Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Katowice, Plac Sławika i Antalla 1
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w KatowicachOpisWydarzeniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach jest obiektem zarządzanym przez  PTWP Event Center i należy do Miasta Katowice.

 

Oddany do użytku w 2015 roku wyróżnia się postindustrialną estetyką oraz użytecznym designem. To miejsce łączące funkcję kongresową, konferencyjną, wystawienniczą, targową i widowiskową. Obiekt przeznaczony jest dla 15 000 użytkowników i wraz z sąsiadującym Spodkiem stanowi jedną z największych aren spotkań kongresowo-wystawienniczych i widowiskowo-sportowych w kraju. MCK wraz z Muzeum Śląskim, NOSPR i Spodkiem współtworzą Strefę Kultury, nową części Katowic, poświęconą kulturze, zlokalizowaną na dawnych terenach przemysłowych. Jest to największe centrum kongresowe w Polsce.

Budynek Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach 

Budynek Międzynarodowego Centrum Kongresowego został zaprojektowany przez znaną pracownię architektoniczną Jems Architekci mającą siedzibę w Warszawie. W swoim wyglądzie nawiązuje do tradycji górniczych co sprawia, że obiekt posiada wyjątkowy charakter niespotykany w żadnym innym miejscu.

 

Międzynarodowe Centrum Kongresowe składa się 4 części:

  • Sala Wielofunkcyjna

  • Sala Audytorium mogąca pomieścić 570 osób. Jej zaletą jest zapewnienie pełnego oddzielenia uczestników od pozostałych wydarzeń odbywających się w tym samym czasie w MCK.

  • Sala Balowa mogąca pomieścić 1000 osób. Miejsce jest idealne na organizowanie bankietów, spotkań firmowych czy konferencji

  • Zespół Sal Konferencyjnych to 26 pomieszczeń o powierzchni od 38 do 144 metrów kwadratowych, z możliwością ich dodatkowego łączenia 

Co można zobaczyć w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach?

Centrum Kongresowae w Katowicach jest nową siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia to również nowe Muzeum Śląskie. Odbywają się tu targi tematyczne np. Targi Ślubne oraz wyjątkowe koncerty takie jak np. koncert Hurts, kKoncert Behemoth czy Bass Astral&Igo oraz koncert Tokio Hotel. W obiekcie odbywają się również imprezy takie jak między innymi konwenty tatuażu czy mistrzostwa florystyczne.

Wydarzenia

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też