Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Artysta Bleed From Within

Bleed From Within

Bleed From Within OpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Bleed From Within muzycznie wyszedł od deathcore'u, by z czasem zbliżyć się do grania bardziej metalcorowego, melodyjnego, określanego również jako groove metal.

 

Wielką inspiracją byli początkowo sławniejsi koledzy z Lamb Of God, czy As I Lay Dying, z którymi Szkoci mieli zaszczyt dzielić później niejednokrotnie scenę.

Bleed From Within - historia zespołu

W latach od 2005 do 2011 roku zespół zajmował się coverowaniem, by później ukazać swój potencjał w 2010 roku, podczas supportowania zespołów takich jak Sylosis i While She Sleeps na trasie koncertowej Metal Hammer Razor.  Lata 2012 do 2016 przyniosły Bleed From Within podpisanie umowy z wytwórnią Century Media Records. W tym czasie zespół zaczynał spotykać się z coraz bardziej pozytywnym i entuzjastycznym witaniem ich twórczości przez opinię publiczną. Czas pomiędzy wrześniem a listopadem 2012 roku obfitował w wiele występów podczas supportowania While She Sleeps w całej Wielkiej Brytanii.

 

Marzec roku 2013 był momentem ukończenia pierwszej, wielkiej trasy koncertowej, kiedy zespół występował przed Testament w wielu miastach Europy. Członkowie określali każdy koncert jako nieco trudny, jednak przełamujący pierwsze lody kontaktu z publicznością. W tym samym roku pojawił się trzeci już studyjny album "Uprising", który zrealizowano we współpracy z Century Media. Został on bardzo doceniony w Wielkiej Brytanii, gdzie uplasował się na 13 miejscu listy "UK Rock Chart". Bleed From Within zyskało uznanie w kategorii tekstów oraz realizacji.

 

Lipiec 2013 roku przyniósł niemal natychmiastowo wyprzedane bilety na koncert Megadeth, który stanowił czwartą już okazję do supportowania czołowych zespołów. Wokalista Scott Kennedy skomentował tę niepowtarzalną okazję do występowania przed egendą thrashu, jako marzenie, którego ziszczenia nie spodziewał się w najśmielszych snach. Angielski dziennikarz Malcolm Dome napisał, iż mimo wszystko zespołowi należało się dużo większe uznanie, niż otrzymali oni podczas występów w Wielkiej Brytanii. Jego słowa były prorocze, bowiem już w miesiąc po tym komentarzu Bleed From Within otrzymało brytyjską nagrodę publiczności w kategorii "Najlepszy Nowy Zespół" podczas rozdania Metal Hammer's Golden Gods Awards. Listopad roku 2013 przyniósł kolejną wielką trasę, gdzie zespół mógł zaprezentować się u boku takich twórców jak Amon Amarth i Carcass.  W roku 2017 zespół ogłosił zmianę gitarzysty. Martyna Evansa zastąpił Steven Jones.

Bleed From Within skład zespołu

W formacji grają:

 • Scott Kennedy - wokal,
 • Ali Richardson - perkusista,
 • Davie Provan - basista,
 • Craig Gowans - gitara prowadząca,
 • Steven Jones - gitara rytmiczna.

Bleed From Within dyskografia

Zespół może poszczycić się 5 zrealizowanymi albumami muzycznymi:

 • "Humanity" z 2009 roku
 • "Empire" z 2010 roku
 • "Uprising" z 2013 roku
 • "Era" z 2018 roku
 • "Fracture" z 2020 roku
 • "Shrine" z 2022 roku

To nie wszystko, bowiem zespół wydał również 3 EP-ki:

 • "In the Eyes of the Forgotten" z 2006 roku
 • "Welcome to the Plague Year" z 2007 roku
 • "Death Walk" z 2014 roku

Ciekawostki

 • Zalążek zespołu powstał w czasie spotkania przyszłych członków Bleed from Within w klubie młodzieżowym, by coverować utwory Lamb of God.
 • Znanym cytatem Scotta Kennedy'yego są słowa, którymi skomentował album "Uprising": "Kiedy pojawia się złość nadal można znaleźć w tym pozytywne strony. Chodzi o to, by patrzeć w jasną stronę i uświadomić sobie, że jedyną osobą, która może zmienić coś w Twoim życiu - jesteś Ty sam."
 • Craig Gowans w roku 2009 przesiadł się z basu na gitarę.
 • Dostrzegalna jest przemiana stylu wokalnego Scotta Kennedy'ego na przestrzeni twórczości zespołu. Z charakterystycznego dla deathcore'owych brzmień przeszedł on na ostry i niezwykle mocny growl. Zmiana ta może być spowodowana chęcią uzyskania większej jasności teksu piosenek.
 • Krytycy uznają zgodnie, że styl Bleed from Within powinien być porównywany teraz do zespołów takich jak Lamb of God i Machine Head.
 • Gościem w utworze "Night Crossing" z albumu "Fracture" był Matt Heafy znany z zespołu Trivium.

Zobacz innych artystów Mystic Festival: Judas Priest, Mercyful Fate, Saxon, Opeth, Mayhem, Mastodon, Killing Joke, Vader, Decapitated, Baroness, Materia, Heilung, Code Orange, Heilung

 

foto/źródło: https://knockoutprod.net/ 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd pochodzi Scott Kennedy?
Scott pochodzi z Hamilton w Wielkiej Brytanii tak samo jak Ali Richardson.
Ile lat ma Scott Kennedy?
W 2022 roku skończy 35 lat.
Jak koledzy mówią na Craiga Gowansa?
Craig znany jest również jako "Goonzi".
Kiedy urodził się Craig Gowans?
Craig urodził się 18 listopada 1988 roku.

Fani lubią też

Zobacz też