Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Piąty Dom

Piąty Dom

Katowice, Matejki 2
Piąty DomOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Zlokalizowany w Katowicach Piąty Dom to klub muzyczny, którego głównym obszarem działalności jest organizacja eventów z muzyką na żywo. Organizowane w lokalu Piąty Dom wydarzenia stanowią doskonałą okazję do odbycia spotkań z przyjaciółmi. Warto przy tym nadmienić, że miejsce to pełni funkcjonuje również jako workspace, zapewniając doskonałe warunki do wykonywania swojej pracy poza domem.

Wybierając się na organizowane w klubie Piąty Dom koncerty, uczestnicy mogą również skorzystać z usług lokalu gastronomicznego oraz baru, ciesząc się dźwiękami ulubionej muzyki przy smacznych daniach oraz drinku. Jakie zorganizowane w lokalu Piąty Dom wydarzenia cieszyły się największym zainteresowaniem mieszkańców Katowic i województwa śląskiego?

Piąty Dom – wydarzenia

Wśród zaplanowanych w Piątym Domu wydarzeń, warto wymienić koncert zespołów Gruzja, The Stubs oraz Mchy i Porosty. Gruzja to – jak sami piszą o sobie muzycy – zespół imigrantów z Australii czerpiący z folkloru Sudetów i Sudanu. Muzycy kapeli zdobywali doświadczenie w zespołach, takich jak Furia, Odraza, Biesy, THAW, Mentor, Licho czy WTZ. „Niepospolite chamstwo, ubliżanie słuchaczom, naruszanie ich przestrzeni osobistej oraz zawyżanie cen merczu” – to najważniejsze wyróżniki zespołu Gruzja.

Mieniący się TOP 1 polskiego rock’n’rolla The Stubs to projekt trzech muzyków, którzy od 2010 roku wydali 4 płyty i liczne EP-ki, wykonując setki koncertów w wielu nieoczywistych miejscach. Jesienią światło dzienne ujrzy nowe wydawnictwo zespołu, które będzie promowane przez nadchodzącą trasę koncertową.

Mchy i Porosty to projekt Bartosza Zaskórskiego, muzyka i rysownika, pochodzącego z Żytna. Artysta określa swoją twórczość mianem smutnej muzyki elektronicznej, wiejski dungeon synthu oraz popsutego techno z włochatego grobu. Jego twórczość znalazła się w również w Cyberpunk 2077. Artysta wydawał swoje dzieła w licznych tytułach i jest współpracownikiem włoskiego wydawnictwa Hollow Press.

Piąty Dom – koncerty

Wśród zorganizowanych przez Piąty Dom koncertów, warto wyróżnić również imprezę dla miłośników klimatów stoner rocka, czyli koncert grupy Unida. Zespół ten powstał w Palm Desert w Kalifornii pod koniec lat 90. Kapela była jednym z czołowych przedstawicieli kalifornijskiej sceny stoner rockowej i miała znaczący wpływ na rozwój tego gatunku – została ona założona przez Johna Garcię, który wcześniej był wokalistą i gitarzystą w innym ikonicznym zespole tego gatunku, Kyuss.

Grupa Unida wkrótce zdobyła rozgłos w środowisku stoner rockowym dzięki swym potężnym riffom, energetycznym występom na żywo i charyzmatycznemu wokalowi Garcii. W 1999 roku Unida wydała swój debiutancki album zatytułowany "Coping with the Urban Coyote", który zdobył uznanie fanów i krytyków za połączenie ciężkiego brzmienia z elementami psychodelicznymi. Niestety, mimo obiecującego startu, zespół zmagał się z problemami personalnymi i prawnymi, które wpłynęły na jego aktywność. Chociaż zespół nie był aktywny przez dłuższy czas, jego wpływ na muzykę stoner rockową jest niezaprzeczalny, a ich muzyka nadal jest ceniona przez miłośników tego gatunku na całym świecie.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Piąty Dom?
Piąty Dom znajduje się przy ulicy Matejki 2 w Katowicach.
Jakie wydarzenia odbywają się w Piątym Domu?
Organizowane przez Piąty Dom wydarzenia to przede wszystkim koncerty z muzyką na żywo.
Kiedy został otworzony Piąty Dom?
Piąty Dom został otworzony w 2023 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też