Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Joanna Osyda

Joanna Osyda

Joanna Osyda OpisWydarzeniaJoanna Osyda - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Joanna Osyda to urodzona w 1988 roku w Zduńskiej Woli polska aktorka. Popularność zdobyła dzięki roli w serialu TVN Majka oraz roli Jane Buford w serialu TVP2 M jak miłość. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Teatralnej im Leona Schillera w Łodzi, którą ukończyła w 2011 roku.

Rozwój kariery aktorskiej Joanny Osydy

Joanna Osyda dużą popularność zyskała dzięki zagraniu tytułowej roli w serialu emitowanym w telewizji TVN Majka. Wcześniej aktorkę można było zobaczyć w ostatnim odcinku serialu BrzydUla, gdzie wystąpiła w roli Majki. Miało to na celu zapoznanie widzów z jej postacią jeszcze przed rozpoczęciem emisji serialu Majka.

 

W 2011 zagrała na deskach Teatru Szwalnia w Łodzi w spektaklu Przy drzwiach zamkniętych Jeana-Paula Sartre’a w reżyserii Ewy Mirowskiej. Joanna Osyda wcieliła się wtedy w postać Stelli. W teatrze w Łodzi odbył się również koncert Joanny Osydy Kiedy od ciszy pęka głowa.

 

Joannę Osydę można było zobaczyć w serialu TVP2 M jak miłość. Zagrała tam Jane Buford, która była krewną Mostowiaków ze Stanów Zjednoczonych.

 

Wydarzenia

Joanna Osyda - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Joanna Osyda ?

Miejscowości, w których Joanna Osyda wystąpi w najbliższym czasie: Bydgoszcz, Poznań.

Fani lubią też

Zobacz też