Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasun-festival
Home Miejsce Centrum Wystawienniczo- Kongresowe AmberExpo

Centrum Wystawienniczo- Kongresowe AmberExpo

Gdańsk, Żaglowa 11
Sprawdź wydarzenia
Centrum Wystawienniczo- Kongresowe AmberExpoOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo znajduje się przy ul. Żaglowej 11, na terenie gdańskiej dzielnicy Letnica. Obiektem tym, oddanym do użytku w 2012 roku, obecnie zarządzają władze Międzynarodowych Targów Gdańskich (MTG). Odbywają się w nim wydarzenia masowe: wystawy, konferencje, spotkania biznesowe i koncerty. Obiekt jest już rozpoznawalną marką Pomorza jako jedno z niewielu miejsc w Gdańsku, które umożliwia obsługę tak dużych wydarzeń, także o skali międzynarodowej.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo – wydarzenia i konferencje

Powstałe w 1989 roku Międzynarodowe Targi Gdańskie początkowo organizowane były w przestrzeniach wybranych hal gdańskich. Jednak z czasem ich renoma rosła, co sprawiło, że zaczęło brakować miejsca na kolejne wydarzenia. Gmina miasta postanowiła wówczas przyznać spółce działkę o powierzchni 6,3 ha, na której wkrótce zbudowano nowe hale wystawiennicze Amber Expo Gdańsk. Nazwa „Amber” odnosi się do corocznych Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif w Gdańsku.

 

Miasto to uważane jest za światową stolicę bursztynu. W bliskim sąsiedztwie obiektu znajduje się Polsat Plus Arena Gdańsk, uznany za jeden z najpiękniejszych stadionów piłkarskich w Europie, zwany także “bursztynowym” ze względu na złoty kolor elewacji. Ta niezwykle korzystna lokalizacja dała o sobie znać chociażby w roku 2012 podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej - z przestrzeni AmberExpo korzystała UEFA, zakładając tam swoje centrum prasowe, akredytacyjne, recepcyjne i wolontariatu.

 

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Gdańsk to trzy zintegrowane hale wystawiennicze (ich łączna powierzchnia to 12 tysięcy metrów kwadratowych, centrum konferencyjne (4 sale mogące pomieścić w sumie 1058 uczestników), do którego należy też zaplecze recepcyjne i strefa VIP (6 salonów VIP-owskich zapewniających ekskluzywną przestrzeń dla 15-20 osób), restauracja, powierzchnia biurowa - 6 tysięcy metrów kwadratowych, centrum prasowe, tory ekspozycyjne i parking mieszczący 430 miejsc postojowych.

 

Obiekt wyposażono w nowoczesne technologie, takie jak system biletowania, kontroli dostępu, tłumaczeń symultanicznych, bogate oświetlenie, nagłośnienie bezprzewodowe, ekrany DS i inne multimedia. Pozwala to na wykorzystanie Centrum do organizacji różnorodnych wydarzeń: projektów wystawienniczych, szkoleń, konferencji, kongresów, ale także eventów i imprez kulturalnych. Co ciekawe, układ obiektu pozwala na bezkolizyjne wykorzystanie jego przestrzeni dla kilku niezależnych wydarzeń jednocześnie.

Amber Expo Gdańsk - Bilety

Bilety do Amber Expo pozwolą na wzięcie udziału w widowiskach, targach, wystawach i innych wydarzeniach organizowanych  w  Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Gdańsku. Bez względu na tematykę eventu, będzie to na pewno niezapomniane doświadczenie.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo?
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo znajduje się w Gdańsku, na ulicy Żaglowej 11, w dzielnicy Letnica. Do kompleksu prowadzi bezpośrednia droga z lotniska, a ze śródmieścia Gdańska, Sopotu i Gdyni można dojechać do niego autobusem, tramwajem czy Szybką Koleją Miejską (przystanek Gdańsk Stadion Expo).
Kiedy zostało wybudowane Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo?
Budowę Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AmberExpo rozpoczęto w marcu 2011, a budowa zakończyła się w kwietniu 2012.
Jakie wydarzenia odbyły się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo?
W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo organizowanych jest ponad 30 imprez targowych rocznie, w tym Trako, Balt Military Expo, Amberif czy Baltexpo.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też