Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Aleksandra Nieśpielak

Aleksandra Nieśpielak

Aleksandra NieśpielakOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Aleksandra Nieśpielak to urodzona 13 kwietnia 1973 roku w Kamiennej Górze polska aktorka znana z filmów, telewizji oraz teatru. Prywatnie od lat żona Macieja Kubiaka i mama chłopców: Mateusza oraz Antoniego. Prowadzi również własną firmę.

Aleksandra Nieśpielak: pochodzenie i wykształcenie

Aleksandra Nieśpielak urodziła się 13 kwietnia 1973 roku w Kamiennej Górze w województwie dolnośląskim Od dzieciństwa wykazywała się talentem aktorskim i muzycznym. Jest absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy oraz Wydziału Aktorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej. Prywatnie od 2002 roku jest żoną Macieja Kubiaka. W tym samym roku urodził się jej pierwszy syn Mateusz. Od marca 2008 roku jest również mamą Antoniego.

Aleksandra Nieśpielak: kino i telewizja

Od początku swojej kariery aktorka występuje w kinie i telewizji. W 1996 roku zagrała epizodyczne rolę w filmach "Szamanka" oraz "Gry uliczne". W 1997 roku pojawiła się w serialu "Złotopolscy" jako Viola. W 1998 roku zagrała w "Sound of yellow". W tym samym roku wystąpiła w roli dziennikarki Nicol w "Demonach wojny wg Goi". W 1999 wystąpiła w filmie "Dług" oraz zaczęła grać w serialu "Czułość i kłamstwa", w którym występowała w roli córki ordynatora, Anny Konopko. W tym samym roku zagrała również w serialu "Policjanci" rolę Weroniki Jasińskiej, a także w filmie "Krugerandy" rolę Joanny. Wystąpiła również w roli Leny w filmie "Kallafiorr" oraz jako barmanka w filmie "O dwóch takich, co nic nie ukradli". W 2000 roku pojawiła się w filmach "Świąteczna przygoda", "Wielkie rzeczy: Gra" (jako Jola) oraz "Córka konsula" (jako modelka Beata). W 2001 roku aktorka zagrała Beatę Wójcik w serialu "Zostać miss".

Wystąpiła też w filmie "Reich" jako Ola. Kolejno pojawiła się w następujących produkcjach: "Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście" (jako Alicja Weber), "Przebacz" (jako Joanna), "Pełną parą" (jako Krysia Struś), "Pogoda na piątek" (jako Karolina), "Twarzą w twarz" (jako policjantka Anna), "Klub szalonych dziewic" (jako Beata Saniewicz), "Kac Wawa" (jako Gocha) oraz "Proste granice" (jako Jola). Wystąpiła też w serialach "O mnie się nie martw", "W rytmie serca", "Ojciec Mateusz" oraz "Korona Królów", gdzie zagrała rolę Felicji.

Aleksandra Nieśpielak: muzyka

Poza aktorstwem aktorka interesuje się również muzyką. Ma także wykształcenie związane z muzyką. Od lat występuje na scenie, a nawet wydała własną płytę. Album Aleksandry Nieśpielak nosi tytuł "Dzień Dobry, Dniu" i ukazał się 20 października 2010 roku. Producentem płyty był Krzysztof Herdzin. Na płycie znalazło się 11 utworów o tytułach: "Dzień dobry, dniu", "Udawajmy, że nas nie ma", "Lubię ten smutek", "Trzeba marzyć", "Chwilo, trwaj", "Śpiewam, śpiewam", "Czas nie przyszedł", "Chcę z Tobą być", "Jeśli w nas", "Nie ma wiecznych miłości" oraz "Menu jesieni"

Aleksandra Nieśpielak: ciekawostki

Aktorka wygrała konkurs dla młodych aktorek z perspektywami zorganizowanym przez miesięcznik Cinema. Nagrodą była wycieczka na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, na który Aleksandra Nieśpielak pojechała w 1999 roku. Artystka zna trzy języki obce: angielski, francuski oraz rosyjski. 

 

Zobacz też: Agata Wątróbska, Michał Mikołajczak, Joanna Jarmołowicz, Ewa Kasprzyk, Anna Mucha, Barbara Kurdej-Szatan, Borys Szyc, Piotr Polk, Anna Dereszowska, Natasza Urbańska, Natalia Piotrowska-Paciorek, Grażyna Zielińska, Sławomira Łozińska, Alan Andersz, Przemysław Sadowski, Anna Powierza, Mirosław Baka, Wojciech Medyński, Łukasz Konopka, Marcel Borowiec,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodziła się Aleksandra Nieśpielak?
Aleksandra Nieśpielak urodziła się 13 kwietnia 1973 roku w Kamiennej Górze (województwo dolnośląskie).
Jaką szkołę ukończyła aktorka?
Aleksandra Nieśpielak ukończyła Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy oraz Wydział Aktorski Łódzkiej Szkoły Filmowej.
Jakie są najbardziej znane role aktorki?
Aleksandra Nieśpielak znana jest m.in. z ról w takich produkcjach jak "Demony wojny wg Goi", "Czułość i kłamstwa", "Zostać miss" oraz "Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście".
Z czego jest znana Aleksandra Nieśpielak poza aktorstwem?
Artystka ma również wykształcenie muzyczne. Ma na swoim koncie płytę, a także wykonała piosenkę do serialu "Klan" pt.: "W labiryncie".
Co jeszcze warto wiedzieć o Aleksandrze Nieśpielak?
Aktorka prowadzi własną firmę "O! La La Teatr" od 2018 roku. Stworzyła spektakl, którego jest scenarzystką i reżyserką pt.: "Przychodzi Baba do Lekarza".

Fani lubią też

Zobacz też