Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Majka Jeżowska

Majka Jeżowska

Majka JeżowskaSzczegółyOpisWydarzeniaMajka Jeżowska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
64 lata
data urodzenia:
25.05.1960
miejsce urodzenia:
Nowy Sącz
dyscyplina:
piosenkarka, kompozytorka
social media:

Opis

Majka Jeżowska to pochodząca z Nowego Sącza polska piosenkarka, kompozytorka, scenarzystka i reżyserka. Ukończyła studia na wydziale Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczyła się w klasie Krystyny Prońko.

 

Artysta jest również ambasadorką dobrej woli UNICEF.  Znana jest przede wszystkim dzięki swoim piosenkom dla dzieci. 

Rozwój kariery Majki Jeżowskiej 

W latach 80. Majka Jeżowska przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. W tym czasie została wokalistką zespołu Heat N Serve. W 1984 stworzyła utwór „Rats on a Budget”, klip promujący utwór wygrał międzynarodowy festiwal teledysków niskobudżetowych w Saint-Tropez, a później można było go zobaczyć  w amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.

 

W 1984 roku wykorzystała tekst Agnieszki Osieckiej, A ja wolę moją mamę, do którego stworzyła muzykę i nagrała piosenkę o takim samym tytule dla III Programu Polskiego Radia. Piosenka Majki Jeżowskiej zyskała dużą popularność, co stało się powodem, aby wydać całą płytę  pod tym samym tytułem. Album okazał się sukcesem komercyjnym, rozchodząc się w nakładzie ponad 50 tys. egzemplarzy. Dzięki płycie powstał również musical pod tym samym tytułem, do którego libretto stworzył Jacek Cygan.

 

Majka Jeżowska dalej pracowała z Jackiem Cyganem  promując wiele młodych gwiazd, które znane są do dzisiaj, takich jak Kasia i Magda Fronczewskie, Krzysztof Antkowiak, Anna Jurksztowicz czy Papa Dance.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot.Ralf Lotys, CC-BY-SA 4.0 

 

Wydarzenia

Majka Jeżowska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Majka Jeżowska?

Miejscowości, w których Majka Jeżowska wystąpi w najbliższym czasie: Baranowo, Bydgoszcz.

Fani lubią też

Zobacz też