Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Code Orange

Code Orange

Code OrangeOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Code Orange to amerykański zespół, który swoją karierę rozpoczął w Pittsburghu, w stanie Pensylwania jako grupa nosząca nazwę Code Orange Kids. W czasie powstania kapeli małoletni artyści uczęszczali do liceum. Podczas promowania swojego drugiego albumu, Code Orange Kids ostatecznie zmieniło swoją nazwę, na obecną - Code Orange. Początkowo ich specjalnością był niezwykle szczery i bezpośredni punk. Jednak dość szybko muzycy o wielkich ambicjach, zaczęli sięgać po znacznie szybsze tempo. W ich repertuarze pojawiły się elementy elektroniczne, hardcore'owe oraz mealcore'owe. Code Orange wyróżnia gęsta i mroczna atmosfera. Ich muzyka, w niektórych momentach, zaczęła bardziej przypominać Nine Inch Nails i Tool, niż klasyczny punk. Ogromna ilość ciężkiej pracy, ambicje oraz wybory stylistyczne muzyków zostały zwieńczone między innymi nominacją do nagrody Grammy.

Code Orange skład zespołu

W obecnym składzie zespołu brylują muzycy, który tworzyli formację w 2008 roku. Są to gitarzysta i wokalista Eric Balderose, gitarzystka i wokalistka Reba Meyers i perkusista Jami Morgan. W 2011 roku do grupy dołączył grający na basie Joe Goldman, zaś w 2017 roku Dominic Landolina, którego specjalizacją jest syntezator oraz gitara. Obecny skład koncertowy obejmuje również perkusistę Maxa Potnoya.

Albumy Code Orange

Code Orange na dwa pierwsze albumy podpisali kontrakt z Deathwish Inc. "Love is Lobe/Return to Dust" został wydany w 2012 roku zaś "I Am King" we wrześniu 2014 roku. Trzeci album, wydany w 2017 roku "Forever", to wynik współpracy z Roadrunner Records. Najnowsze dzieło zespołu, zatytułowane "Underneath",  ukazało się w marcu 2020 roku.

Wysiłek został nagrodzony

Niezwykły talent oraz upór muzyk został wielokrotnie doceniony. W 2018 roku zespół zgarnął jedną z najważniejszych brytyjskich nagród muzycznych - Kerrang! Awards. Rok 2017 i 2020 przyniósł grupie nominację do dwóch nagród Grammy za najlepszy występ metalowy. Loudwire Music Awards w 2017 roku nominowało Code Orange w kategorii metalowy album roku oraz metalowy artysta roku zaś w 2017 i 2018 Metal Hammer Golden Gods Awards nominowało zespół do nagrody przełomowego artysty, którą ostatecznie zdobyli w 2018 roku.

Niezapomniany koncert Code Orange

Muzycy z zespołu Code Orange są bardzo otwarci na swoich fanów. Ich wielkie ambicje oraz oddanie ukazało się podczas pandemii COVID-19, kiedy większość koncertów została odwołana, a duża część artystów czekała na lepsze czasy. Ciężko pracująca nad swoją marką kapela, przez wprowadzone obostrzenia, nie mogła zagrać trasy koncertowej promującej nowy album "Underneath". Kapela postanowiła więc zorganizować koncert online na Twitchu, który jest jedną z najbardziej popularnych platform medialnych, udostępniających wideo na żywo. W wydarzeniu uczestniczyło około 13 000 osób z różnych stron świata. Ponadto grupa Code Orange zdecydowała się zarejestrować występ, a następnie zaprezentować go w formie nowej płyty "Under the Skin".

Zobacz innych artystów Mystic Festival: Judas Priest, Mercyful Fate, Saxon, Opeth, Mayhem, Mastodon, Killing Joke, Vader, Decapitated, Baroness, Materia, Heilung, Bleed From Within

Źródło zdjęcia: Wikipedia, Sven Mandel, CC BY-SA 4.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie odbędzie się najbliższy koncert Code Orange?
Zespół Code Orange weźmie udział w Mystic Festival 2022, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 2-4 czerwca 2022 roku
Czy członkowie zespołu próbowali swoich sił poza Code Orange?
Tak. W 2012 roku czterech z nich - Dominic Landolina, Reba Meyers, Joe Goldman oraz Jami Mogan, stworzyli rockowy zespół pod nazwą Adventures. Niestety, grupa rozwiązała się w 2016 roku.
Czy młody wiek artystów przeszkadzał im w osiągnięciu sukcesu?
Mając na uwadze, że średni wiek członków Code Orange Kids, w 2012 roku - czyli momencie podpisywania kontraktu z Deathwish Inc., wynosił zaledwie 18 lat, wskazać należy, że zespół miewał pewne trudności w pełnym koncertowaniu we wczesnych latach swojej kariery. Z racji tego, iż byli bardzo młodzi, nie byli wpuszczani do wszystkich klubów. Ponadto większość członków zespołu podczas jego początków, było w szkole średniej, stąd też ich koncerty mogły odbywać się tylko między przerwami semestralnymi.
Którą z tras koncertowych zespół najczęściej wspomina?
Code Orange najczęściej wspomina trasę koncertową promującą album "Love Is Love/Return to Dust", która rozpoczęła się w październiku w 2012 roku w Kanadzie. W grudniu 2012 roku album był już promowany w Ameryce Północnej. I to właśnie podczas tej trasy zespół został okradziony, a wartość zaginionych rzeczy opiewała na ponad 10 000 USD.
Jaką wcześniej nazwę nosił zespół?
Code Orange na początku swojej kariery nosił nazwę Code Orange Kiss. 5 czerwca 2014 roku wydał ogłoszenie, że zmienia swoją nazwę z "Code Orange Kids" na "Code Orange" oraz wydaje swój drugim album "I Am King".
Czy w grupie Code Orange jest kobieta?
Tak. Wokalistką i gitarzystką zespołu jest Reba Meyers, która od samego początku kształtowała kapelę. Już w 2008 roku nadawała jej wyjątkowego i ciężkiego brzmienia. Urodzona 8 września 1993 roku, w Pensylwanii, artystka jest zodiakalną panną.

Fani lubią też

Zobacz też