Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Marcin Przybylski

Marcin Przybylski

Marcin PrzybylskiOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Marcin Przybylski jest znanym polskim aktorem filmowym, telewizyjnym oraz teatralnym. Zajmuje się nie tylko grą aktorską, ale również reżyserią teatralną czy dubbingiem. Jest ponadto wykładowcą warszawskiej Akademii Teatralnej, którą sam ukończył w 1998 r. W 2011 r. zdobył stopień doktora habilitowanego.

Marcin Przybylski - kariera

Podczas swojej kariery był związany z wieloma różnymi teatrami warszawskimi. Były to przede wszystkim Teatr Współczesny, Teatr Narodowy (z którym jest stale związany od 2003 r.), Teatr Syrena czy Studio Teatralne KOŁO. Podczas swojej kariery aktora teatralnego zagrał w spektaklach takich jak "Łgarz Carlo Goldoniego", "Szkoła Żon" i "Mieszczanin szlachcicem" Moliera, "Wielkanoc" Augusta Strindberga  oraz "Stracone zachody miłości" Williama Szekspira.

Aktor znany jest także ze swoich ról telewizyjnych w filmach i serialach. Należą do nich takie pozycje jak "Ojciec Mateusz", "Planeta Singli 3", "Przepis na życie", "Czas honoru", "Przyjaciółki", "Osiecka" i wiele innych. Do jego rozpoznawalności przyczynił się także udział aktora w programie rozrywkowym Twoja twarz brzmi znajomo w 2014 r.

Marcin Przybylski zajmuje się także polskim dubbingiem do zagranicznych bajek, seriali oraz filmów. Szczególnie znany jest z podkładania głosu pod postać Clinta Bartona ("Hawkeye") w serii filmów Marvela ("Avengers", "Avengers: Czas Ultrona") oraz pod postać Kiliego w serii filmów Hobbit ("Hobbit: Niezwykła podróż", "Hobbit: Pustkowie Smauga" oraz "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii").

Stworzył również scenariusze do dwóch muzodramów: "Bellatrix" oraz "Vernix".

 

Marcin Przybylski to aktor wielokrotnie nagradzany. Do najważniejszych nagród i odznaczeń, które zostały mu przyznane należą przede wszystkim:

  • Nagroda im. Tadeusza Łomnickiego,
  • Nagroda Publiczności V Elbląskich Nocy Teatru i Poezji,
  • Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Aktor ceniony jest przede wszystkim za swoją wszechstronność.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaki jest pierwszy serial, w którym zagrał Marcin Przybylski?
Pierwszym serialem telewizyjnym w filmografii aktora jest polski serial "Dom" w reżyserii Jana Łomnickiego. Marcin Przybylski wcielił się w rolę harcerza.
Kiedy rozpoczęła się kariera artysty?
Kariera artystyczna Marcina Przybylskiego rozpoczęła się już podczas jego studiów na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie. W 1997 r. został autorem muzyki do spektaklu "W małym dworku" natomiast od 1998 r. występował w Teatrze Współczesnym.
Skąd pochodzi Marcin Przybylski?
Aktor urodził się 1 lipca 1975 r. w Warszawie. Ze stolicą związał także swoje życie zawodowe, zwłaszcza z Teatrem Narodowym.

Fani lubią też

Zobacz też