Bleed From Within

Bleed From Within

Bleed From Within muzycznie wyszedł od deathcore'u, by z czasem zbliżyć się do grania bardziej metalcorowego, melodyjnego, określanego również jako groove metal.

 

Wielką inspiracją byli początkowo sławniejsi koledzy z Lamb Of God, czy As I Lay Dying, z którymi Szkoci mieli zaszczyt dzielić później niejednokrotnie scenę.

Bleed From Within - historia zespołu

W latach od 2005 do 2011 roku zespół zajmował się coverowaniem, by później ukazać swój potencjał w 2010 roku, podczas supportowania zespołów takich jak Sylosis i While She Sleeps na trasie koncertowej Metal Hammer Razor.  Lata 2012 do 2016 przyniosły Bleed From Within podpisanie umowy z wytwórnią Century Media Records. W tym czasie zespół zaczynał spotykać się z coraz bardziej pozytywnym i entuzjastycznym witaniem ich twórczości przez opinię publiczną. Czas pomiędzy wrześniem a listopadem 2012 roku obfitował w wiele występów podczas supportowania While She Sleeps w całej Wielkiej Brytanii.

 

Marzec roku 2013 był momentem ukończenia pierwszej, wielkiej trasy koncertowej, kiedy zespół występował przed Testament w wielu miastach Europy. Członkowie określali każdy koncert jako nieco trudny, jednak przełamujący pierwsze lody kontaktu z publicznością. W tym samym roku pojawił się trzeci już studyjny album "Uprising", który zrealizowano we współpracy z Century Media. Został on bardzo doceniony w Wielkiej Brytanii, gdzie uplasował się na 13 miejscu listy "UK Rock Chart". Bleed From Within zyskało uznanie w kategorii tekstów oraz realizacji.

 

Lipiec 2013 roku przyniósł niemal natychmiastowo wyprzedane bilety na koncert Megadeth, który stanowił czwartą już okazję do supportowania czołowych zespołów. Wokalista Scott Kennedy skomentował tę niepowtarzalną okazję do występowania przed egendą thrashu, jako marzenie, którego ziszczenia nie spodziewał się w najśmielszych snach. Angielski dziennikarz Malcolm Dome napisał, iż mimo wszystko zespołowi należało się dużo większe uznanie, niż otrzymali oni podczas występów w Wielkiej Brytanii. Jego słowa były prorocze, bowiem już w miesiąc po tym komentarzu Bleed From Within otrzymało brytyjską nagrodę publiczności w kategorii "Najlepszy Nowy Zespół" podczas rozdania Metal Hammer's Golden Gods Awards. Listopad roku 2013 przyniósł kolejną wielką trasę, gdzie zespół mógł zaprezentować się u boku takich twórców jak Amon Amarth i Carcass.  W roku 2017 zespół ogłosił zmianę gitarzysty. Martyna Evansa zastąpił Steven Jones.

Bleed From Within skład zespołu

W formacji grają:

 • Scott Kennedy - wokal,
 • Ali Richardson - perkusista,
 • Davie Provan - basista,
 • Craig Gowans - gitara prowadząca,
 • Steven Jones - gitara rytmiczna.

Bleed From Within dyskografia

Zespół może poszczycić się 5 zrealizowanymi albumami muzycznymi:

 • "Humanity" z 2009 roku
 • "Empire" z 2010 roku
 • "Uprising" z 2013 roku
 • "Era" z 2018 roku
 • "Fracture" z 2020 roku
 • "Shrine" z 2022 roku

To nie wszystko, bowiem zespół wydał również 3 EP-ki:

 • "In the Eyes of the Forgotten" z 2006 roku
 • "Welcome to the Plague Year" z 2007 roku
 • "Death Walk" z 2014 roku

Ciekawostki

 • Zalążek zespołu powstał w czasie spotkania przyszłych członków Bleed from Within w klubie młodzieżowym, by coverować utwory Lamb of God.
 • Znanym cytatem Scotta Kennedy'yego są słowa, którymi skomentował album "Uprising": "Kiedy pojawia się złość nadal można znaleźć w tym pozytywne strony. Chodzi o to, by patrzeć w jasną stronę i uświadomić sobie, że jedyną osobą, która może zmienić coś w Twoim życiu - jesteś Ty sam."
 • Craig Gowans w roku 2009 przesiadł się z basu na gitarę.
 • Dostrzegalna jest przemiana stylu wokalnego Scotta Kennedy'ego na przestrzeni twórczości zespołu. Z charakterystycznego dla deathcore'owych brzmień przeszedł on na ostry i niezwykle mocny growl. Zmiana ta może być spowodowana chęcią uzyskania większej jasności teksu piosenek.
 • Krytycy uznają zgodnie, że styl Bleed from Within powinien być porównywany teraz do zespołów takich jak Lamb of God i Machine Head.
 • Gościem w utworze "Night Crossing" z albumu "Fracture" był Matt Heafy znany z zespołu Trivium.

Zobacz innych artystów Mystic Festival: Judas Priest, Mercyful Fate, Saxon, Opeth, Mayhem, Mastodon, Killing Joke, Vader, Decapitated, Baroness, Materia, Heilung, Code Orange, Heilung

 

foto/źródło: https://knockoutprod.net/ 

Bleed From Within - Często zadawane pytania

 • W najbliższym czasie Bleed From Within wystąpi w: Warszawie
 • Scott pochodzi z Hamilton w Wielkiej Brytanii tak samo jak Ali Richardson.
 • W 2022 roku skończy 35 lat.
 • Craig znany jest również jako "Goonzi".
 • Craig urodził się 18 listopada 1988 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Bleed From Within
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Bleed From Within BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Warszawa
10.12
sobota, 19:30
Klub Hydrozagadka
wejście od 18:30
sprawdzanie dostępności
od 69 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/