Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Barbara Wrzesińska

Barbara Wrzesińska

Barbara Wrzesińska OpisWydarzeniaBarbara Wrzesińska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Barbara Wrzesińska to urodzona w 1938 roku w Warszawie polska aktorka, która zdobyła popularność dzięki udziałowi w kabarecie Olgi Lipińskiej czy Kabarecie Starszych Panów. 

Rozwój kariery aktorskiej Barbary Wrzesińskiej

Barbara Wrzesińska związana była z takimi teatrami w Warszawie jak: Teatr Współczesny, Teatr Narodowy, Teatr Ateneum Ateneum, Teatr Scena Prezentacje. Dużą popularność zyskała dzięki udziałowi w telewizyjnych Kabaretach Olgi Lipińskiej oraz występom w Kabarecie Starszych Panów.

 

Aktorka jest laureatka m.in. Złotego Ekranu. Odznaczona została medalem Per aspera ad astra przez Fundację Sceny na Piętrze. Barbarę Wrzesińską można zobaczyć w wielu produkcjach filmowych oraz serialach. Należą do nich takie tytuły jak między innymi Dwoje z wielkiej rzeki w reżyserii Konrada Nałęckiego, Nie opuszczaj mnie w reżyserii Ewy Stankiewicz czy Listy do M. 4. Seriale w których można zobaczyć aktorkę to między innymi Na dobre i na złe czy Niania.

 

Barbara Wrzesińska jest też aktorką dubbingową. Jej głos można usłyszeć w takich filmach familijnych jak Alicja w Krainie Czarów w reżyserii Tima Burtona czy Różowa Pantera: Strzał w ciemności.

Barbara Wrzesińska spektakle 2023

Barbara Wrzesińska jest aktorka, którą można zobaczyć zarówno w telewizji jak i grającą na deskach sceny teatralnej. Spektakle 2023 z udziałem aktorki to między innymi komedia Klimakterium... i już w reżyserii Cezarego Domagały, którą można zobaczyć w wielu polskich miastach. Na scenie oprócz aktorki wystąpią między innymi Elżbieta Jadłowska czy Mirosława Krajewska. To spektakl pełen najlepszego humoru, który rozbawi każdego widza.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, GNY Lincencja Wolnej Dokumentacji 

Wydarzenia

Barbara Wrzesińska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Barbara Wrzesińska ?

Miejscowości, w których Barbara Wrzesińska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Zambrów, Tczew, Kutno, Grodzisk Mazowiecki, Legnica, Płońsk, Bolesławiec, Sieradz, Łódź, Nidzica, Gniezno, Choszczno, Gdynia, Toruń.

Fani lubią też

Zobacz też