Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Krzysztof Chodorowski

Krzysztof Chodorowski

Sprawdź wydarzenia
Krzysztof ChodorowskiOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Krzysztof Chodorowski jest urodzonym 15 marca 1992 w Warszawie polskim aktorem filmowym. Uczęszczał on do XCIV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stanisława Maczka w Warszawie. Jako nastolatek wiedział już, że chciałby związać swoją przyszłość z aktorstwem, a gra na scenie bardzo go pasjonowała. Zaczął wtedy uczęszczać na zajęcia Ogniska Teatralnego "u Machulskich". Po ukończeniu liceum wybrał studia w Krakowie na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, której w 2016 roku stał się absolwentem. Jego specjalnością było aktorstwo dramatyczne. Z biegiem czasu zainteresowania Krzysztofa Chodorowskiego rozszerzyły się jeszcze bardziej i w 2018 roku zdecydował się na rozpoczęcie studiów na wydziale reżyserii Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Krzysztof Chodorowski - kariera

W 2009 roku udało mu się zdobyć angaż w filmie krótkometrażowym pt. "Moja biedna głowa", w którym zagrał u boku Mariusza Bonaszewskiego. Debiut fabularny Krzysztofa Chodorowskiego miał miejsce w 2012 roku w filmie "Mój rower" w reżyserii Piotra Trzaskalskiego. Aktor wcielił się w rolę Maćka Starnawskiego i miał przyjemność zagrać u boku Artura Żmijewskiego, Witolda Dębickiego oraz Piotra Szczepanika.

Krzysztof Chodorowski ma za sobą swój dokumentalny debiut, który nosi tytuł "Siewca" miał premierę w Łodzi 2019 roku na MFF Transatlantyk. Z kolei jego krótkometrażowy film fabularny "Motocykl" był wyświetlany na Festiwalu Filmowym Equinoxio w Bogocie 2019 roku.

Popularność przyniosły mu seriale "M jak miłość" oraz "Linia życia".

Krzysztof Chodorowski - dorobek artystyczny

Wśród dorobku artystycznego Krzysztofa Chodorowskiego znajdują się zarówno filmy, jak i seriale. Najważniejsze z nich to:

  • "Mój rower" (2012)
  • "Falklandy" (2013)
  • "Czas honoru - Powstanie" (2014)
  • "Kamienie na szaniec" (2014)
  • "Aż po sufit!" (2015)
  • "Szczeniak" (2015)
  • "Piłsudski" (2019)
  • "Czarny Mercedes" (2019)
  • "Zołza" (2022)
  • "Gorzko, gorzko!" (2022)

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaka produkcja filmowa stała się debiutem Krzysztofa Chodorowskiego?
Krzysztof Chodorowski w roku 2009 zadebiutował w produkcji filmowej "Moja biedna głowa ", odgrywając rolę Wojtka.
Z jakich produkcji Krzysztof Chodorowski znany jest najbardziej?
Jaki chodzi o Krzysztofa Chodorowskiego, rozpoznawalność zapewniły mu przede wszystkim polskie seriale telewizyjne, takie jak "M jak miłość", "Na Wspólnej", "O mnie się nie martw", "Na dobre i na złe" czy też "Ojciec Mateusz".
Z jakimi reżyserami współpracował Krzysztof Chodorowski?
Krzysztof Chodorowski współpracował z wieloma słynnymi reżyserami. Do tego grona zaliczamy między innymi, takie osoby, jak Piotr Trzaskalski czy Robert Gliński.

Fani lubią też

Zobacz też