Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsunrise-festivalfame-mma
Home Miejsce Plac Zebrań Ludowych

Plac Zebrań Ludowych

Gdańsk, ul.3 Maja
Sprawdź wydarzenia
Plac Zebrań LudowychOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Plac Zebrań Ludowych w Gdańsku to duża przestrzeń imprezowo-rekreacyjna, zlokalizowana w samym sercu miasta. Plac znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP i bramy Oliwskiej.

 

Plac Zebrań Ludowych – o obiekcie

W sezonie letnim na Placu Zebrań Ludowych odbywają się koncerty Gdańskiej Sceny Muzycznej oraz wydarzenia o charakterze artystycznym i sportowym. Zimą rozkładane jest tu lodowisko. Plac Zebrań Ludowych pełnił także funkcję gdańskiej Strefy Kibica podczas Euro 2012, miesząc wówczas 30 tysięcy fanów piłki nożnej. W 2001 roku Urząd Miasta postanowił przenieść tu największą miejską scenę muzyczną, która wcześniej znajdowała się w Brzeźnie.

Plac Zebrań Ludowych Gdańsk – koncerty

Na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku odbywają się latem liczne koncerty muzyczne. W ramach Gdańskiej Sceny Muzycznej miał tu niedawno miejsce festiwal Rockowizna, na którym zagrały takie gwiazdy, jak KULT, Strachy na Lachy, Sztywny Pal Azji, IRA i Kasia Kowalska. Wcześniej odbył się Fala Festival, na którym wystąpił m.in. Zespół ORGANEK oraz koncert muzyki elektronicznej Electric Sun. Gdański plac był także gospodarzem maratonu muzycznego DISCO POLO Bez obciachu!”, na którym widzowie mieli okazję posłuchać zespołów Piękni i Młodzi, MIG, Łobuzy, Classic, Soleo, Lecimy oraz Basta.

 

Plac Zebrań Ludowych Gdańsk – wydarzenia, które cieszyły się dużym zainteresowaniem to m.in. Summer Sky Festival 2021, czyli gwarancja dobrej zabawy i wieczory z doskonałą muzyką we wspaniałym otoczeniu. Była to także niepowtarzalna okazja do spróbowania food truckowej oferty gastronomicznej. Na scenie zagrali m.in. Kult oraz Sympho House. Bilety na koncerty wyprzedały się błyskawicznie.

Plac Zebrań Ludowych Gdańsk – wydarzenia – co jeszcze miało miejsce na płycie placu? Był to m.in. wielki zjazd food trucków w ramach imprezy Wielka Szama. Plac służy także jako miejsce rozgrywek sportowych, m.in. Cropp Baltic Games, czyli największy w Polsce festiwal sportów ekstremalnych. Oprawę muzyczną zapewnili Tede, Żabson, ReTo, i Subarugang.

 

Plac Zebrań Ludowych – wydarzenia

Plac Zebrań Ludowych – wydarzenia 2022 to m.in. festiwal Letnie Brzmienia, w ramach którego odbędzie się cykl koncertów takich artystów, jak Brodka, Kasia Nosowska, Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz czy KARAŚ/ROGUCKI, czyli muzyków tradycyjnie związanych z innym popularnym festiwalem Męskie Granie. Na placu Zebrań Ludowych koncertować będą także Kwiat Jabłoni i Mrozu. Bilety na wydarzenia cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności.

 

Plac Zebrań Ludowych – bilety

Bilety na wydarzenia i koncerty na placu Zebrań Ludowych w Gdańsku można nabyć w sprzedaży internetowej. Biletów online nie trzeba drukować, wystarczy okazać je przy wejściu na płytę placu.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Plac Zebrań Ludowych?
Plac Zebrań Ludowych znajduje się przy ul. ul. Generała Antoniego Giełguda w Gdańsku. Atrakcyjna lokalizacja w centrum miasta sprawia, że łatwo tu dojechać z każdej części Gdańska. Plac znajduje się także nieopodal dworca PKP.
Jakie wydarzenia odbyły się na Placu Zebrań Ludowych?
Na Placu Zebrań Ludowych odbyło się do tej pory wiele wydarzeń kulturalnych. W ramach Gdańskiej Sceny Muzycznej wystąpiły wszystkie najpopularniejsze polskie zespoły z nurtu pop-rock. Na placu odbył się również maraton muzyczny “DISCO POLO Bez obciachu! oraz cykl wydarzeń Summer Sky Festival. Plac Zebrań Ludowych wydarzenia 2022 to m.in. długo oczekiwane Letnie Brzmienie, na którym wystąpią muzycy związani z Męskim Graniem.
Kiedy został utworzony Plac Zebrań Ludowych?
Plac Zebrać Ludowych został utworzony został w 2001 roku. Początkowo był miejscem spotkań mieszkańców Gdańska, obecnie służy jako teren rekreacyjny oraz przestrzeń festiwalowa.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też