Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Artysta Baroness

Baroness

BaronessOpisWydarzeniaBaroness - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Amerykański zespół heavymetalowy Baroness pochodzi z Savannah w stanie Georginia. Od 2017 roku grupę tworzą John Baizley (gitara, wokal prowadzący), Gina Gleason (gitara, wokal wspierający), Nick Jost (gitara basowa) oraz Sebastian Thomson (perkusja).

Baroness — koncerty i albumy

Baroness gra eklektyczną odmianę heavy metalu, wykorzystując zaciekłość i ostrą technikę metalu nowego tysiąclecia, ale z melodyjnymi akcentami i inteligentną grą gitary, która sugeruje wpływ zespołów indie rockowych i post-punkowych. Działając w Savannah w stanie Georgia, grupa pojawiła się w 2004 roku z parą EP-ek, a w 2007 wydała swój pełnometrażowy debiut — “Red Album”, nakładem Relapse Records. “Blue Record” z 2009 roku było pierwszym studyjnym przedsięwzięciem zespołu, które znalazło się na listach przebojów i pomogło Baronessowi wysunąć się na czoło coraz bardziej zróżnicowanej sceny metalowej, wypełniając lukę między indie i rockiem progresywnym oraz stoner/sludge metalem. Sukces tego albumu utorował drogę do cenionych przedsięwzięć, takich jak podwójny krążek “Yellow & Green” (2012) oraz “Gold & Grey” (2019).

Czterej pierwotni członkowie Baroness – John Baizley na gitarze i wokalu, Brian Blickle na gitarze, Summer Welch na basie i Allen Blickle na perkusji – wszyscy pochodzą z Lexington w stanie Wirginia, ale razem przenieśli się do Georgii, gdy założyli zespół w połowie 2003 roku. Baroness zadebiutowali w 2005 roku nakładem “First” — EP-ki zawierającej trzy utwory, wydanej przez niezależną wytwórnię Hyperrealist Records z Savannah. Druga EPka Baroness, nazwana po prostu “Second”, pojawiła się w sklepach jeszcze w tym samym roku.

W 2006 roku Baroness połączył siły z innym niecodziennym, ale potężnym zespołem z Savannah, Unpersons, aby stworzyć split EP-kę zatytułowaną “A Grey Sigh in a Flower Husk”, wydaną przez At a Loss Records. W 2007 roku Baroness po wydaniu swojego pierwszego pełnowymiarowego krążka, “Red Album”, rozpoczęli długą trasę koncertową. Gitarzysta Pete Adams dołączył do zespołu w 2008 roku zastępując Briana Blickle'a. Jesienią 2009 roku grupa wydała swój drugi album, “Blue Record”. Baroness spędziła kolejny rok koncertując, otwierając koncerty dla takich zespołów jak Metallica, Mastodon i Deftones.

Po wydaniu trzeciego albumu, podczas trasy koncertowej w Anglii, zespół Baroness miał wypadek, kiedy ich autobus z trasy przejechał wiadukt w pobliżu Bath, spadając w dół. Chociaż wielu członków zespołu i ich ekipy zostało rannych, nie było żadnych ofiar śmiertelnych. Po wyleczeniu kontuzji, Baroness ponownie zaczął planować trasy koncertowe w 2013 roku, chociaż wkrótce po ogłoszeniu, że znów będą w trasie, pojawiła się informacja, że ​​Blickle i Maggioni rozstają się z zespołem. Na ich miejsce zwerbowano basistę Nicka Josta i perkusistę Sebastiana Thomsona, którzy jeszcze w tym samym roku zadebiutowali na żywo podczas trasy koncertowej. Album koncertowy „Live at Maida Vale” miał się pojawić latem 2013 roku i był ostatnim krążkiem zespołu zawierającym ich skład sprzed wypadku.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Baroness - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Baroness?

Miejscowości, w których Baroness wystąpi w najbliższym czasie: Kraków.

Jakie albumy wydał dotychczas zespół Baroness?
Zespół Baroness wydał dotychczas pięć albumów: “Red Album” (2007), “Blue Record” (2009), “Yellow&Green” (2012), “Purple” (2015), “Gold & Grey” (2019).
Jaką muzykę tworzy zespół Baroness?
Zespół Baroness tworzy muzykę z gatunków: sludge metal, heavy metal, metal progresywny, rock alternatywny, indie rock, stoner rock, doom metal.
Kiedy zaczęła się kariera zespołu Baroness?
Kariera zespołu Baroness zaczęła się w 2003 roku.

Fani lubią też

Zobacz też