Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Miejsce Tor Wyścigowy Kielce

Tor Wyścigowy Kielce

Kielce, Wykień 95
Tor Wyścigowy KielceOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Tor Wyścigowy Kielce zlokalizowany jest w Miedzianej Górze niedaleko Kielc. Obiekt powstał z inicjatywy Włodzimierza Wójcikiewicza – prezesa Automobilklubu Kieleckiego, przy współpracy z Polskim Związkiem Motorowym oraz zakładami z regionu świętokrzyskiego. Jest to pierwszy w Polsce tor samochodowo-motocyklowy.

Ten sportowy obiekt jest obecnie częścią ośrodka sportowo-turystycznego "Moto-Raj", gdzie znajduje się dodatkowo motel i kemping posiadający 150 miejsc dla przyczep kempingowych i 50 miejsc namiotowych.

Sam tor wyścigowy składa się z dużej, biegnącej częściowo przez las pętli o długości 4160 metrów, małej pętli w formie owalu o długości 1140 metrów oraz toru kartingowego.

Tor Wyścigowy Kielce – wydarzenia

Wydarzenia, które odbywają się na terenie Toru Wyścigowego Kielce to najczęściej różnego rodzaju zloty i wyścigi. Jednym z najciekawszych eventów, który miał miejsce właśnie tutaj, był Speed Games x Driftingowe Mistrzostwa Polski – jeden z najbardziej spektakularnych festiwali motoryzacyjny w Polsce.

Przez cztery weekendy na torach w różnych miastach na terenie kraju pojawiło się aż 9 gwiazd internetu, które wzięły udział w Driftingowych Mistrzostwach Polski – podczas wydarzenia można było zobaczyć łącznie 16 celebrytów ze świata show-biznesu i social mediów, którzy rywalizowali o Puchar Speed Games. Event ten bogaty był także w występy profesjonalnych kierowców – widzowie mieli okazję zobaczyć aż 50 najlepszych polskich drifterów.

Speed Games x Driftingowe Mistrzostwa Polski to także niepowtarzalna okazja do zobaczenia 150 wyjątkowych samochodów, które prezentowane były podczas CarShow i CarShow Electric. Widzowie zyskali dodatkowo okazję do zrobienia zdjęcia z popularnymi influencerami, którzy kibicowali i relacjonowali te wydarzenia na swoich social mediach.

Tor Wyścigowy Kielce – festiwale 2023

W sierpniu fani motoryzacji mieli okazję wziąć udział w festiwalu Auto Moto Fiesta Kielce 2023. Samo to wydarzenie było niezwykłą atrakcją nie tylko dla pasjonatów szybkiej jazdy, ale także fanów muzyki. W ramach festiwalu Tor Wyścigowy Kielce zorganizowało także koncert, na którym zagrali TRIBBS, Drenchill, TEDE, donGURALesko, Dwa Sławy, LuLu Malina, Spisek i Gnomm.

Fani motoryzacji doświadczyli z kolei niesamowitych emocji, jakie zapewni im m.in. wyścig na 1/8 mili, drift taxi, symulatory wheelie oraz pokazy dachowania. Oprócz tego przygotowana zostanie także Strefa Wystawców Aut, gdzie będzie można podziwiać samochody z wielu regionów świata – zaprezentowane zostaną m.in. japońskie, amerykańskie, niemieckie oraz włoskie modele, a także samochody zabytkowe oraz po tunningu.

Podczas eventu pojawi się także kilka innych punktów, m.in. strefa handlowa, gastronomiczna, chillu oraz zabawy, gdzie przygotowane zostaną atrakcje dla najmłodszych.

Tor Wyścigowy Kielce – bilety

Tor Wyścigowy Kielce oferuje bilety na wydarzenia w bardzo atrakcyjnych cenach. Co ważne, dzieci do 12 roku życia mają zwykle zapewniony wstęp wolny. Bilety są możliwe do zakupienia drogą online za pośrednictwem platformy eBilet.pl. Nie pozwól, żeby ominęły cię te wielkie emocje i adrenalina – zdobądź swój bilet i kolekcjonuj niezapomniane wspomnienia.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Tor Wyścigowy Kielce?
Tor Wyścigowy Kielce znajduje się przy ulicy Wykień 95 w Miedzianej Górze obok Kielc.
Jakie wydarzenia odbywają się na terenie Toru Wyścigowego w Kielcach?
Na terenie Toru Wyścigowego w Kielcach odbywają się takie wydarzenia, jak festiwale motoryzacyjne, zloty i koncerty.
Kiedy został powstał Tor Wyścigowy w Kielcach?
Tor Wyścigowy w Kielcach otwarto 26 czerwca 1977 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też