Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival

Lemon

Sprawdź wydarzenia
LemonSzczegółyOpisWydarzeniaLemon - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Wrocław
członkowie:
Igor Herbut, Przemysław Świerk, Piotr Kołacz, Tomasz Świerk, Tomasz Waldowski
dyscyplina:
zespół rockowy, popowy
social media:

Opis

Lemon koncerty 2022

Lemon to obecnie jeden z najbardziej popularnych zespołów na polskiej scenie. Artyści aktywnie koncertują po całej Polsce. Koncerty zespołu Lemon to duża dawka pozytywnej energii, którą zespół przekazuje ze sceny publiczności. W tym roku będzie można ich usłyszeć między innymi w Wałbrzychu, który jest częścią trasy koncertowej Lemon Akustycznie. Koncerty Lemon to za każdym razem duża dawka pozytywnych emocji dla każdego.

 

LemON to zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie – może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Tak stało się chociażby z utworami ,,Napraw”, ,,Scarlett”, ,,Spójrz”, ,,Nice” i ,,Jutro”.

 

Grupa zyskała uznanie branży muzycznej, zdobywając dla swoich albumów nominacje do Fryderyków, a jednocześnie udało jej się zyskać wiernych słuchaczy, którzy obsypują ich niezliczonymi wyróżnieniami (m.in. SuperJedynka, Sopot TOPTrendy, Eska Music Award, Przebój 25-lecia Radia Zet, Yach). Płyty Lemon takie jak ,,LemON”, ,,Scarlett”, ,,Etiuda zimowa” w błyskawicznym tempie pokryły się złotem i platyną.

 

Korzystając ze słów Adama Sztaby, wypowiedzianych na samym początku ich kariery, tuż po wygraniu 3. edycji programu Must Be The Music: ,LemON to zespół, który ma szlachetność w sobie i jednocześnie można puścić go w radiu. Jestem urzeczony tym bandem. Wydawałoby się, że oni są tacy niszowi. Ale nagrywają piosenki, które są na listach przebojów, czyli okazuje się, że te dwie rzeczy można połączyć.

Igor Herbut liderem zespołu Lemon 

Liderem zespołu Lemon jest Igor Herbut. Młodzieńcza charyzma Igora współistnieje na scenie z rzadko spotykaną wrażliwością artystyczną. Igor na koncertach Lemon brawurowo wykonuje drapieżne rockowe kompozycje, żeby za chwilę zasiąść przy pianinie i zaśpiewać intymną balladę. Jego łemkowskie korzenie można usłyszeć zarówno w nostalgicznych kompozycjach, jak i intrygujących wschodnich zaśpiewach.

 

Wydarzenia

Livka i Igor Herbut wysyłają muzyczny “List”. Posłuchaj singla! 

14.07.2024

PopMuzyka

Livka i Igor Herbut wysyłają muzyczny “List”. Posłuchaj singla! 

Lemon - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Lemon?

Miejscowości, w których Lemon wystąpi w najbliższym czasie: Gdańsk, Poznań, Kraków.

Jaką muzykę tworzy zespół LemON?
LemON jest polsko-łemkowsko-ukraińskim zespołem muzycznym, który został założony w 2011 roku z inicjatywy Igora Herbuta. Zespół tworzy muzykę w gatunku rock, pop-rock, folk. Na dzień dzisiejszy wydali łącznie 4 albumy.
Jak nazywał się pierwszy album, wydany przez zespół LemON?
Premiera pierwszego albumu, wydanego pod szyldem wytwórni płytowej EMI Music Poland, miała miejsce 27 listopada 2012 roku. Singlem, który promował płytę, był "Będę z Tobą". W maju 2013 roku płyta zadebiutowała na 9. miejscu listy OLIS, a już w październiku tego roku album osiągnął status platynowej płyty.
Czy zespół LemON występował na festiwalach muzycznych?
W czerwcu 2012 roku po raz pierwszy zespół wystąpił jako gość specjalny festiwalu TOPtrendy, w sierpniu zaś podczas Top of The Top Festival, odbywającego się w sopockiej Operze Leśnej zaprezentowali własną interpretację utworu "All You Need Is Love", którego twórcami był zespół The Beatles.
Czy zespół LemON brał udział w telewizyjnych talent show'ach?
Grupa LemON brała udział w programie "Must Be The Music", podczas castingu zaprezentowali utwór, który został wykonany w języku łemkowski - "Litaj Ptaszko. Zdobył on uznanie wśród jurorów i zagwarantował udział w półfinałach. Piosenka "Dewiat" cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony publiczności, dzięki czemu zespół awansował do finału i wygrał trzecią edycję programu.
Jaki jest ostani singiel wydany przez zespół LemON?
Ostatnim singlem wydanym przez grupę jest utwór "Sowa". Na serwisie YouTube pojawił się 4 października 2017 roku. Całość materiału została zrealizowana w Gruzji.

Fani lubią też

Zobacz też