Poparzeni Kawą Trzy

Poparzeni Kawą Trzy

Poparzeni kawą trzy - to polski zespół pozostający w klimacie popowo-rockowym i ska, obecny na scenie od 2005 roku. Jego członkowie to w głównej mierze dziennikarze stacji RMF FM oraz Radia Zet. W skład zespołu wchodzą: Roman Osica: wokalista i saksofonista, Krzysztof Zasada: gitarzysta i wokalista, Marcin Hilla: saksofonista tenorowy i wokalista, Wojciech Jagielski - perkusista, Mariusz Gierszewski - gitarzysta basowy, Piotr Sławiński grający na trąbce oraz Jacek Kret grający na puzonie. Główny autor testów to Rafał Bryndal. Ich najbardziej znane hity to "Byłaś dla mnie wszystkim", "Okrutna, zła i podła" oraz "Kawałek do tańca". 

Początki zespołu Poparzeni Kawą Trzy

Za inauguracje zespołu uznaje się rok 2005 gdy został założony w trakcie konferencji prasowej w Sejmie, początkowo w formie zespołu coverowego. Ich repertuar opierał się na utworach Leningrad i 5Nizza czyli rosyjskich grup ska. W trakcie wspólnej trasy koncertowej z zespołem Leningrad zdecydowali o dołączeniu do repertuaru polskich utworów, do których teksty napisał Rafał Bryndal a muzykę stworzyła reszta zespołu pod kontrolą Krzysztofa Zasady. Pierwszy studyjny album grupy ukazał się w 2011 i nosił tytuł "Musculus Cremaster". W tym samym roku zespół pojawił się na festiwalu TOPtrendy w Sopocie, gdzie odniósł spektakularny sukces i otrzymał prestiżową nagrodę Dziennikarzy za utwór "Kawałek do tańca". Zespół wystartował również w konkursie odbywającym się w Hajnówce - "Przebojem na antenę" i uzyskał w nim nagrodę główną.

Kolejne sukcesy

W 2012 roku zespół brał udział w konkursie na polski przebój z okazji mistrzostw Europy w piłce nożnej, przygotowany przez nich utwór znalazł się w dziesiątce finałowej. W trakcie roku udało im się również zaprezentować przed kilkutysięczną publicznością w trakcie XVIII Przystanku Woodstock oraz w trakcie finału WOŚP i Ursynaliów.

Rok 2013 to czas gdy grupa wydała drugi album zatytułowany "Wezmę cię". Obecny na płycie utwór "Byłaś dla mnie wszystkim" stał się absolutnym hitem. W 2014 roku zdobyli nominację do konkursu "Największe Przeboje Roku" w trakcie festiwalu TOPtrendy. W 2019 premierę miała trzecia płyta zespołu, zatytułowana "Zakochaj się we mnie".

Sami o sobie 

Fakt, że zespół wystąpił na Reggae Festiwalu w Ostródzie, w trakcie Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze, na TOPtrendach oraz w trakcie Przystanku Woodstock pokazuje jak uniwersalna jest tworzona przez nich muzyka. Sami o sobie mówią, że tworzą "biesiadne ska". Ich twórczość może być określona jako nowy gatunek muzyczny, łączący prześmiewcze teksty o hulaszczym życiu oraz miłości z nawiązaniami do wydarzeń w kraju oraz polityce.

Animatorzy życia kulturalnego 

W swojej działalności Poparzeni Kawą Trzy integrują społeczność dziennikarską i animują życie kulturalne. Od 7 lat organizują grudniowy Kontrabal Dziennikarzy, który w tym czasie stał się już kultowy. W trakcie wydarzenia obok siebie występują zarówno zaproszone gwiazdy oraz młode zespoły, których kariera muzyczna na polskiej scenie dopiero się rozpoczyna.

Z czym łączy się muzyka?

Zespół Poparzeni Kawą Trzy stworzył wraz z Katarzyną Pakosińską satyryczny stand-up muzyczny, o tytule "OKRUTNA, ZŁA I PODŁA czyli Kobieta i mężczyźni". Treść oparta jest na tekstach Rafała Bryndala w reżyserii Beaty Harasimowicz. Charakter występu definiują piosenki zespołu, nawiązujące do męskiego myślenia o tym, o czym warto śpiewać i występująca w kontrze do nich Katarzyna Pakosińska ze swoim kobiecym patrzeniem na świat.

Wydawcy i notowane utwory

Wszystkie Albumy zespołu zostały wydane przez Kim Hilla Media. Na Polskiej Liście sprzedaży płyta "Wezmę Cię" uzyskała 45 miejsce, a "Zakochaj się we mnie" miejsce 31.

 

Najpopularniejsze utwory zdobyły kolejno 8 miejsce na liście bestselerów dla "Byłaś dla mnie wszystkim", szesnaste dla "Okrutna, zła i podła", 20 dla wydanego w 2014 roku "Wezmę Cię" oraz 23 dla "Szukam Cię wszędzie".

 

Teledysków doczekały się utwory "PiłkarSKA" - 2012 rok w reżyserii Romana Osicy, "Byłaś dla mnie wszystkim" - 2013 rok w reżyserii Piotra Biedronia, "Wezmę Cię" - 2014 rok w reżyserii Rafała Olejniczaka. W 2015 roku powstały teledyski dla utworów "Wybory" i "Okrutna, zła i podła" wyreżyserowane przez Alicję Szymoniczek oraz Pawła Sochackiego. Natomiast w roku 2016 ukazał się teledysk do "Życie zmarnować" stworzony również przez Piotra Biedronia.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Poparzeni Kawą Trzy: The Bill, The Materia, Gutek, T.Love, Żywiołak, KSU, Koniec Świata, Ga-Ga Zielone Żabki, WaluśKraksaKryzys, Kashell, Terrordome, Moskwa, Blenders, Nocny Kochanek, Romantycy Lekkich Obyczajów, Happysad,

 

Poparzeni Kawą Trzy - Często zadawane pytania

  • Członkowie zespołu są członkami rozgłośni RMF FM oraz Radia ZET
  • Leningrad i 5Nizza czyli rosyjskich grup ska.
  • Rafał Bryndal
  • Wymyślona została przez Wojciecha Jagielskiego, chodziło o sequel, do filmów z kontynuacją typu Rocky 3.
  • Jacek Kret, Roman Osica, Wojciech Jagielski, Marian Hilla, Mariusz Gieraszewski, Krzystof Zasada, Krzysztof Tomaszewski i nieformalny 8 członek Rafał Bryndal.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Poparzeni Kawą Trzy
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/