Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Magdalena Górska

Magdalena Górska

Magdalena GórskaOpisWydarzeniaMagdalena Górska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Magdalena Górska jest polską aktorką telewizyjną oraz filmową. Urodziła się w Warszawie 21 września 1981 roku. Aktorką została tak naprawdę dzięki rodzicom. Mama zaprowadziła ją do Ogniska Teatralnego, gdzie Magdalena zaczęła interesować się aktorstwem. Swój debiut na deskach teatru miała w wieku zaledwie dwunastu lat. Wystąpiła wtedy w sztuce "Bankructwo małego Jacka". Jako aktorka telewizyjna zadebiutowała w "Klanie", gdy skończyła 15 lat. Studiowała w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Absolwentką uczelni została w 2004 roku. Pierwszą główną rolę zagrała w spektaklu "Frederick czyli bulwar zbrodni" w Teatrze Ateneum u boku aktora - Piotra Fronczewskiego. 

 

Grała w teatrze w m.in.: "Księżniczka na opak wywrócona" (2003) jako Laura, "Demony" (2004) jako Filipina oraz "Irańska konferencja" (2018) jako Emma Schmidt-Poulsen. W Teatrze Telewizji zagrała trzykrotnie w latach 2003-2004 w spektaklach: "Kamera marzeń", "Sesja kastingowa" oraz "Sceny z powstania". Wystąpiła także w Teatrze Polskiego Radia w "Szczęściu Kolombiny" (2014) oraz "W promieniach" (2017). 

 

Magdalena Górska jest znana także z seriali: "M jak miłość", "Kryminalni", "Glina", "Magda M." oraz "Nowa". Jej najbardziej cenione role filmowe to: "Skazany na bluesa" jako asystentka Grubera oraz "Testosteron" jako narzeczona Fistacha. Zagrała także w m.in.:

  • "Czerwiec 1941" (2002) jako Hanna Bielska,
  • "Na kredyt" (2008) jako Agnieszka,
  • "Pensjonat pod Różą" (2004) jako Majka, dziewczyna Mikołaja,
  • "Sukces" (2000) jako Beata.

Jako aktorka dubbingowa udzieliła głosu zakonnicy w kaplicy w filmie z 2018 roku pt. "Eter". 

Gra także w filmach tworzonych przez wschodnich producentów. Wystąpiła w głównej roli w ukraińskim serialu "Tilki Kohannya" ("Tylko miłość"), białoruskich: "Nemets", "Poceluy sokrata" oraz "Pokushenye", a także w serialu rosyjsko-białoruskim "Czerwiec 1941". Zagrała także w horrorze litewsko-włosko-amerykańskim pt. "War of the Dead". 

 

 

Zobacz też: Ewa Błaszczyk, Dorota Stalińska, Michał Mikołajczak, Maciej Zakościelny, Łukasz Nowicki, Maciej Damięcki, Anna Ilczuk, Aleksandra Popławska, Marcin Bosak, Borys Szyc, Karolina Gorczyca, Magdalena Margulewicz, Grażyna Zielińska, Edyta Jungowska, Marek Kaliszuk, Maciej Robakiewicz, Halina Bednarz, Krystyna Tkacz, Maria Pakulnis, Magdalena Osińska,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Ślub doskonały

Ślub doskonały

11.02-02.04.2023

Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Dąbrowa Górnicza i inne

Magdalena Górska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Magdalena Górska?

Miejscowości, w których Magdalena Górska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Łódź, Toruń, Sosnowiec, Poznań, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, Dąbrowa Górnicza, Płock, Włocławek, Lublin.

Jakie jeszcze ciekawe osiągnięcia ma Magdalena Górska?
Aktorka zagrała w teledysku do utworu "Szklanka Wody" Beaty Kozidrak. Starała się także o rolę Anny German w serialu o tym samym tytule, ale nie dostała jej. W serialu zagrała Joanna Moro.
Z kim najczęściej pracuje Magdalena Górska?
Aktorka najczęściej pracuje z Pawłem Delągiem, Janem Wieczorkowskim, Rafałem Cieszyńskim oraz Dorotą Kamińską.
W jakich serialach Magdalena Górska zagrała gościnnie?
Aktorka zagrała m.in. w "Tatuśkach" i "Ojcu Mateuszu".

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn