Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Anna Powierza

Anna Powierza

Anna PowierzaSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
45 lat
data urodzenia:
18.12.1978
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
Aktorka filmowa i serialowa
social media:

Opis

Anna Powierza to polska aktorka, która choć nie ukończyła studiów artystycznych, to świetnie radzi sobie w branży. Popularność zdobyła, występując w takich produkcjach jak "Klan", "Klinika samotnych serc" czy "Kochaj mnie, kochaj!". Jest także autorką trzech książek dotyczących zdrowia i diety.

Historia Anny Powierzy

Anna Powierza urodziła się 18 grudnia 1978 roku w Warszawie. Po ukończeniu szkoły średniej podjęła studia na Akademii Teologii Katolickiej w stolicy, gdzie uczyła się filozofii i historii sztuki. Nie ukończyła żadnej szkoły aktorskiej, jednak to nie przeszkodziło jej już wieku 16 lat stanąć przed obiektywem kamery. Zagrała wówczas epizodyczne role w filmie i serialu o tej samej nazwie, a mianowicie "Panna z mokrą głową". Dzięki tej roli dała się poznać środowisku artystycznemu, a to sprawiło, że mogła liczyć na kolejne angaże.

Największą popularność Annie Powierza dała rola w znanym i oglądanym serialu "Klan". Od 1999 roku przez wiele lat grała tam rolę Czesławy Kot-Kurzawskiej, co sprawiło, że jej twarz stała się rozpoznawalna. W międzyczasie dostała także propozycję wystąpienia w filmie "Dzień świra", którą wykorzystała. Wcieliła się wówczas w postać uczennicy głównego bohatera.

Pomimo studiów na katolickiej uczelni, Anna Powierza nie boi się odważnych zdjęć. Ma już za sobą erotyczne sesje to takich magazynów jak "Playboy" z 2006 roku czy "CKM" z 2005 roku. Aktorka przyznaje w wywiadach, że kiedyś wstydziła się tych fotografii, jednak teraz prezentuje je z dumą.

Poza karierą aktorską Anna Powierza jest także autorką czterech książek. Trzy z nich to publikacje dotyczące diety i zdrowego odżywiania o tytułach: "Jak schudnąć, gdy dieta nie działa", "Insulinooporność. I co dalej?" oraz "Jak jeść, aby nie tyć i nie chorować". Wszystkie z nich zostały wydane przez Wydawnictwo Pascal w latach 2017-2019. Wcześniej w 2008 roku aktorka napisała także książkę pt. "Jak zostać sławną".

W wywiadach Anna Powierza przyznaje, że na co dzień mierzy się z chorobami, które utrudniają jej utrzymanie szczupłej sylwetki. Mówi: "Krew zalewa mi oczy, kiedy słyszę, że gruby człowiek to leniwy człowiek". Sama stara się jak najlepiej dbać o własne zdrowie i to właśnie chce pokazać innym. Dlatego powstały jej książki, a na swoim Instagramie publikuje zdjęcia oraz teksty zachęcające od przemyślanej zmiany.

Anna Powierza — największe sukcesy

Anna Powierza nie ma na swoim koncie nagród aktorskich — wszystkie wyróżnienia branżowe wciąż jeszcze przed nią. To jednak nie oznacza, że nie ma się czym pochwalić. Poza świetnymi kreacjami aktorskimi zajęła także drugie miejsce w pierwszej edycji programu "Gwiezdny Cyrk". Warto jednak podkreślić, że ten format pomimo dużej oglądalności, spotkał się z krytyką opinii publicznej (dotyczyła ona tresury zwierząt).

Najpopularniejsze filmy i seriale Anny Powierzy

Anna Powierza wystąpiła m.in. w:

 • filmach:
  • "Panna z mokrą głową", gdzie zagrała rolę koleżanki Irenki,
  • "Awantura o Basię". gdzie zagrała rolę Kici,
  • "Złoto dezerterów", gdzie zagrała rolę Oleńki,
  • "Dzień świra", gdzie zagrała rolę uczennicy Adasi,
  • "Na układy nie ma rady", gdzie zagrała rolę sekretarki Marka — Joli,
 • serialach:
  • "Panna z morką głową", gdzie zagrała rolę koleżanki Irenki,
  • "Sukces", gdzie zagrała rolę Beaty,
  • "Klan", gdzie zagrała rolę Czesławy Kot-Kurzawskiej,
  • "Klinika samotnych serc", gdzie zagrała rolę Bronki Staszczuk,
  • "Kochaj mnie, kochaj!", gdzie zagrała rolę Anny Jaskółki.

Z kim współpracuje Anna Powierza?

Na planie filmowym Anna Powierza współpracowała m.in. z:

 • Piotrem Fronczewskim, Radosławem Pazurą, Gustawem Holoubkiem (w ramach filmu "Awantura o Basię"),
 • Michałem Koterskim, Markiem Kondratem, Joanną Sienkiewicz, Andrzejem Grabowskim (w ramach filmu "Dzień świra"),
 • Katarzyną Glinką, Piotrem Polkiem, Michałem Milowiczem, Janem Wieczorkiem (w ramach filmu "Na układy nie ma rady"),
 • Zofią Zborowską, Bogusławem Lindą, Piotrem Machalicą (w ramach filmu "Złoto dezerterów").

 

Zobacz też: Paulina Holtz, Kazimierz Mazur, Marcin Mroczek, Artur Barciś, Maja Ostaszewska, Anna Czartoryska, Tomasz Dedek, Elżbieta Romanowska, Emilia Komarnicka-Klynstra, Ewa Błaszczyk, Milena Staszuk, Justyna Chowaniak, Mirosław Zbrojewicz, Marcin Rogacewicz, Anna Jarosik, Artur Pontek, Karolina Sawka, Dominika Biernat, Krzysztof Szczepaniak, Iwona Rulewicz,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodziła się Anna Powierza?
Anna Powierza urodziła się 18 grudnia 1978 roku.
Gdzie urodziła się Anna Powierza?
Anna Powierza urodziła się w Warszawie.
Jak rozpoczęła się kariera Anna Powierza?
Po raz pierwszy Anna Powierza wystąpiła przed karierą w 1994 roku, mając zaledwie 16 lat. Jej debiut odbył się w filmie i serialu o tym samym tytule - "Panna z mokrą głową". Zagrała w nich epizodyczne role.
Z kim występowała Anna Powierza?
Na planie filmowym Anna Powierza współpracowała m.in. z: Piotrem Fronczewskim, Radosławem Pazurą, Gustawem Holoubkiem, Michałem Koterskim, Markiem Kondratem, Joanną Sienkiewicz, Andrzejem Grabowski, Katarzyną Glinką, Piotrem Polkiem, Michałem Milowiczem, Janem Wieczorkiem, Zofią Zborowską, Bogusławem Lindą czy Piotrem Machalicą.
Jakie są najpopularniejsze produkcje, w których wystąpiła Anna Powierza?
Anna Powierza wystąpiła m.in. w następujących filmach i serialach: "Panna z mokrą głową", "Awantura o Basię", "Złoto dezerterów", "Dzień świra", "Na układy nie ma rady", "Panna z morką głową", "Sukces", "Klan", "Klinika samotnych serc" czy "Kochaj mnie, kochaj!".

Fani lubią też

Zobacz też