Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Tomasz Schimscheiner

Tomasz Schimscheiner

Tomasz SchimscheinerOpisWydarzeniaTomasz Schimscheiner - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Tomasz Schimscheiner to urodzony 26 lutego 1967 roku w Krakowie polski aktor, który jest znany z ról telewizyjnych i teatralnych. Jedną z jego najbardziej znanych ról jest postać Andrzeja Brzozowskiego w serialu "Na Wspólnej".

Tomasz Schimscheiner: pochodzenie i wykształcenie

Tomasz Schimscheiner urodził się 26 lutego 1967 w Krakowie. Aktor jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Ukończył ją w 1989 roku. Prywatnie jest mężem Beaty Schimscheiner, która także jest aktorką. Mają dwie córki: urodzoną w 1991 roku Lenę oraz urodzoną w 2008 roku Adelę. 

Tomasz Schimscheiner: teatr, kino i telewizja

Aktor zadebiutował  na ekranie w 1994 roku w roli Franka w filmie "Legenda Tatr". Na przestrzeni lat zagrał w takich produkcjach jak "Śmierć jak kromka chleba", "Pułkownik Kwiatkowski", "Anioł w Krakowie", "Serce gór", "Zakochany Anioł", "Ile waży koń trojański?", "Mistyfikacja", "Nad życie", czy "Ikar. Legenda Mietka Kosza". Występuje także w serialach. Były to m.in. "Sława i chwała", "Historia filozofii po góralsku według ks. Józefa Tischnera", "Samo niebo", "Plebania" oraz "Na dobre i na złe". Poza tym wystąpił także w "Ojcu Mateuszu", "Komisarzu Alexie", "O mnie się nie martw", "Wojennych dziewczynach", czy "Usta usta".

Tomasz Schimscheiner: teatr

W latach 1990-2016 aktor współtworzył zespół Teatru Ludowego w Krakowie. Występował także na scenach teatru Słowackiego, Teatru Stu, Nowego Proxima, Capitol, czy Współczesnego we Wrocławiu oraz teatrach 6-Piętro i IMKA w Warszawie. Aktor pojawiał się także na scenach rzeszowskich, kieleckich i tarnowskich. Wystąpił m.in. w takich spektaklach jak "Śluby panieńskie", "Inne rozkosze", "Body Art. Tattoo", "Kogut w rosole" oraz "O psychiatrach, psychologach i innych psycholach".

Tomasz Schimscheiner: ciekawostki

Aktor często angażuje się w działalność charytatywną. Jest prezesem Fundacji "Wawel z Rodziną". W 2012 roku założył również Fundację "Gospodarstwo Teatralne", która ma za zadanie promocję różnych form twórczości artystycznej i angażowanie w nich nie tylko dorosłych, ale również dzieci i młodzieży.

Wydarzenia

Tomasz Schimscheiner - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Tomasz Schimscheiner?

Miejscowości, w których Tomasz Schimscheiner wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Poznań, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Kraków.

Kiedy urodził się Tomasz Schimscheiner?
Tomasz Schimscheiner urodził się 26 lutego 1967 w Krakowie.
Jaką szkołę ukończył aktor?
Tomasz Schimscheiner jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie
W jakich programach brał udział aktor?
Aktor wystąpił w siódmej edycji programu tanecznego "Taniec z gwiazdami" z tancerką Kamilą Kajak. Pracował także przy animacji widowni w programie "Chwila prawdy" w latach 2002-2003.

Fani lubią też

Zobacz też