Newsletter

shared.category-mega-menu.onTime

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Barbara Wrzesińska

Barbara Wrzesińska

Barbara Wrzesińska OpisWydarzeniaBarbara Wrzesińska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Barbara Wrzesińska to urodzona w 1938 roku w Warszawie polska aktorka, która zdobyła popularność dzięki udziałowi w kabarecie Olgi Lipińskiej czy Kabarecie Starszych Panów. 

Rozwój kariery aktorskiej Barbary Wrzesińskiej

Barbara Wrzesińska związana była z takimi teatrami w Warszawie jak: Teatr Współczesny, Teatr Narodowy, Teatr Ateneum Ateneum, Teatr Scena Prezentacje. Dużą popularność zyskała dzięki udziałowi w telewizyjnych Kabaretach Olgi Lipińskiej oraz występom w Kabarecie Starszych Panów.

 

Aktorka jest laureatka m.in. Złotego Ekranu. Odznaczona została medalem Per aspera ad astra przez Fundację Sceny na Piętrze. Barbarę Wrzesińską można zobaczyć w wielu produkcjach filmowych oraz serialach. Należą do nich takie tytuły jak między innymi Dwoje z wielkiej rzeki w reżyserii Konrada Nałęckiego, Nie opuszczaj mnie w reżyserii Ewy Stankiewicz czy Listy do M. 4. Seriale w których można zobaczyć aktorkę to między innymi Na dobre i na złe czy Niania.

 

Barbara Wrzesińska jest też aktorką dubbingową. Jej głos można usłyszeć w takich filmach familijnych jak Alicja w Krainie Czarów w reżyserii Tima Burtona czy Różowa Pantera: Strzał w ciemności.

Barbara Wrzesińska spektakle 2023

Barbara Wrzesińska jest aktorka, którą można zobaczyć zarówno w telewizji jak i grającą na deskach sceny teatralnej. Spektakle 2023 z udziałem aktorki to między innymi komedia Klimakterium... i już w reżyserii Cezarego Domagały, którą można zobaczyć w wielu polskich miastach. Na scenie oprócz aktorki wystąpią między innymi Elżbieta Jadłowska czy Mirosława Krajewska. To spektakl pełen najlepszego humoru, który rozbawi każdego widza.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, GNY Lincencja Wolnej Dokumentacji 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Klimakterium… i już

Klimakterium… i już

26.03-04.11.2023

Bełchatów, Bolesławiec, Grodzisk Mazowiecki i inne

Barbara Wrzesińska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Barbara Wrzesińska ?

Miejscowości, w których Barbara Wrzesińska wystąpi w najbliższym czasie: Toruń, Płońsk, Lublin, Kielce, Warszawa, Jastrzębie-Zdrój, Świebodzin, Leszno, Kraków, Łódź, Tczew, Radom, Bełchatów, Grodzisk Mazowiecki, Kwidzyn, Bolesławiec, Piotrków Trybunalski.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn