Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo

SIX

13.07-29.12.2024 Warszawa

Organizator: Teatr Syrena

SIXBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

O wydarzeniu

Teatr Syrena przygotował polską premierę „SIX” - wielkie hit West Endu i Broadwayu! Musical opowiada o sześciu żonach króla Anglii Henryka VIII. Syrenią inscenizację wyreżyserowała Ewelina Adamska-Porczyk. SIX bilety na premierowy musical już dostępne.

O musicalu SIX w Teatrze Syrena

- O tym, że w Teatrze Syrena pasjonujemy się historią, nie trzeba przekonywać nikogo, kto widział nasz autorski musical „Bitwa o tron". Nie zmieniamy kursu, pozostajemy nawet w zbliżonej epoce oraz przy naszym ulubionym gatunku - zapowiada dyrektor artystyczny teatru Jacek Mikołajczyk. - „SIX" to petarda, sensacja, przebój. „Don't Lose Ur Head", jedną z piosenek z tego spektaklu, na Spotify odsłuchano ponad 65 mln razy. Musical oddaje głos żonom króla Henryka VIII. A one, jak prawdziwe diwy pop, dają oszałamiający występ. To podręcznikowy przykład zamiany „history" w „herstory" – oddanie głosu kobietom. Dlatego do reżyserii polskiej produkcji zaprosiliśmy Ewelinę Adamską-Porczyk, znakomitą choreografkę, wspaniałą artystkę. Jesteśmy pewni, że zarówno jej głos, głos historycznych postaci, jak i głos wszystkich kobiet wybrzmi donośnie w naszym spektaklu.

Ewelina Adamska-Porczyk do tej pory w musicalach w całej Polsce grała, tańczyła i układała do nich choreografie, teraz zadebiutuje jako musicalowa reżyserka. W Teatrze Syrena można oglądać jej choreografie w „Rodzinie Addamsów” oraz „Kapitanie Żbiku i żółtym saturatorze”, w którym także gra poruszającą rolę Danuty.

Obsada musicalu „SIX” została wyłoniona w otwartym castingu.

„SIX" będzie prezentowane w porozumieniu z Concord Theatricals Ltd.

Logo musicalu: Bogna Michalik

 

Wydarzenie rekomendowane dla dzieci od 14 lat.

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też