Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Katarzyna Jamróz

Katarzyna Jamróz

Katarzyna JamrózOpisWydarzeniaKatarzyna Jamróz - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Katarzyna Jamróz to urodzona 4 stycznia 1970 w Zabrzu polska aktorka, a także piosenkarka. Jest ona absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej w Gliwicach oraz PWST w Krakowie. Aktorstwo to nie jedyna pasja Jamróz. Już jako studentka należała do rockowego zespołu o wdzięcznej nazwie "Malowany ptak", gdzie sama tworzyła teksty. Po ukończeniu studiów związała się z grupą "The Willows Revival Singers", z którą wykonywała muzykę gospel. Grupa przypadła do gustu licznym słuchaczom, z tego też względu dawała koncerty zarówno w Polsce jak i za granicą.

 

Debiut Katarzyny Jamróz miał miejsce w 1993 roku, na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wykonała tam utwór z musicalu "Kabaret", który zachwycił jury a nawet krytyków. Aktorka zdobyła wówczas "Grand Prix". Już w 1994 roku posiadała własny repertuar, który postanowiła pokazać publiczności na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie jej piosenka "Taniec na linie" zajęła I miejsce. W kolejnym "Kabaretonie" w 1995 roku zdobyła III miejsce za utwór "Julia". W 1998 roku natomiast zajęła I miejsce na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie.

 

Katarzyna Jamróz przez wiele lat była związana z krakowskim kabaretem "Loch Camelot", jak również gościła w "Piwnicy pod Baranami". Jej ogromnym sukcesem była możliwość występowania w spektaklach muzycznych Zygmunta Koniecznego do dzieł Stanisława Wyspiańskiego "Wyzwolenie" oraz "Noc listopadowa" a także do poezji ks. Jana Twardowskiego.

Katarzyna Jamróz - dorobek aktorski 

Katarzyna Jamróz ma na swoim koncie także grę w filmach i serialach Do najważniejszych możemy zaliczyć:

 • Wojenne dziewczyny
 • M jak miłość
 • Prawo Agaty
 • Plebania
 • Ojciec Mateusz
 • Kryminalni
 • Psie serce
 • Na dobre i na złe
 • Biały Kruk
 • Marzenia do spełnienia
 • Pożegnanie z Marią

 

Zobacz też: Łukasz Nowicki, Małgorzata Ostrowska - Królikowska, Radosław Pazura, Mikołaj Roznerski, Paulina Gałązka, Joanna Kurowska, Joanna Jabłczyńska, Zbigniew Zamachowski, Elżbieta Romanowska, Piotr Grabowski, Rafał Królikowski, Aldona Jankowska, Barbara Wrzesińska, Wojciech Machnicki, Izabela Dąbrowska, Mateusz Janicki, Karolina Adamczyk, Magdalena Wróbel, Artur Chamski, Katarzyna Ptasińska,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Atrakcyjna wdowa

Atrakcyjna wdowa

21-23.02.2023

Warszawa

Katarzyna Jamróz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Katarzyna Jamróz?

Miejscowości, w których Katarzyna Jamróz wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

W jakim niespotykanym języku śpiewa Katarzyna Jamróz?
Katarzyna Jamróz należy do najwybitniejszych w Polsce wykonawców muzyki żydowskiej. Te utwory śpiewa zarówno po polsku, jak i w języku Yiddish.
Z jakich programów rozrywkowych znana jest widzom Katarzyna Jamróz?
Katarzyna Jamróż występowała w wielu programach rozrywkowych m.in.: "Gala Piosenki Biesiadnej" Zbigniewa Górnego, cyklu "Telewizyjne Variete czyli Wszystko Gra", a także "Śpiewające fortepiany" Rudiego Schuberta, "Kraj się śmieje" oraz "Co nam w duszy gra"
Która rola aktorska jest najbliższa sercu Katarzyny Jamróz?
Katarzyna Jamróz najlepiej wspomina rolę Cypiska w bajce baletowej "Rumcajs". Aktorka wspomina ten moment niezwykle ciepło i miała wtedy 6 lat.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn