Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Joanna Kołaczkowska

Joanna Kołaczkowska

Joanna KołaczkowskaSzczegółyOpisWydarzeniaJoanna Kołaczkowska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
57 lat
data urodzenia:
22.06.1966
miejsce urodzenia:
Polkowice
dyscyplina:
Artystka kabaretowa, stand-uperka i aktorka teatralna, filmowa oraz dubbingowa
social media:

Opis

Joanna Kołaczkowska to aktorka i autorka tekstów kabaretowych. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Zielonej Górze na kierunku pedagogika kulturalno-oświatowa. Joanna posiada niezwykle bogate doświadczenie zawodowe. W latach 1988-89 była aktorką kabaretu Drugi Garnitur. Od 1989 roku występowała w kabarecie Potem – aż do jego rozwiązania w 1999 roku. Pisała także teksty do niektórych skeczów tego kabaretu.

Wywiad z Joanną Kołaczkowską 

Zapraszamy na rozmowę z Joanna Kołaczkowską, którą przeprowadził Robert Motyka. Podczas wydarzenia online poruszane zostały tematy zawodu, estrady, życia i emocji. Stream poniżej.

 

 

W latach dziewięćdziesiątych artystka spełniała się również w roli reżysera i tak stworzyła w tym czasie kilka krótkometrażowych filmów, a w 2002 roku film pełnometrażowy pt. "Nakręceni", w którym to sama odegrała rolę bohaterki Eli. W tym samym roku wraz z Dariuszem Kamysem (z którym współpracowała wcześniej w kabarecie POTEM, a prywatnie jej szwagrem) stworzyli kabaret Hrabi, w którym kobieta występuje do tej pory.

 

Niesamowita charyzma i talent Joanny przyniosły jej niemałą popularność. Obecnie jej oficjalną stronę na facebook'u obserwuje ponad pół miliona osób. Jak jednak sama kobieta przyznaje mimo wzrastającej wciąż popularności udaje jej się zachować prywatność, co jest niezwykle istotne dla niej. Wśród doświadczenia Kołaczkowskiej można wymienić również występy w teatrze Polonia w Warszawie, Teatrze Dramatycznym w spektaklu Smuteczek, czyli ostatni naiwni w reżyserii Macieja Stuhra oraz w Teatrze Kamienica w Warszawie, gdzie wzięła udział w sztuce Dzień świra Marcina Kołaczkowskiego. Joanna ma również bogate doświadczenie radiowe. Nagrywała dla radiowej Trójki cykl audycji Myślę, więc uważam, że, a od lipca 2020 roku prowadzi audycję Koncert życzeń na antenie Radia Nowy Świat. W radiu tym udziela się również jako jedna z aktorek czytających jej autorski kryminał „Porucznik Jagoda Hyc”. Swojego głosu użyczyła w dubbingu dla hitowych produkcji animowanych takich jak "Coco" czy "Gdzie jest Dory".

 

Od 2002 roku jest aktorką kabaretu Hrabi. Występuje również w improwizowanym serialu „Spadkobiercy” w roli Dorin Owens. W 2016 roku. Wraz z innymi artystami, nagrała albumu dla dzieci pt. „Jarzynki i przyjaciele”, na potrzeby którego wykonała utwór „Cebula Celestyna”.

 

 

 

Wydarzenia

Joanna Kołaczkowska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Joanna Kołaczkowska?

Miejscowości, w których Joanna Kołaczkowska wystąpi w najbliższym czasie: Olsztyn, Ełk, Gdańsk, Ostróda, Sopot, Koszalin, Bydgoszcz, Szczecin, Warszawa, Kraków, Zabrze.

Kiedy urodziła się Joanna Kołaczkowska?
Joanna Kołaczkowska, urodzona 22 czerwca 1996 roku w Polkowicach, jest polską aktorką i autorką tekstów kabaretowych.
Jak rozpoczęła się kariera kabaretowa Joanny Kołaczkowskiej?
Joanna podczas studiów poznała Adama Nowaka ( wokalistę zespołu Raz, Dwa, Trzy), który zachęcił ją do udziału w castingu do kabaretu. W latach 1988-1989 była aktorka kabaretu "Drugi Garnitur". Nagrywała skecze radiowe pod szyldem wytwórni Dźwięków Trrrt.
W jakim kabarecie aktualnie występuje Joanna Kołaczkowska?
Joanna Kołaczkowska od 2002 roku występuje wraz z kabaretem "Hrabi".
Czy Joanna Kołaczkowska występowała w filmach?
Pierwszy film, w którym wystąpiła Joanna Kołaczkowska to "Robin Hood-czwarta strzała", którego premiera miała miejsce 1997 roku. Na swoim koncie ma kilka występów filmowych. Ostatnią produkcją pełnometrażową, w której wystąpiła, jest film pod tytułem "Twoja stara. Baśń", którego premiera miała miejsce w 2011 roku.
Czy za swoją działalność Joanna Kołaczkowska otrzymała jakieś nagrody?
Joanna Kołaczkowska w 2006 roku uzyskała Tytuł Honorowego DebeŚciaKa na przeglądzie Dąbrowskiej Ściemy Kabaretowej. W 2008 wraz z kabaretem Hrabi uzyskali 1. miejsce i Tytuł DebeŚciaKa na tym samym przeglądzie.

Fani lubią też

Zobacz też