Dr. Alban

Dr. Alban

Dr. Alban inaczej Alban Uzoma Nwapa to szwedzki piosenkarz i producent muzyczny. Pochodzi z Nigerii, a z zawodu jest stomatologiem.

 

Urodził się w miejscowości Oguta w Nigerii. Pod koniec lat 70. wyjechał do Szwecji, gdzie studiował stomatologię. Aby opłacić studia pracował jako DJ. Po zakończeniu studiów w zawodzie pracował dwa lata, po czym postanowił rozpocząć karierę muzyczną.

Dr. Alban i początek kariery 

W 1990 roku wyszła jego debiutancka płyta „Hello Africa”, album odniósł duży sukces i sprzedał się w nakładzie około miliona egzemplarzy. Z płyty pochodzą takie przeboje jak „Hello Africa”, „No Coke” i „Stop The Pollution”. Rok później pojawił się kolejny krążek „One Love”, który promowany był przez utwory takie jak „Sing Hallelujah” i „It's My Life”, będące jego największymi hitami. Piosenka „It's My Life” była numerem jeden na listach przebojów w całej Europie. W 1995 roku założył swoją wytwórnię Dr. Records, która promowała młodych wykonawców muzyki eurodance.

 

Współpracował też z innymi artystami. W 1999 roku pojawił się gościnnie w utworze Sash! „Colour The World”, a w 2002 roku wraz z DJ-em Aligatorem nagrał utwór „I Like to Move It”.

 

 pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Dr. Alban
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/