Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Proceder

Proceder

ProcederOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Zespół Proceder to relatywnie nowy - aczkolwiek zdecydowanie bardzo ambitny - zespół muzyczny, który specjalizuje się w muzyce z gatunku heavy metal. Historia zespołu oficjalnie rozpoczęła się 3 września 2017 roku i aktywnie trwa do dzisiaj; choć w międzyczasie miało miejsce kilka zmian składu, a także kilka mniejszych i większych przerw w występowaniu na żywo, zespół Proceder stale prężnie się rozwija i regularnie uczestniczy w różnego rodzaju wydarzeniach i festiwalach muzycznych. 

 

Aktualnie w skład Procederu wchodzą cztery osoby; obecny skład pozostaje niezmienny od 26 czerwca 2021 roku. Zespół najczęściej występuje w miastach południowej części Polski, z której sam się wywodzi - zbliżający się MOTO ROCK Festiwal będzie dla Procederu pierwszą od kilku miesięcy okazją, by zagrać przed szerszą publicznością. 

Muzyka Procederu

Repertuar zespołu składa się zarówno z autorskich heavymetalowych utworów Procederu, jak i z coverów znanych i lubianych w środowisku metalowym piosenek - Proceder zdobył serca fanów (i zdobywa nadal) przede wszystkim wyjątkowo oryginalnym podejściem do tworzonej przez siebie muzyki, oraz nadawaniem własnego, wyjątkowego charakteru piosenkom znanym swoim fanom już wcześniej. 

 

Każdy występ Procederu charakteryzuje się przede wszystkim ogromną energią, pasją i miłością do tego, czym się zajmuje. Dobrą energią Proceder dzieli się również w internecie; wpisy publikowane przez ten zespół często charakteryzują się sporą dozą humoru i pozytywnym podejściem do świata i ludzi. 

Bieżąca działalność zespołu Proceder

W obecnym składzie Proceder miał okazję zagrać już kilka koncertów - zespół wystąpił między innymi 23 kwietnia 2022 roku w Grójcu w ramach wydarzenia charytatywnego, które miało na celu zbiórkę pieniędzy na leczenie chłopca chorującego na rdzeniowy zanik mięśni - SMA. Nie był to pierwszy przypadek w historii zespołu, gdy grał w imię szczytnego celu - 3 kwietnia 2022 Proceder brał udział w koncercie charytatywnym w Cieszynie, który wspierał fundację oraz schronisko dla zwierząt znajdujące się w tym mieście. 

 

Zespół zagrał również 19 marca 2022 roku w pubie w Krakowie, na koncercie upamiętniającym zmarłego perkusistę zaprzyjaźnionego zespołu - Proceder wystąpił wówczas w towarzystwie zespołów Acheront oraz SYNAISTHESIS

Bieżącymi informacjami o odbywających się koncertach zespół dzieli się na swoich platformach społecznościowych; regularnie dzielą się wiadomościami z życia zespołu między innymi na Facebooku oraz Instagramie. Nagrania z kilku występów Procederu można również znaleźć na kanale zespołu na YouTube - na platformie tej znajdują się również niektóre z autorskich piosenek zespołu. 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Proceder Band: South Machine, Centrum Band, Chemia, Illusion, Rock n Roll Rebels, SawDust, Proletaryat, Basement, Motorbrothers, Łydka Grubasa, Nocny Kochanek,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie najczęściej występuje zespół Proceder?
Proceder najczęściej pojawia się na lokalnych wydarzeniach muzycznych, które odbywają się w południowej części Polski - zespół sam wywodzi się z tej części kraju i na ogół stara się pozostawać w pobliżu swoich korzeni.
Jaki rodzaj muzyki gra Proceder?
Zespół Proceder zajmuje się przede wszystkim muzyką heavymetalową; w trakcie koncertów grają zarówno skomponowane przez siebie utwory, jak i covery znanych już w środowisku metalowym piosenek. Przykłady twórczości zespołu można znaleźć m.in. na ich profilu na Facebooku bądź na YouTube.
Z kim najczęściej występuje Proceder?
Choć przy okazji niemal każdego występu Proceder pojawia się w towarzystwie innych zespołów zmieniających się z koncertu na koncert, zespół regularnie grywa z zaprzyjaźnionym Acherontem; zespoły wystąpiły razem między innymi na koncercie upamiętniającym zmarłego perkusistę Acherontu.
Czy zespół Proceder posiada swoją maskotkę?
Tak - członkowie Procederu pieszczotliwie określają tym mianem należącego do jednego z nich czarnego kota o imieniu Maniek. Raz na jakiś czas Proceder zamieszcza zdjęcia zwierzaka na swoich profilach na portalach społecznościowych.
Skąd wywodzi się zespół Proceder?
Zespół Proceder wychodzi się z południa Polski, gdzie zamieszkiwała znaczna większość wchodzących w jego skład członków; okolica ta pozostaje bliska Procederowi i do dnia dzisiejszego koncerty zespołu odbywają się zazwyczaj w tej części kraju.

Fani lubią też

Zobacz też