Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Mastodon

Mastodon

Sprawdź wydarzenia
MastodonOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Mastodon to metalowy zespół powstały w 1999 roku w Atlancie. Jego członkowie cieszą się statusem gwiazd wśród miłośników cięższego brzmienia. Formacja tworzy bardziej lub mniej eksperymentalne kompozycje, eksplorując możliwości muzycznych gatunków. Mastodon został nagrodzony Grammy, co w jeszcze większym stopniu podkreśla wartość muzyki zespołu. To zdecydowanie jedna z najważniejszych grup w kontekście wprowadzenia metalu w XXI wiek. Mastodon ma znakomite, oryginalne brzmienie. Twórczość grupy ma wielu zwolenników na całym świecie, również w naszym kraju.

Muzyka zespołu wyróżnia się charakterystycznym, jazzowym stylem gry perkusisty Branna Dailora. Mastodon łatwo rozpoznać też po licznych harmoniach wokalnych, w których uczestniczą wszyscy członkowie formacji. Co więcej, styl gry na gitarze Brenta Hindsa przypomina nieco grę na banjo. Wszystko to przysporzyło amerykańskiemu zespołowi fanów. Nie przegap okazji, by usłyszeć Mastodon w Polsce na żywo! Bilety na wydarzenia znajdziesz na naszej stronie.

Mastodon – koncerty

Mastodon w Polsce grywał już na festiwalach i w klubach. Muzycy wystąpili m.in. w Gdańsku i Warszawie. Zespół ma znakomity kontakt z publicznością. Polscy fani kochają amerykańską formację ze wzajemnością. Pod sceną zawsze zbierają się tłumy, dające się ponieść energetyzującemu brzmieniu. Gdzie w najbliższym czasie można będzie usłyszeć zespół Mastodon w Polsce? Śledź rozpiskę wydarzeń na naszej stronie i nie przegap okazji do usłyszenia swoich ulubieńców na żywo!

Once More – Round the Sun

Członkowie grupy Mastodon z ogromnym szacunkiem podchodzą do praw, które rządzą światem i życiem człowieka. Idealnie słychać to na ich szóstym albumie Once More – Round the Sun. Zespół porusza tematykę życia i śmierci, straty i odrodzenia, wirując wokół dźwiękowej spirali stworzonej z charakterystycznego solidnego riffowania, hipnotyczno-uwodzicielskich klimatów, gamy różnorodnych wokali oraz porównywalnego z trzęsieniem ziemi groove’u.

Choć płyta dla Branna Dailora, Brenta Hindsa, Billa Kellihera i Troya Sandersa jest czymś osobistym, to dla każdego z nich tytuł kryje inne znaczenie. O intymnym charakterze albumu stanowi utwór poświęcony siostrze jednego z muzyków, która w wieku lat 14-stu popełniła samobójstwo. Zaplanowane przez Mastodon koncerty pozwolą usłyszeć kompozycje pochodzące z tego szczególnego krążka w wyjątkowych aranżacjach.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas zespół Mastodon?
Amerykański zespół nagrał dotąd płyty Remission, Leviathan, Blood Mountain, Crack the Skye, The Hunter, Once More ’Round the Sun, Emperor of Sand i Hushed and Grim. Grane przez Mastodon koncerty są muzyczną podróżą przez całą imponującą dyskografię kapeli.
Jaką muzykę tworzy zespół Mastodon?
Mastodon tworzy i wykonuje szeroko pojęty heavy metal. Trudno jednoznacznie zaklasyfikować styl grupy. Początkowo muzyka zespołu pozostawała pod silnym wpływem sludge metalu, a następnie zaczynała nawiązywać do metalu progresywnego.
Kiedy zaczęła się kariera zespołu Mastodon?
Mastodon powstał w 1999 roku, gdy perkusista Brann Dailor i gitarzysta Bill Kelliher przeprowadzili się do Atlanty z Rochester. W nowym miejscu poznali Troya Sandersa i gitarzystę Brenta Hindsa, z którymi zaczęli pracę nad autorskim materiałem. Pierwsze demo zostało nagrane w lipcu 2000 i z materiałem z niego pochodzącym muzycy koncertowali po wschodnim wybrzeżu USA.

Fani lubią też

Zobacz też