Newsletter
Home Artysta Majka Jeżowska

Majka Jeżowska

Majka JeżowskaOpisWydarzeniaMajka Jeżowska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Majka Jeżowska to pochodząca z Nowego Sącza polska piosenkarka, kompozytorka, scenarzystka i reżyserka. Ukończyła studia na wydziale Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczyła się w klasie Krystyny Prońko.

 

Artysta jest również ambasadorką dobrej woli UNICEF.  Znana jest przede wszystkim dzięki swoim piosenkom dla dzieci. 

Rozwój kariery Majki Jeżowskiej 

W latach 80. Majka Jeżowska przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. W tym czasie została wokalistką zespołu Heat N Serve. W 1984 stworzyła utwór „Rats on a Budget”, klip promujący utwór wygrał międzynarodowy festiwal teledysków niskobudżetowych w Saint-Tropez, a później można było go zobaczyć  w amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.

 

W 1984 roku wykorzystała tekst Agnieszki Osieckiej, A ja wolę moją mamę, do którego stworzyła muzykę i nagrała piosenkę o takim samym tytule dla III Programu Polskiego Radia. Piosenka Majki Jeżowskiej zyskała dużą popularność, co stało się powodem, aby wydać całą płytę  pod tym samym tytułem. Album okazał się sukcesem komercyjnym, rozchodząc się w nakładzie ponad 50 tys. egzemplarzy. Dzięki płycie powstał również musical pod tym samym tytułem, do którego libretto stworzył Jacek Cygan.

 

Majka Jeżowska dalej pracowała z Jackiem Cyganem  promując wiele młodych gwiazd, które znane są do dzisiaj, takich jak Kasia i Magda Fronczewskie, Krzysztof Antkowiak, Anna Jurksztowicz czy Papa Dance.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot.Ralf Lotys, CC-BY-SA 4.0 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
CieszFanów Festiwal 2023

CieszFanów Festiwal 2023

17.08.2023

Cieszanów

Majka Jeżowska

Majka Jeżowska

16.09.2023

Wrocław

Roztańczony PGE Narodowy

Roztańczony PGE Narodowy

30.09.2023

Warszawa

Piaseczny 50/50

Piaseczny 50/50

21-22.10.2023

Gdańsk/Sopot, Łódź

Majka Jeżowska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Majka Jeżowska?

Miejscowości, w których Majka Jeżowska wystąpi w najbliższym czasie: Cieszanów, Wrocław, Warszawa, Łódź, Gdańsk/Sopot.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn