Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Izabela Pawletko

Izabela Pawletko

Izabela PawletkoOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Izabela Pawletko jest to polska aktorka teatralna oraz filmowa urodzona w 1992 roku w Pyskowicach - niewielkiej miejscowości położonej na Śląsku. Kobieta jest absolwentką Państwowego Policealnego Studium Wokalno - Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni i Zarządzania Instytucjami Artystycznymi na Uniwersytecie Gdańskim. Aktorka otrzymała również tytuł magistra Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni. Z aktorstwem Izabela Pawletko związana jest już od dzieciństwa.

Izabela Pawletko - sylwetka aktorki

Zadebiutowała w roku 2011, występując w popularnym spektaklu pod tytułem "Shrek". Od tego czasu, młoda aktorka zyskiwała uznanie oraz zainteresowanie zarówno w oczach reżyserów, jak i publiczności teatralnej. W następnych latach, kobieta występowała w takich spektaklach, jak "Ghost", "Czyż nie dobija się", "Zły" czy też "Cud albo krakowiaki i Górale".

Izabela Pawletko jest również wokalistką zespołu Chrząszcze, z którym koncertuje już od wielu lat. Warto podkreślić, iż Pawletko w 2011 roku została ona nominowana do prestiżowej nagrody Eska Music Awards za piosenkę: C-Bool feat. Isabelle - "Body and soul”. Wśród doświadczeń muzycznych artystki warto wspomnieć o jej zwycięstwie w 2021 roku w programie "Szansa na sukces", gdzie gościem specjalnym była znana polska wokalistka - Justyna Steczkowska

Izabela Pawletko - dorobek artystyczny

Wśród największych zawodowych osiągnięć Izabeli Pawletko należą przede wszystkim odegrane przez nią role teatralne, do których możemy zaliczyć:

  • rola Moniki Geller w przedstawieniu "Friends The Musical Parody" odegraną na deskach Teatru Muzycznego w Toruniu
  • rola Mistrza Ceremonii w musicalu "Pippin" odegrana na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu
  • role odegrana w Teatrze Muzycznym w Gdyni - Bagheery w "Księdze dżungli", Anette w "Gorączce sobotniej nocy", Braenn w "Wiedźminie", a także Chawy w "Skrzypku na dachu"

 

Zobacz też: Dominika Gwit, Renata Dancewicz, Alżbeta Lenska, Radosław Pazura, Katarzyna Skrzynecka, Marzena Rogalska, Ewa Błaszczyk, Mikołaj Krawczyk, Agata Kulesza, Daniel Olbrychski, Marta Wiejak, Michał Żurawski, Bogdan Kalus, Hanna Śleszyńska, Krystian Kukułka, Joanna Osyda, Tomasz Sapryk, Magdalena Wójcik, Sebastian Cybulski, Edyta Jungowska,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Z jakimi polskimi teatrami związana jest Izabela Pawletko?
Izabela Pawletko związana jest z kilkoma polskimi teatrami, a pomimo swojego stosunkowo młodego wieku, wystąpiła w wielu sztukach. Współpracowała między innymi z Kujawsko-Pomorskim Teatrem Muzycznym w Toruniu czy też Teatrem Muzycznym w Poznaniu
Z jakiego spektaklu Izabela Pawletko znana jest najbardziej?
Izabela Pawletko znana jest przede wszystkim z produkcji teatralnej pod tytułem "Friends - The Musical Parody", odgrywając rolę Monici.
Jakie są najważniejsze pasje w życiu Izabeli Pawletko?
Prywatnie, Izabela Pawletko jest wielką pasjonatką tańca, śpiewu, a także jazdy na rolkach.

Fani lubią też

Zobacz też