Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Miejsce Plac Sławika i Antalla

Plac Sławika i Antalla

Katowice, plac Sławika i Antalla 1
Plac Sławika i AntallaOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Plac Sławika i Antalla jest miejscem powstałym dla uhonorowania bohaterów Henryka Sławika oraz Józsefa Antalla seniora. Leży w samym sercu Katowic, obok Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Wcześniej w tym miejscu powstał pomnik poświęcony pamięci wspomnianych inspirujących postaci. Na Placu Sławika i Antalla odbywają się wydarzenia kulturalne i rozrywkowe dla mieszkańców miasta i okolic. Obiekt gości gwiazdy muzyki, dj-ów i edukatorów. Sprawdź, jakie wydarzenia współorganizuje w najbliższym czasie Plac Sławika i Antalla. Bilety na koncerty i inne imprezy można zamówić wygodnie na naszej stronie internetowej.

Plac Sławika i Antalla – koncerty

Zorganizowane na Placu Sławika i Antalla koncerty odbywały się m.in. w ramach cyklu Summer Sky Festival. Piknikowa atmosfera wydarzeń, doskonała muzyka, interesujące otoczenie i food truckowa oferta gastronomiczna stwarzały znakomite warunki do spędzania miłych letnich wieczorów. W ramach odbywających się na Placu Sławika i Antalla koncertów wystąpiła m.in. Katarzyna Nosowska – jedna z najważniejszych artystek rodzimej sceny muzycznej. Ujmujący sposób bycia wokalistki oraz jej błyskotliwe teksty przyciągają tłumy słuchaczy. Bilety na wydarzenie cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Współtworzone przez Plac Sławika i Antalla koncerty zabierały też uczestników w świat balearskich klubów muzycznych. Obiekt był jednym z gospodarzy imprezy Sympho House. Podczas zorganizowanego przez Plac Sławika i Antalla wydarzenia można było usłyszeć symfoniczne aranżacje przebojów takich gwiazd jak Daft Punk, Kygo, Avicii czy Bob Sinclar. Na scenie poza orkiestrą symfoniczną i dj-em pojawili się wokaliści – Kasia Wilk, Kasia K8 Rościńska, Will Prestigiacomo oraz Daniel Moszczyński. Organizowane przez Plac Sławika i Antalla wydarzenia mają także charakter charytatywny. Na placu odbył się m.in. Dzień Dobra – święto patronalne Caritas. Na scenie wystąpili wówczas m.in. Krzysztof Antkowiak, Mietek Szcześniak i Magda Anioł.

Jakie imprezy będzie gościć w najbliższym czasie Plac Sławika i Antalla? Wydarzenia 2022, które odbędą się na jego terenie, to koncerty w ramach festiwalu rocka ROCKOWIZNA. Dla zgromadzonej publiczności zagrają Kult, IRA, Sztywny Pal Azji, Róże Europy, Strachy na Lachy, Kasia Kowalska i Dezerter. Bilety na koncerty można już nabyć na naszej stronie. Nie przegap najciekawszych imprez, których gospodarzem jest Plac Sławika i Antalla! Wydarzenia 2022 będą okazją do spędzenia czasu, słuchając świetnej muzyki i skosztowania swobodnej atmosfery letnich wieczorów.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Plac Sławika i Antalla?
Plac Sławika i Antalla położony jest w sąsiedztwie gmachów Międzynarodowego Centrum Kongresowego i hali Spodek. Zlokalizowano go w rejonie ulic al. Wojciecha Korfantego, al. Walentego Roździeńskiego i Olimpijskiej. Odwiedź Plac Sławika i Antalla – bilety na zorganizowane na nim imprezy kupisz bez wychodzenia z domu.
Jakie wydarzenia odbyły się na Placu Sławika i Antalla?
Współorganizowane przez Plac Sławika i Antalla wydarzenia to m.in. Katowicki Lotny Festiwal Piwa. Degustacji trunków towarzyszyły zawody we flanki i silent disco. Plac Sławika i Antalla gościł także Metropolitalne Dni Energii oraz liczne koncerty gwiazd polskiej muzyki.
Kiedy został utworzony Plac Sławika i Antalla?
Plac Sławika i Antalla został utworzony i oddany mieszkańcom w 2016 roku. Poświęcono go bohaterom, którzy podczas II wojny światowej wspólnie uratowali tysiące polskich Żydów. Plac Sławika i Antalla od momentu otwarcia jest gospodarzem imprez kulturalnych, rozrywkowych i edukacyjnych.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też