrami w Warszawie – a dokładniej mówiąc, Teatrem Mazowieckim oraz OCH-Teatrem. Mało kto wie o tym, że od 2013 roku aktorka zajmuje się także dubbingiem. Wszystko zaczęło się od tego, że  użyczyła głosu Larze Croft – bohaterce kultowej gry "Tomb Raider"

Karolina Gorczyca wywiązała się na tyle dobrze z tej roli, że zaproponowano jej współpracę przy kolejnych częściach gry. I tak oto ponownie użyczyła głosu Larze Croft w 2015 oraz 2018 roku. Karolina Gorczyca znana jest również z udziału w 6. edycji programu "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami", który wyemitowano w Telewizji Polsat. Aktorka zajęła w nim 10. miejsce.

Fot. dzięki uprzejmości Karoliny Gorczycy.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Karolina Gorczyca - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Karolina Gorczyca?

Miejscowości, w których Karolina Gorczyca wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Gdzie urodziła się Karolina Gorczyca?
Aktorka urodziła się w Biłgoraju w województwie lubelskim.
W jakiej sztuce zadebiutowała Karolina Gorczyca?
Pierwszą rolę teatralną aktorka otrzymała w 2008 roku po ukończeniu studiów. Jej debiut odbył się na scenie Teatru STU w Krakowie – w sztuce "Biesy" Krzysztofa Jasińskiego.
W jakim filmie zadebiutowała Karolina Gorczyca?
Po raz pierwszy na dużym ekranie Karolina Gorczyca pojawiła się w 2007 roku w filmie "Korowód" Jerzego Stuhra. W rzeczywistości jednak przed kamerą po raz pierwszy stanęła kilka lat wcześniej w filmie "The Die of Love".
Gdzie Karolina Gorczyca studiowała aktorstwo?
Aktorka uczyła się na Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, którą ukończyła w 2008 roku.
Kogo i w jakiej grze komputerowej dubbingowała Karolina Gorczyca?
Aktora użyczyła głosu Larze Croft w grze "Tomb Raider" (2013), "Rise of the Tomb Raider" (2015) oraz "Shadow of the Tomb Raider" (2018).

Fani lubią też

Zobacz też