Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Miejsce Plac Porozumienia Gdańskiego

Plac Porozumienia Gdańskiego

Gdańsk, Gdańsk
Plac Porozumienia GdańskiegoOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Plac Porozumienia Gdańskiego, do niedawna nazywany jeszcze Placem Dyrekcji, to teren przed budynkiem dawnej dyrekcji Stoczni Gdańskiej. Miejsce to ma szczególne znaczenie historyczne – to właśnie tam w latach 70. i 80. stoczniowcy protestowali w obronie swoich praw i wartości.

Obecnie ten liczący 2000 metrów kwadratowych teren stanowi atrakcyjne miejsce do organizacji różnorodnych wydarzeń kulturalnych. Na Placu Porozumienia Gdańskiego odbyły się m.in. show kabaretowe, koncerty, imprezy okolicznościowe czy eventy tematyczne. Bilety na gdańskie imprezy dostępne są często w wygodnej sprzedaży elektronicznej, m.in. za pośrednictwem strony internetowej eBilet.pl.

Plac Porozumienia Gdańskiego – wydarzenia komediowe

Jakie występy kabaretowe odbyły się na Placu Porozumienia Gdańskiego? Bilety na stand-up Błażeja Krajewskiego wyprzedały się w bardzo szybkim tempie. Kariera artysty rozpoczęła się już na studiach, kiedy to wraz z kolegą rozpoczął produkcję śmiesznych filmików internetowych w ramach projektu Qski Production. Choć początkowo występy komediowe stanowiły dla Błażeja wyłącznie dodatek do stałej pracy, wraz z biegiem lat jego kariera zaczęła nabierać tempa, przyciągając na widownię mnóstwo miłośników spektakli komediowych.

Spory rozgłos przyniosły Krajewskiemu występy, podczas których naśladował on głosy – początkowo hitem były show parodiujące syntezator mowy Ivona, później artysta wcielał się także w rolę Karola Strasburgera, Johnny’ego Bravo czy Zenona Martyniuka. Bilety na występ komika dostępne były w sprzedaży za pośrednictwem strony internetowej eBilet.pl.

Plac Porozumienia Gdańskiego – koncerty

Na Placu Porozumienia Gdańskiego pojawiła się również Ekipa Paranoid Collab, która zagrała w Gdańsku w ramach nowej serii imprez Paranoid Cure. Podczas show można było usłyszeć przede wszystkim energiczne dźwięki house i techno. Na placu zabawę rozkręcił m.in. Damian Jacuk, znany lepiej pod pseudonimem D-Unity, który uważany jest obecnie za jednego z wiodących przedstawicieli techno. Jacuk jest aktywny w przemyśle muzycznym od ponad dekady – artysta regularnie pojawia się więc na różnego rodzaju eventach, imprezach klubowych oraz festiwalach.

Podczas Paranoid Cure na Placu Porozumienia Gdańskiego wystąpili także: July Aristy, Patrick Branch oraz Roysat. Bilety na wydarzenie dostępne były w sprzedaży online.

Plac Porozumienia Gdańskiego – wydarzenia hip-hopowe

Jakie wydarzenia rapowe organizuje Plac Porozumienia Gdańskiego? Koncert rapera Szamz cieszył się ogromnym zainteresowaniem miłośników hip-hopowych dźwięków. Szamz, a raczej Szymon Świątczak, to polski wokalista i producent muzyczny, który pracuje nad produkcjami dla amerykańskich raperów. Tego wieczoru na gdańskiej scenie pojawili się także artyści z kolektywu o nazwie Korozja: Adrian Ugowski, W K L oraz mROGL. Zainteresowani mogli nabyć bilet na koncert za pośrednictwem platformy eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Plac Porozumienia Gdańskiego?
Plac Porozumienia Gdańskiego znajduje się na postoczniowych terenach przy dawnym budynku dyrekcji stoczni Gdańskiej.
Jakie wydarzenia odbywają się na Placu Porozumienia Gdańskiego? Bilety na eventy
Wydarzenia, jakie organizuje Plac Porozumienia Gdańskiego, to m.in. koncerty czy festiwale muzyczne. Bilety na gdańskie imprezy zdobyć można często w wygodnej sprzedaży elektronicznej za pośrednictwem naszej platformy.
Kiedy został otworzony Plac Porozumienia Gdańskiego?
Teren ten funkcjonuje pod nazwą Plac Porozumienia Gdańskiego od 2021 roku. Wcześniej obiekt nosił nazwę Plac Dyrekcji.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też