Code Orange

Code Orange

Code Orange to amerykański zespół, który swoją karierę rozpoczął w Pittsburghu, w stanie Pensylwania jako grupa nosząca nazwę Code Orange Kids. W czasie powstania kapeli małoletni artyści uczęszczali do liceum. Podczas promowania swojego drugiego albumu, Code Orange Kids ostatecznie zmieniło swoją nazwę, na obecną - Code Orange. Początkowo ich specjalnością był niezwykle szczery i bezpośredni punk. Jednak dość szybko muzycy o wielkich ambicjach, zaczęli sięgać po znacznie szybsze tempo. W ich repertuarze pojawiły się elementy elektroniczne, hardcore'owe oraz mealcore'owe. Code Orange wyróżnia gęsta i mroczna atmosfera. Ich muzyka, w niektórych momentach, zaczęła bardziej przypominać Nine Inch Nails i Tool, niż klasyczny punk. Ogromna ilość ciężkiej pracy, ambicje oraz wybory stylistyczne muzyków zostały zwieńczone między innymi nominacją do nagrody Grammy.

Code Orange skład zespołu

W obecnym składzie zespołu brylują muzycy, który tworzyli formację w 2008 roku. Są to gitarzysta i wokalista Eric Balderose, gitarzystka i wokalistka Reba Meyers i perkusista Jami Morgan. W 2011 roku do grupy dołączył grający na basie Joe Goldman, zaś w 2017 roku Dominic Landolina, którego specjalizacją jest syntezator oraz gitara. Obecny skład koncertowy obejmuje również perkusistę Maxa Potnoya.

Albumy Code Orange

Code Orange na dwa pierwsze albumy podpisali kontrakt z Deathwish Inc. "Love is Lobe/Return to Dust" został wydany w 2012 roku zaś "I Am King" we wrześniu 2014 roku. Trzeci album, wydany w 2017 roku "Forever", to wynik współpracy z Roadrunner Records. Najnowsze dzieło zespołu, zatytułowane "Underneath",  ukazało się w marcu 2020 roku.

Wysiłek został nagrodzony

Niezwykły talent oraz upór muzyk został wielokrotnie doceniony. W 2018 roku zespół zgarnął jedną z najważniejszych brytyjskich nagród muzycznych - Kerrang! Awards. Rok 2017 i 2020 przyniósł grupie nominację do dwóch nagród Grammy za najlepszy występ metalowy. Loudwire Music Awards w 2017 roku nominowało Code Orange w kategorii metalowy album roku oraz metalowy artysta roku zaś w 2017 i 2018 Metal Hammer Golden Gods Awards nominowało zespół do nagrody przełomowego artysty, którą ostatecznie zdobyli w 2018 roku.

Niezapomniany koncert Code Orange

Muzycy z zespołu Code Orange są bardzo otwarci na swoich fanów. Ich wielkie ambicje oraz oddanie ukazało się podczas pandemii COVID-19, kiedy większość koncertów została odwołana, a duża część artystów czekała na lepsze czasy. Ciężko pracująca nad swoją marką kapela, przez wprowadzone obostrzenia, nie mogła zagrać trasy koncertowej promującej nowy album "Underneath". Kapela postanowiła więc zorganizować koncert online na Twitchu, który jest jedną z najbardziej popularnych platform medialnych, udostępniających wideo na żywo. W wydarzeniu uczestniczyło około 13 000 osób z różnych stron świata. Ponadto grupa Code Orange zdecydowała się zarejestrować występ, a następnie zaprezentować go w formie nowej płyty "Under the Skin".

Zobacz innych artystów Mystic Festival: Judas Priest, Mercyful Fate, Saxon, Opeth, Mayhem, Mastodon, Killing Joke, Vader, Decapitated, Baroness, Materia, Heilung, Bleed From Within

Źródło zdjęcia: Wikipedia, Sven Mandel, CC BY-SA 4.0

Code Orange - Często zadawane pytania

  • Zespół Code Orange weźmie udział w Mystic Festival 2022, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 2-4 czerwca 2022 roku
  • Tak. W 2012 roku czterech z nich - Dominic Landolina, Reba Meyers, Joe Goldman oraz Jami Mogan, stworzyli rockowy zespół pod nazwą Adventures. Niestety, grupa rozwiązała się w 2016 roku.
  • Mając na uwadze, że średni wiek członków Code Orange Kids, w 2012 roku - czyli momencie podpisywania kontraktu z Deathwish Inc., wynosił zaledwie 18 lat, wskazać należy, że zespół miewał pewne trudności w pełnym koncertowaniu we wczesnych latach swojej kariery. Z racji tego, iż byli bardzo młodzi, nie byli wpuszczani do wszystkich klubów. Ponadto większość członków zespołu podczas jego początków, było w szkole średniej, stąd też ich koncerty mogły odbywać się tylko między przerwami semestralnymi.
  • Code Orange najczęściej wspomina trasę koncertową promującą album "Love Is Love/Return to Dust", która rozpoczęła się w październiku w 2012 roku w Kanadzie. W grudniu 2012 roku album był już promowany w Ameryce Północnej. I to właśnie podczas tej trasy zespół został okradziony, a wartość zaginionych rzeczy opiewała na ponad 10 000 USD.
  • Code Orange na początku swojej kariery nosił nazwę Code Orange Kiss. 5 czerwca 2014 roku wydał ogłoszenie, że zmienia swoją nazwę z "Code Orange Kids" na "Code Orange" oraz wydaje swój drugim album "I Am King".
  • Tak. Wokalistką i gitarzystką zespołu jest Reba Meyers, która od samego początku kształtowała kapelę. Już w 2008 roku nadawała jej wyjątkowego i ciężkiego brzmienia. Urodzona 8 września 1993 roku, w Pensylwanii, artystka jest zodiakalną panną.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Code Orange
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/