Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home breadcrumbs.placeListPage Sala BHP Stoczni Gdańskiej

Sala BHP Stoczni Gdańskiej

Gdańsk, ul. ks. Jerzego Popiełuszki 6
Sala BHP Stoczni GdańskiejOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Sala BHP Stoczni Gdańskiej to zabytkowy budynek, którego historia sięga XIX wieku – wtedy wykorzystywany był on jako magazyn torped przy Stoczni Cesarskiej w Gdańsku. W 1999 roku Sala BHP Stoczni Gdańskiej wraz z placem Solidarności została wpisana do rejestru zabytków, a od 24 sierpnia 2010 roku funkcjonuje w niej również muzeum. Obecnie mające miejsce w Sali BHP Stoczni Gdańskiej wydarzenia stanowią ważną dla miasta przestrzeń kulturalną i rozrywkową, w której regularnie odbywają się spektakle teatralne, koncerty i tym podobne inicjatywy.

Sala BHP Stoczni Gdańskiej – wydarzenia kulturalne

Długa historia i bogata tradycja Sali BHP Stoczni Gdańskiej czyni ten obiekt idealnym miejscem do organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń kulturalnych. W dniach 26-27 sierpnia 2023 roku wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w wielokrotnie nagradzanym spektaklu “Beton”. Organizowane w Sali BHP Stoczni Gdańskiej wydarzenie teatralne to opowieść o twórcy falowca w Gdańsku, którego dzieło umożliwia inżynierowi podróżowanie w czasie i kształtowanie nowej rzeczywistości – mimo najszczerszych starań nie wszystko idzie po jego myśli.

Fascynaci architektury, a konkretniej stoczniowych modeli statków, mogli podziwiać realistyczne projekty okrętów podczas 16. odsłony Europejskiej Nocy Muzeów 2021. W dniach 15-16 maja w Sali BHP Stoczni Gdańskiej bilety na wydarzenie były dostępny za darmo. Wśród ważnych odbywających się w Sali BHP Stoczni Gdańskiej wydarzeń warto wyróżnić również 40. rocznicę robotniczych strajków z sierpnia 1980 roku. W dniach 14-16 sierpnia 2020 roku wraz z przewodnikiem można było zwiedzić tereny dawnej Stoczni Gdańskiej im. Lenina i obejrzeć historyczne wystawy.

Sala BHP Stoczni Gdańskiej – koncerty i inne wydarzenia muzyczne

Sala BHP Stoczni Gdańskiej regularnie gości uznanych artystów muzycznych, którzy zachwycają zebraną w kameralnej salce widownię swoim magicznym głosem. Dobrym tego przykładem jest mający miejsce 17 listopada 2023 roku w Sali BHP Stoczni Gdańskiej koncert “Z Cameratą Gedanią przez trzy stulecia”. W programie wydarzenia znalazły się “Concerto grosso B-dur op. 6 nr 11” A. Corelliego, “Divertimento F-dur” W. A. Mozarta, “Capriol Suite” P. Warlocka oraz “Holberg Suite” E. Griega.

W Sali BHP Stoczni Gdańskiej koncerty to tylko część wydarzeń muzycznych, w których możesz wziąć udział. W sierpniu 2018 roku odbył się międzynarodowy festiwal tańców swingowych Amber Swing. Mające miejsce w tym czasie wydarzenie było podróżą do czasów złotej ery swingu, podczas której uczestnicy mogli poczuć się jak prawdziwi tancerze Harlemu.

Sala BHP Stoczni Gdańskiej – wydarzenia w najbliższym czasie

Sala BHP Stoczni Gdańskiej zaprasza na kolejne wydarzenia kulturalne i koncerty, które odbędą się w nadchodzących miesiącach. Wśród nich na uczestników czekają unikatowe wystawy artystyczne, eventy upamiętniające historię tego miejsce, spektakle teatralne, opery i wiele więcej. Harmonogram nadchodzących do Sali BHP Stoczni Gdańskiej wydarzeń sprawdzisz na oficjalnej stronie obiektu.

Sala BHP Stoczni Gdańskiej – bilety na wydarzenia i koncerty

Sala BHP Stoczni Gdańskiej w 1980 roku była miejscem podpisania porozumień sierpniowych, co stanowiło idealną podstawę do organizacji w tym miejscu wydarzeń historycznych i kulturalnych. Poczuj klimat tego miejsca i wybierz się do Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Bilety na nadchodzące koncerty i wydarzenia zarezerwujesz przez platformy, takie jak eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Sala BHP Stoczni Gdańskiej?
Zlokalizowana w dawnym magazynie torped, Sala BHP Stoczni Gdańskiej znajduje się w gdańskiej dzielnicy Młyniska, przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki 6.
Jakie wydarzenia odbywają się w Sali BHP Stoczni Gdańskiej?
Wśród organizowanych w Sali BHP Stoczni Gdańskiej wydarzeń warto wyróżnić wystawy historyczne, festiwale, koncerty, spektakle teatralne i inicjatywy kulturalne.
Kiedy została otworzona Sala BHP Stoczni Gdańskiej?
Sala BHP Stoczni Gdańskiej w formule konferencyjno-muzealnej została otworzona 24 sierpnia 2010 roku. Budynek, w którym znajduje się Sala BHP Stoczni Gdańskiej, został wybudowany na przełomie XIX i XX wieku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso