Skream

Skream

Skream to producent muzyki elektronicznej, który pochodzi z Wielkiej Brytanii. Swój pierwszy album wydał w 2006 roku. Od tej pory pokazał światu wiele singli oraz EP-ek. Choć na scenie rozgościł się już wiele lat temu, to jego popularność nadal nie słabnie, a sam artysta przyciąga pod scenę rzesze fanów.

Historia Skream

Skream, a w zasadzie Oliver Dene Jones, bo tak naprawdę nazywa się ten artysta, urodził się w Londynie 1 czerwca 1986 roku. Już od młodości miał kontakt z muzyką. Już jako nastolatek pracował w sklepie muzycznym. Mając zaledwie 15 lat, rozpoczął produkcję swoich pierwszych piosenek. Często zamiast się uczyć, wagarował od Big Apple Records. Tam nagrywał inny znany DJ - Hatcha, z którym młody Olivier poznał się przez swojego brata. W jednym z wywiadów Skream powiedział, że podczas swojej całej kariery stworzył ponad 8 tysięcy różnych utworów, co jest ogromną liczbą. Ciągła praktyka pozwoliła jednak młodemu artyście dojść do perfekcji, która owocuje teraz w postaci doskonałych singli, EP-ek i występów.

 

Skream, dzięki współpracy z Big Apple Records,wydał swoją pierwszą EP-kę w wieku zaledwie 17 lat. Nosiła ona tytuł "The Judgment" i była jeszcze dosyć surową produkcją. Pozwoliła jednak artyście na pierwsze doświadczenie oraz ukierunkowanie kariery muzycznej, która coraz mocniej zaczęła zmierzać ku dubstepowi. To sprawiło, że o Skream zaczęły pisać ważne magazyny, takie jak Guardian czy Pitchfork Music. Następnie artysta zaczął wydawać płyty w kolejnych wydawnictwach muzycznych.

 

Do prawdziwego przełomu w karierze Skream doszło, kiedy rozpoczął współpracę z Magnetic Man, czyli projektem zrzeszających największych producentów muzyki elektronicznej w Londynie. Płyta grupy znalazła się na 5. miejscu UK Albums Charts. Jest to lista albumów uszeregowanych według ilości sprzedanych sztuk. Ponadto singiel Magnetic Man "I Need Air" zajął 10 miejsce w wyżej wspomnianym zestawieniu. 

Skream - dorobek muzyczny

Pierwszym solowym albumem Skream jest produkcja z 2006 roku o tytule "Skream!". Kolejna powstała rok później i nadano jej nazwę "Rinse: 02". Następne to "Watch the Ride: Skream" oraz "Outside the Box". Najnowsza płyta powstała w 2018 roku i nosi tytuł "FABRICLIVE 96: Skream". Znalazło się na niej 14 utworów. Są to:

 • "Ashrams";
 • "Peace Moves";
 • "Sounds of a Different Colour";
 • "Yunqui";
 • "Jack the Bass";
 • "An Ode to Mr. Smith";
 • "Untitled B2";
 • "Made Up in My Mind";
 • "Screaming Hands";
 • "MZ";
 • "Lies";
 • "They Are Controlled Pt. 1";
 • "Agraphobia";
 • "SDN".

O tym albumie Skream pisało wiele magazynów muzycznych, w tym Pitchfork Music. Produkcja została świetnie oceniona głównie ze względu na liczną kompozycję styli i dźwięków. Wielu artystów obiera jeden kierunek rozwoju, a następnie trzyma się go przez długie lata. Tego nie można powiedzieć o Skream, dla którego twórczość jest jednym wielkim eksperymentem. Na płycie artysty znajduje się wiele różnorodnych kawałków, które pomimo tak zmiennego tempa, doskonale do siebie pasują. Żaden utwór nie pojawił się tam przez przypadek, dzięki czemu całość tworzy szaloną, ale uporządkowaną składankę.

Występy i koncerty Skream

Skream organizuje zarówno występy solowe, jak i jest zapraszany na znaczące festiwale muzyczne. Jego energetyzujący styl bycia i niebanalne połączenia muzyczne, którymi raczy publiczność, sprawiają, że tłum pod sceną świetnie się bawi. Do tej pory mogliśmy posłuchać tego artysty na takich wydarzeniach jak m.in.: BPM Festival w Portugalii, In It Together Festival w Wielkiej Brytanii, Ultra Music Festival w Miami czy CRSSD Spring Festiwal w San Diego w Kalifornii.

 

Dla fanów mocnych elektronicznych brzmień, bądź też samego Skream, mamy doskonałą wiadomość. Artysta potwierdził swój udział na tegorocznym festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2022, który odbędzie się w Katowicach w dniach 21-24 lipca. Koncert artysty został zaplanowany na trzeci dzień wydarzenia, czyli na sobotę. Bilety wciąż jeszcze można kupić, dlatego nie warto zwlekać! 

Z kim współpracuje Skream?

W trakcie swojej długoletniej kariery Skream miał okazję współpracować z wieloma cenionymi artystami. Byli to m.in.:

 • Example - we współpracy artystów powstał utwór "Shot Yourself In The Foot Again";
 • Sam Frank - we współpracy artystów powstał utwór "Anticipate";
 • Kelis - we współpracy artystów powstał utwór "Copy Cat";
 • JME - we współpracy artystów powstał utwór "Tapped";
 • CamelPhat - we współpracy artystów powstał utwór "Keep Movin'";
 • Rudimental - we współpracy artystów powstał utwór "So Sorry".

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Skream: Kollektiv Turmstrasse, Lutto Lento, Shyness, Moderat, Szczyl, Wczasy, Trupa Trupa, Fisz Emade Tworzywo, Nilüfer Yanya, Sarapata, The Bug, CatchUp, .VRIL, Barto Katt, Lorenzo Raganzini, Hodak, Anna Calvi, Jerzyk Krzyżyk, Catnapp, Andy Stott, Zdechły Osa, Resina, Ralph Kamiński,

 

Skream - Często zadawane pytania

 • Prawdziwe imię i nazwisko Skream to Oliver Dene Jones.
 • Skream urodził się 1 czerwca 1986 roku, a więc w 2022 roku skończył 36. lat.
 • Skream urodził się i wychował w Londynie w Wielkiej Brytanii.
 • Najnowsza płyta Skream nosi tytuł "FABRICLIVE 96: Skream" i powstała w 2018 roku.
 • W trakcie swojej długoletniej kariery Skream miał okazję współpracować z wieloma cenionymi artystami. Byli to m.in.: Example, Sam Frank, Kelis, JME, CamelPhat czy Rudimental.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Skream
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/