Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Hostia

HostiaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Hostia to młody polski zespół deathmetalowy, który swoim debiutanckim albumem zwrócił na siebie uwagę krytyków muzycznych oraz fanów ciężkich brzmień.

O zespole

Zespół Hostia powstał w 2017 roku w Warszawie. Charakteryzuje się agresywnym stylem, ale artyści podkreślają jednocześnie, iż starają się tworzyć proste, nawiązujące do korzeni kompozycje. Ich muzyka łączy elementy różnych stylów, a brzmienie jest selektywne i pozwala słuchaczowi skupić się na poszczególnych elementach utworów. Dbając o swoich fanów zespół regularnie wydaje płyty oraz stara się koncertować. Hostia posiada także fanpage na Facebooku, gdzie informuje o ważnych wydarzeniach i planach zespołu.

Nazwa zespołu

Nazwa zespołu ma na celu ukazanie kontrastu między świętą hostią, która jest niezwykle istotnym elementem każdej mszy świętej, a antykatolickim przekazem zespołu, który niekiedy ociera się o bluźnierstwo. Nazwa została wybrana w taki sposób, aby była chwytliwa i wywoływała dysonans. 

Skład zespołu

W skład zespołu wchodzi czterech muzyków. Wszyscy występują pod pseudonimami, które wywodzą się od nazw czterech nieżyjących już papieży. Jeśli chodzi o informacje o członkach zespołu, to nie są one łatwo dostępne, ponieważ muzycy celowo ukrywają swoje tożsamości. Powodem tego może być chęć skupienia się na tworzeniu i wykonaniu muzyki, która jest prosta i nawiązuje do korzeni, zamiast opierać się na wcześniejszych dokonaniach w innych zespołach, do których należeli. Warto jednak wspomnieć, iż wokalistą Hostii jest charyzmatyczny Łukasz Pach, znany z takich zespołów jak: Angerpath, Huge CCM, Vedonist czy None.

Skład Hostii przedstawia się następująca:

  • St Xyxtus - gitara basowa
  • St Evaristus - perkusja
  • St Anacletus - gitara
  • St Sixtus - wokal 

Dorobek artystyczny

Zespół Hostia posiada na swoim koncie jedną EP-kę pt. "Resurrected Meat" wydaną w 2022 roku na którą składa się 7 krótkich utworów, których to łączny czas nie przekracza 12 minut. Poza tym muzycy wydali albumy:

  • "Hostia" - 2018
  • "Carnivore Carnival" - 2020
  • "Nailed" - 2022

Gatunek muzyczny

Muzycy Hostii to połączenie różnych stylów metalowych, takich jak death metal, grindcore czy thrash metal. Jednocześnie artyści starają się unikać szufladkowania swojej muzyki i chcą tworzyć coś oryginalnego i niepowtarzalnego. W tekstach swoich piosenek poruszają różne tematy, takie jak problemy społeczne, religia czy polityka. Albumy zespołu to grindcore w czystej postaci, który dominuje, jednak nie nudzi, jest ostry i bluźnierczy. Dzięki temu muzyka zespołu idealnie do świadomości słuchaczy ciężkiego grania w Polsce. Od początku swego powstania zespół manifestuje swoją wściekłość na porządek świata, który istnieje, zwłaszcza jeśli chodzi o instytucję Kościoła. Wszystkie swoje emocje wyraża dosadnie, a nawet bluźnierczo. Jadowite wersy w połączeniu z mocnymi riffami potęguję tę wściekłość i podkreśla wymowę zespołu. Do tego wokal serwujący spektrum barw i emocji: skrzeków, po gruzowaty growl, a skończywszy na czystych partiach.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

W którym roku powstał zespół Hostia?
Hosia jest stosunkowo młodym zespołem, który powstał w 2017 roku.
Kim jest wokalista zespołu Hostia?
Wokalista zespołu Hostia występuje pod pseudonimem St Sixtus. Jest nim Łukasz Pach, którego fani mocnej muzyki mogą kojarzyć z takich zespołów jak: Angerpath, Huge CCM, Vedonist czy None.
Ile albumów wydał zespół Hostia?
Hostia ma na swoim koncie wydaną w 2022 roku jedną EP-kę pt. "Resurrected Meat" oraz trzy albumy studyjne: "Hostia", "Carnivore Carnival" oraz "Nailed".
Jaki gatunek muzyczny charakteryzuje twórczość Hostii?
Muzyka Hostii zawiera elementy różnych stylów, jednakże przeznaczona jest dla fanów mocnych, metalowych brzmień. Stylem dominującym jest grindcore, ale możemy odnaleźć tu spore ilości death metalu, groove metalu oraz punk rocka.

Fani lubią też

Zobacz też