Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

SIX

10.09-08.10.2023 Teatr Syrena w Warszawie

Organizator: Teatr Syrena

od 140,00 zł
OpisMiejsce

Opis

Teatr Syrena przygotowuje polską premierę „SIX”, wielkiego hitu West Endu i Broadwayu! Musical opowiada o sześciu żonach króla Anglii Henryka VIII. Syrenią inscenizację wyreżyseruje Ewelina Adamska-Porczyk. SIX bilety na premierowy musical już dostępne.

O musicalu SIX w Teatrze Syrena

- O tym, że w Teatrze Syrena pasjonujemy się historią, nie trzeba przekonywać nikogo, kto widział nasz autorski musical „Bitwa o tron". Nie zmieniamy kursu, pozostajemy nawet w zbliżonej epoce oraz przy naszym ulubionym gatunku - zapowiada dyrektor artystyczny teatru Jacek Mikołajczyk. - „SIX" to petarda, sensacja, przebój. „Don't Lose Ur Head", jedną z piosenek z tego spektaklu, na Spotify odsłuchano ponad 65 mln razy. Musical oddaje głos żonom króla Henryka VIII. A one, jak prawdziwe diwy pop, dają oszałamiający występ. To podręcznikowy przykład zamiany „history" w „herstory" – oddanie głosu kobietom. Dlatego do reżyserii polskiej produkcji zaprosiliśmy Ewelinę Adamską-Porczyk, znakomitą choreografkę, wspaniałą artystkę. Jesteśmy pewni, że zarówno jej głos, głos historycznych postaci, jak i głos wszystkich kobiet wybrzmi donośnie w naszym spektaklu.

Ewelina Adamska-Porczyk do tej pory w musicalach w całej Polsce grała, tańczyła i układała do nich choreografie, teraz zadebiutuje jako musicalowa reżyserka. W Teatrze Syrena można oglądać jej choreografie w „Rodzinie Addamsów” oraz „Kapitanie Żbiku i żółtym saturatorze”, w którym także gra poruszającą rolę Danuty.

Obsada musicalu „SIX” została wyłoniona w otwartym castingu.

„SIX" będzie prezentowane w porozumieniu z Concord Theatricals Ltd.

Logo musicalu: Bogna Michalik

Obsady poszczególnych spektakli w premierowym secie zostaną podane w czerwcu 2023 r.

Miejsce

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn