Mastodon

Mastodon

Mastodon to metalowy zespół powstały w 1999 roku w Atlancie. Jego członkowie cieszą się statusem gwiazd wśród miłośników cięższego brzmienia. Formacja tworzy bardziej lub mniej eksperymentalne kompozycje, eksplorując możliwości muzycznych gatunków. Mastodon został nagrodzony Grammy, co w jeszcze większym stopniu podkreśla wartość muzyki zespołu. To zdecydowanie jedna z najważniejszych grup w kontekście wprowadzenia metalu w XXI wiek. Mastodon ma znakomite, oryginalne brzmienie. Twórczość grupy ma wielu zwolenników na całym świecie, również w naszym kraju.

Muzyka zespołu wyróżnia się charakterystycznym, jazzowym stylem gry perkusisty Branna Dailora. Mastodon łatwo rozpoznać też po licznych harmoniach wokalnych, w których uczestniczą wszyscy członkowie formacji. Co więcej, styl gry na gitarze Brenta Hindsa przypomina nieco grę na banjo. Wszystko to przysporzyło amerykańskiemu zespołowi fanów. Nie przegap okazji, by usłyszeć Mastodon w Polsce na żywo! Bilety na wydarzenia znajdziesz na naszej stronie.

Mastodon – koncerty

Mastodon w Polsce grywał już na festiwalach i w klubach. Muzycy wystąpili m.in. w Gdańsku i Warszawie. Zespół ma znakomity kontakt z publicznością. Polscy fani kochają amerykańską formację ze wzajemnością. Pod sceną zawsze zbierają się tłumy, dające się ponieść energetyzującemu brzmieniu. Gdzie w najbliższym czasie można będzie usłyszeć zespół Mastodon w Polsce? Muzycy ponownie odwiedzą Gdańsk. Mastodon koncerty w 2022 zagra w ramach Mystic Festival. Bilety na imprezę są dostępne w sprzedaży online. Mastodon koncerty w 2022 zagra także w Oslo, Wiedniu czy Dortmundzie. Śledź rozpiskę wydarzeń na naszej stronie i nie przegap okazji do usłyszenia swoich ulubieńców na żywo!

Once More – Round the Sun

Członkowie grupy Mastodon z ogromnym szacunkiem podchodzą do praw, które rządzą światem i życiem człowieka. Idealnie słychać to na ich szóstym albumie Once More – Round the Sun. Zespół porusza tematykę życia i śmierci, straty i odrodzenia, wirując wokół dźwiękowej spirali stworzonej z charakterystycznego solidnego riffowania, hipnotyczno-uwodzicielskich klimatów, gamy różnorodnych wokali oraz porównywalnego z trzęsieniem ziemi groove’u.

Choć płyta dla Branna Dailora, Brenta Hindsa, Billa Kellihera i Troya Sandersa jest czymś osobistym, to dla każdego z nich tytuł kryje inne znaczenie. O intymnym charakterze albumu stanowi utwór poświęcony siostrze jednego z muzyków, która w wieku lat 14-stu popełniła samobójstwo. Zaplanowane przez Mastodon koncerty pozwolą usłyszeć kompozycje pochodzące z tego szczególnego krążka w wyjątkowych aranżacjach.

Mastodon - Często zadawane pytania

  • Amerykański zespół nagrał dotąd płyty Remission, Leviathan, Blood Mountain, Crack the Skye, The Hunter, Once More ’Round the Sun, Emperor of Sand i Hushed and Grim. Grane przez Mastodon koncerty są muzyczną podróżą przez całą imponującą dyskografię kapeli.
  • Mastodon tworzy i wykonuje szeroko pojęty heavy metal. Trudno jednoznacznie zaklasyfikować styl grupy. Początkowo muzyka zespołu pozostawała pod silnym wpływem sludge metalu, a następnie zaczynała nawiązywać do metalu progresywnego.
  • Mastodon powstał w 1999 roku, gdy perkusista Brann Dailor i gitarzysta Bill Kelliher przeprowadzili się do Atlanty z Rochester. W nowym miejscu poznali Troya Sandersa i gitarzystę Brenta Hindsa, z którymi zaczęli pracę nad autorskim materiałem. Pierwsze demo zostało nagrane w lipcu 2000 i z materiałem z niego pochodzącym muzycy koncertowali po wschodnim wybrzeżu USA.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Mastodon
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/