Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Magdalena Górska

Magdalena Górska

Magdalena GórskaOpisWydarzeniaMagdalena Górska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Magdalena Górska jest polską aktorką telewizyjną oraz filmową. Urodziła się w Warszawie 21 września 1981 roku. Aktorką została tak naprawdę dzięki rodzicom. Mama zaprowadziła ją do Ogniska Teatralnego, gdzie Magdalena zaczęła interesować się aktorstwem. Debiutowała na deskach teatru miała w wieku zaledwie dwunastu lat. Wystąpiła wtedy w sztuce "Bankructwo małego Jacka". Jako aktorka telewizyjna zadebiutowała w "Klanie", gdy skończyła 15 lat. Studiowała w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Absolwentką uczelni została w 2004 roku. Pierwszą główną rolę zagrała w spektaklu "Frederick czyli bulwar zbrodni" w Teatrze Ateneum u boku Piotra Fronczewskiego. 

Magdalena Górska - kariera

Grała w teatrze w m.in.: "Księżniczka na opak wywrócona" (2003) jako Laura, "Demony" (2004) jako Filipina oraz "Irańska konferencja" (2018) jako Emma Schmidt-Poulsen. W Teatrze Telewizji zagrała trzykrotnie w latach 2003-2004 w spektaklach: "Kamera marzeń", "Sesja kastingowa" oraz "Sceny z powstania". Wystąpiła także w Teatrze Polskiego Radia w "Szczęściu Kolombiny" (2014) oraz "W promieniach" (2017). 

Magdalena Górska jest znana także z seriali: "M jak miłość", "Kryminalni", "Glina", "Magda M." oraz "Nowa". Jej najbardziej cenione role filmowe to asystentka Grubera w "Skazanym na bluesa"oraz narzeczona Fistacha w "Testosteronie".

Gra także w filmach tworzonych przez wschodnich producentów. Wystąpiła w głównej roli w ukraińskim serialu "Tilki Kohannya" ("Tylko miłość"), białoruskich: "Nemets", "Poceluy sokrata" oraz "Pokushenye", a także w serialu rosyjsko-białoruskim "Czerwiec 1941". Zagrała także w horrorze litewsko-włosko-amerykańskim pt. "War of the Dead". 

Wydarzenia

Magdalena Górska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Magdalena Górska?

Miejscowości, w których Magdalena Górska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Poznań, Łódź, Kraków, Płock, Wrocław.

Jakie jeszcze ciekawe osiągnięcia ma Magdalena Górska?
Aktorka zagrała w teledysku do utworu "Szklanka Wody" Beaty Kozidrak. Starała się także o rolę Anny German w serialu o tym samym tytule, ale nie dostała jej. W serialu zagrała Joanna Moro.
Z kim najczęściej pracuje Magdalena Górska?
Aktorka najczęściej pracuje z Pawłem Delągiem, Janem Wieczorkowskim, Rafałem Cieszyńskim oraz Dorotą Kamińską.
W jakich serialach Magdalena Górska zagrała gościnnie?
Aktorka zagrała m.in. w "Tatuśkach" i "Ojcu Mateuszu".

Fani lubią też

Zobacz też