Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters
Home Koncerty Festiwale 68. Krakowskie Zaduszki Jazzowe

68. Krakowskie Zaduszki Jazzowe

Organizator: FUNDACJA SZTUKA PRZYSZŁOŚCI

68. Krakowskie Zaduszki JazzoweO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

68. Krakowskie Zaduszki Jazzowe program 

  • Środa, 25 października 2023, godzina 19:00, Małopolski Ogród Sztuki, Rajska 12, 31-124 Kraków

Koncert Otwarcia Ogrody Jazzu:

Bartłomiej Leśniak w Kwintecie Horntet

Funk de Nite oraz goście – Jubileusz 30-lecia zespołu

Wstęp od godziny: 18:00

 

Czwartek, 26 października 2023, godzina 20:00, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, plac Świętego Ducha 1, 31-023 Kraków

Marcin Wyrostek ETHNO Coloriage feat. Aga Zaryan i Magda Steczkowska

Wstęp od godziny 19:00

 

  • Piątek, 27 października 2023, godzina 20:00, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, plac Świętego Ducha 1, 31-023 Kraków

Zaduszkowa Gwiazda: Piotr Wojtasik Quintet feat Anna Maria Jopek

Wstęp od godziny 19:00

 

Sobota, 28 października 2023, godzina 20:00, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, plac Świętego Ducha 1, 31-023 Kraków

Krakowska Gala Jazzu: UrbSymphony Michał Urbaniak wraz z Sinfoniettą Cracovia

Wstęp od godziny 19:00

Krakowskie Zaduszki Jazzowe 2023

Krakowskie Zaduszki Jazzowe są najstarszym festiwalem jazzowym w Europie. Na świecie starszym festiwalem – lecz zaledwie o kilka miesięcy – jest jedynie znany i niepowtarzalny Newport Jazz Festival organizowany na Rhode Island w Stanach Zjednoczonych. Historia Krakowskich Zaduszek Jazzowych sięga roku 1954, kiedy to w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 52, przy ulicy Królowej Jadwigi w Krakowie, odbyła się pierwsza edycja tego cyklu. Wtedy też po raz pierwszy wybrzmiał hymn Zaduszek – Swanee River.

Od tego momentu muzyka jazzowa wpisała się na stałe w życie kulturalne Krakowa. Razem z nim się rozwijała, często przechodziła ciężkie chwile, ale przede wszystkim – razem z nim przetrwała i wychowała kolejne pokolenia twórców i miłośników jazzu.

68. edycja najstarszego festiwalu jazzowego w Europie, czyli Krakowskich Zaduszek Jazzowych, odbędzie się w stolicy Małopolski w dniach 25 – 29 października 2023. To właśnie wtedy do Krakowa zjadą wybitni przedstawiciele jazzu, by wspólnie z miłośnikami tego wyjątkowego gatunku muzycznego celebrować jazzową jesień. W tym roku festiwal potrwa aż 5 dni, a jego punktem kulminacyjnym będzie jubileuszowy koncert Michała Urbaniaka wraz z Sinfoniettą Cracovia w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. 

Tegoroczna edycja jednego z najstarszych festiwali jazzowych na świecie to nie tylko tradycyjnie już 4 koncerty główne, ale także Zaduszny Wieczór Jazzowy w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Tym razem aż trzykrotnie najpiękniejsze jazzowe melodie wybrzmią w magicznych wnętrzach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, a festiwalowy cykl zainaugurowany zostanie w gościnnych progach Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie.

„…gdy jazz jest wszystkim” to hasło 68. Krakowskich Zaduszek Jazzowych. Twórcy, którzy będą z nami jesienią 2023 roku, oddali jazzowi całe swoje życie, swoją duszę. Pełnia tej niezwykłej miłości i wyjątkowej relacji odzwierciedla się w każdym pojedynczym dźwięku i w każdej melodii tworzonej przez tych wybitnych artystów. Gdy jazz jest wszystkim, rodzą się rzeczy wielkie, dlatego już teraz serdecznie zapraszamy na naszą jazzową jesień.

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też