emptygif
Newsletter

Na czasie

hans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023metro-w-buffo
Home Widowiska Inne BEKSIŃSKI.LIVE

BEKSIŃSKI.LIVE

06.11-01.12.2023 Wrocław, Warszawa, Katowice

Organizator: Live2Listen & endorfina events

od 119,00 zł
BEKSIŃSKI.LIVEBiletyO wydarzeniuArtyściLokalizacja

BILETY

Wrocław

BEKSIŃSKI.LIVE
poniedziałek
06.11.2023
20:00

BEKSIŃSKI.LIVE

Wrocław, Hala Stulecia

Warszawa

BEKSIŃSKI.LIVE
środa
08.11.2023
20:00

BEKSIŃSKI.LIVE

Warszawa, Hala COS Torwar

Katowice

BEKSIŃSKI.LIVE
piątek
01.12.2023
20:00

BEKSIŃSKI.LIVE

Katowice, Hala Spodek

O wydarzeniu

NOWE OGŁOSZENIE: Katarzyna Nosowska zamyka muzyczny line-up tegorocznej odsłony Beksiński.Live!

BEKSIŃSKI.LIVE to unikalny, multimedialny spektakl, w którym sztuka cyfrowa łączy się ze sztuką dźwięku i obrazu na spektakularną skalę. W przestrzeni wielkich hal zostanie zaprezentowane wprawione w ruch i przepuszczone przez filtr nowoczesnych technologii malarstwo Zdzisława Beksińskiego. Multimedialnemu widowisku towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu największych gwiazd polskiej sceny muzycznej - w tym m.in. BŁAŻEJA KRÓLA, O.S.T.R., ROGUCKIEGO oraz NOSOWSKIEJ.

 

Ograniczenie wiekowe +16

O widowisku BEKSIŃSKI.LIVE

Spektakle odbędą się we Wrocławiu (6.11 / Hala Stulecia), Warszawie (8.11 / COS Torwar) i Katowicach (1.12 / Spodek).

Zdzisław Beksiński należy do najważniejszych przedstawicieli sztuki współczesnej w Polsce. Jego przesiąknięta apokaliptycznymi wizjami twórczość nieustannie intryguje, wzbudzając wielkie emocje. Już jesienią cyfrowe alter ego artysty zabierze widzów w audiowizualną, wielozmysłową podróż po zakamarkach ludzkiej duszy, w świat wyobraźni i malarstwa Zdzisława Beksińskiego. W wydarzeniu wezmą też udział goście ze świata muzyki, sztuki i nowych technologii.

W ciągu dnia ciszy wręcz nie cierpię. Mogę malować wyłącznie przy muzyce, ale mogę słuchać muzyki też wyłącznie przy malowaniu – mówił Beksiński. Artysta był wielkim melomanem, a muzyka stanowiła nieodłączny element jego procesu twórczego. Ta relacja znajdzie swoje odzwierciedlenie podczas trzech wyjątkowych spektakli.

Za warstwę muzyczną projektu odpowiadają Michał Wasilewski oraz Wishlake, którzy stworzyli niezwykle poetycką, wrażeniową interpretację malarstwa Beksińskiego. Do projektu zaproszone zostały także gwiazdy muzyczne, których nazwiska zostaną ujawnione już niebawem. Zainspirowane dziełami Beksińskiego staną się głosami i drogowskazami w tej nowej artystycznej rzeczywistości, która zaciera granice między jawą a snem, przenosząc widzów w inny wymiar.

Podczas wydarzenia niezwykle ważną rolę będzie odgrywała także sztuczna inteligencja i animacje przygotowane przez Mariusza Kulmę. Zdzisław Beksiński zawsze przesuwał granice swojego medium, a teraz, z pomocą AI, organizatorzy postanowili kontynuować tę misję, sięgając po nowe środki wyrazu. Wykorzystując sztuczną inteligencję (AI) udało się przetworzyć dzieła Beksińskiego, uzyskując intrygujące, dynamiczne obrazy, które pulsują i transformują w nowy wymiar. AI, ucząc się z obrazów mistrza, generuje zaskakujące formy, które zdumiewają swoją autentycznością i płynnością przemian.

Organizatorami wydarzenia są Live2Listen oraz endorfina events, które po raz pierwszy łączą siły, aby zbudować Beksiński.Live. Obie agencje posiadają wieloletnie doświadczenie w tworzeniu spektakularnych wydarzeń na dużą skalę. Live2Listen specjalizuje się w organizacji tras koncertowych najlepszych polskich artystów, festiwali muzycznych i projektów kulturalno-artystycznych. endorfina events pracuje dla topowych polskich i globalnych marek i ma w swoim portfolio eventy w kilkunastu europejskich krajach. Jej flagowe projekty to m.in. 25 i 30- lecie Rossmanna w Polsce, Perspektywy Women in Tech Summit, Gala Ekstraklasy, Orlen Warsaw Marathon, T-mobile 5G LAB, H&M Loves Music – pływająca muszla koncertowa, H&M Królestwo i wiele innych.

Projekt powstaje w partnerskiej współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku.

Artyści

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też