Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta Katarzyna Jamróz

Katarzyna Jamróz

Katarzyna JamrózOpisWydarzeniaKatarzyna Jamróz - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Katarzyna Jamróz to urodzona 4 stycznia 1970 w Zabrzu aktorka i piosenkarka. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej w Gliwicach oraz PWST w Krakowie. Aktorstwo to nie jedyna pasja Jamróz. Już jako studentka należała do rockowego zespołu o wdzięcznej nazwie Malowany ptak, gdzie sama tworzyła teksty. Po ukończeniu studiów związała się z grupą The Willows Revival Singers, z którą wykonywała muzykę gospel. Grupa przypadła do gustu licznym słuchaczom, z tego też względu dawała koncerty zarówno w Polsce jak i za granicą.

Katarzyna Jamróz - rozwój kariery

Debiut Katarzyny Jamróz miał miejsce w 1993 roku, na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wykonała tam utwór z musicalu "Kabaret", który zachwycił jury a nawet krytyków. Aktorka zdobyła wówczas "Grand Prix". Już w 1994 roku posiadała własny repertuar, który postanowiła pokazać publiczności na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie jej piosenka "Taniec na linie" zajęła I miejsce. W kolejnym "Kabaretonie" w 1995 roku zdobyła III miejsce za utwór "Julia". W 1998 roku natomiast zajęła I miejsce na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie.

Katarzyna Jamróz przez wiele lat była związana z krakowskim kabaretem Loch Camelot, jak również gościła w Piwnicy pod Baranami. Jej ogromnym sukcesem była możliwość występowania w spektaklach muzycznych Zygmunta Koniecznego do dzieł Stanisława Wyspiańskiego "Wyzwolenie" oraz "Noc listopadowa", a także do poezji ks. Jana Twardowskiego.

Katarzyna Jamróz - dorobek aktorski 

Katarzyna Jamróz ma na swoim koncie także grę w filmach i serialach Do najważniejszych możemy zaliczyć:

 • "Wojenne dziewczyny"
 • "M jak miłość"
 • "Prawo Agaty"
 • "Plebania"
 • "Ojciec Mateusz"
 • "Kryminalni"
 • "Psie serce"
 • "Na dobre i na złe"
 • "Biały Kruk"
 • "Marzenia do spełnienia"
 • "Pożegnanie z Marią"

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Katarzyna Jamróz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Katarzyna Jamróz?

Miejscowości, w których Katarzyna Jamróz wystąpi w najbliższym czasie: Tarnów.

W jakim niespotykanym języku śpiewa Katarzyna Jamróz?
Katarzyna Jamróz należy do najwybitniejszych w Polsce wykonawców muzyki żydowskiej. Te utwory śpiewa zarówno po polsku, jak i w języku Yiddish.
Z jakich programów rozrywkowych znana jest widzom Katarzyna Jamróz?
Katarzyna Jamróż występowała w wielu programach rozrywkowych m.in.: "Gala Piosenki Biesiadnej" Zbigniewa Górnego, cyklu "Telewizyjne Variete czyli Wszystko Gra", a także "Śpiewające fortepiany" Rudiego Schuberta, "Kraj się śmieje" oraz "Co nam w duszy gra"
Która rola aktorska jest najbliższa sercu Katarzyny Jamróz?
Katarzyna Jamróz najlepiej wspomina rolę Cypiska w bajce baletowej "Rumcajs". Aktorka wspomina ten moment niezwykle ciepło.

Fani lubią też

Zobacz też