Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Dopelord

Dopelord

DopelordOpisWydarzeniaDopelord - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Muzyka metalowa w Polsce nadal jest traktowana w specyficzny sposób. Powiedzmy sobie wprost: metalowcom bardzo ciężko jest zaistnieć na większą skalę w naszym rodzimym kraju. Jednym z wyjątków jest grupa muzyczna Dopelord, która, mimo tworzenia bardzo "mocnych" treści, dała radę zasłynąć nawet na arenie międzynarodowej. Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje o owym zespole oraz poznacie całą jego historię.

Historia zespołu Dopelord krok po kroku

Grupa muzyczna Dopelord swoje początki miała ponad dekadę temu. Zespół ten powstał w roku 2010 w Lublinie. Początkowo szeregi grupy muzycznej zasilane były przez dwie niezależne od siebie dwuosobowe składy: Klingonian Beauty oraz SolarbabesKlusek, Arek, Miodek, oraz Mroku (pseudonimy osób wchodzących w skład powyższych grup) rozpoczęli od niewielkich koncertów odbywających się głównie lokalnie. 

 

Pierwszym, głośniejszym osiągnięciem zespołu Dopelord okazała się być promocja ich pierwszego albumu muzycznego. Miało to miejsce w czerwcu 2012 roku, a album nosił tytuł "Magick Rites". Najbardziej spopularyzowanym, gdyż promującym cały album utworem jest "Possesed", które wielokrotnie zagościło podczas audycji stacji radiowej "Antyradio".

 

Od tego momentu zespół zaczął udzielać koncertów na znacznie większą skalę. Niedługo później (w dwuletnich odstępach czasu) pojawiły się dwa kolejne albumy muzyczne: "Black Arts, Riff Worship & Weed Cult" oraz "Children of the Haze".

Dopelord koncerty 2022

Aktualnie zespół Dopelord regularnie wyrusza w trasy zagraniczne, aby grać koncerty w odległych miejscowościach. Nie oznacza to jednak, że nie można posłuchać ich muzyki w naszym rodzimym kraju: Formacja wystąpi na Mystic Festival 2022, który odbywa się w dniach 02-04.06 w Gdańsku, zatem można kupować bilety.

 

 

Formacja wystąpi na Mystic Festival 2022, który odbywa się w dniach 02-04.06 w Gdańsku.

Zobacz innych artystów Mystic Festival: Judas Priest, Mercyful Fate, Saxon, Opeth, Mayhem, Mastodon, Killing Joke, Vader, Decapitated, Baroness, Materia, Code Orange, Bleed From Within, Heilung, Katatonia, Kvelertak, The Raven Age, Mgła, Tribulation

Wydarzenia

Dopelord - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Dopelord?

Miejscowości, w których Dopelord wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Kraków, Poznań.

Skąd pochodzi zespół Dopelord?
Grupa pochodzi z Lublina.
Kiedy został założony Dopelord?
Zespół zaczynał od koncertów odbywających się w lokalnych miejscowościach. Miały one miejsce w 2010 roku - rok ten jest zatem uważany jako data oficjalnego założenia Dopelord.

Fani lubią też

Zobacz też