Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Krystian Kukułka

Krystian Kukułka

Krystian KukułkaSzczegółyOpisWydarzeniaKrystian Kukułka - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
32 lata
data urodzenia:
31.10.1991
miejsce urodzenia:
Lublin
dyscyplina:
polski aktor telewizyjny i teatralny
social media:

Opis

Krystian Kukułka to polski aktor urodzony 31 października 1991 roku, w 2005 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Występował w licznych polskich produkcjach, głównie serialach, ale można go zobaczyć także w filmach oraz na deskach teatru. Mężczyzna był także prowadzącym programu śniadaniowego na żywo "Dzień dobry Polsko" w Telewizji Polskiej. Aktorstwem zainteresował się już we wczesnym dzieciństwie, stawiał pierwsze kroki w kierunku swojej pasji angażując się w działanie koła teatralnego oraz występował w szkolnych przedstawieniach. W bardzo młodym wieku został prezenterem w programie informacyjnym, a drzwi do jego prężnie rozwijającej się kariery uchyliły mu role w kultowych polskich serialach.

Dorobek artystyczny

Krystian Kukułka występował w kilku filmach; w "Don Kichote - Krzysztof z Lubina" reżyserstwa Marcina Lesisza wcielił się w rolę Arnolda Von Grodźca, a w krótkometrażowej "Multifrenii" wyreżyserowanej przez Martynę Majewską, wystąpił jako tancerz. Na swoim koncie ma również wystąpienie w filmie "Dywizjon 303".

 

Aktor jednak znany jest przede wszystkim z roli w klasycznym, uwielbianym przez wielu polskim serialu "Barwy Szczęścia", w którym to pokazuje się jako Ernest Chowański (syn Artura). Pojawił się również w kilku innych kultowych produkcjach, takich jak, przede wszystkim, "Pierwsza Miłość", w której wystąpił aż w trzech rożnych rolach: pokazał się jako kelner w restauracji oraz dwa razy jako klient pubu "Barbarian". Kolejnym serialem, w którym zagrał Krystian Kukułka jest "Hotel 52", wcielił się on w nim w recepcjonistę Damiana Makowskiego. Mężczyzna pozostawił również po sobie ślad w dobrze znanym Prawie Agaty, występując w trzech odcinkach jako aplikant. 

 

Najnowszą produkcją w której powstawaniu bierze udział Krystian, jest serial "Przyjaciółki", w którym to wciela się w rolę Ksawerego.

 

Poza ekranami, Krystiana Kukułkę można także zobaczyć na żywo, gdy gra na scenie warszawskich teatrów Syrena oraz Kamienica, występując w spektaklu "Niespodzianka" w reżyserii Emiliana Kamińskiego.

Gościnne występy Krystiana Kukułki

Krystiana Kukułkę bardzo często można ujrzeć w wielu serialach podczas jego epizodycznych występów, aktor pojawił się gościnnie między innymi w: "Tatuśkowie" w roli prawnika, "Za marzenia" w roli recepcjonisty w klinice chirurgii plastycznej, "Mecenas Lena Barska" jako Kacper, w "Komisarz Alex" jako model, czy w 336 odcinku "Na Sygnale" jako Janek (kochanek Ewy).

 

Aktor zjawił się również w odcinku piątej edycji "Hell's Kitchen. Piekielna kuchnia" w charakterze Jury.

Współprace Krystiana Kukułki

Krystian ze względu na swoje liczne wystąpienia w różnorodnych produkcjach, od seriali, przez filmy pełnometrażowe, aż po sztuki wystawiane w teatrze, współpracuje z wieloma znanymi postaciami polskiego kina, są wśród nich zarówno słynni polscy aktorzy, jak i reżyserzy.

 

Mężczyzna współpracował na przykład z Tomaszem Karolakiem, Małgorzatą Kożuchowską, Maciejem Migasem, Agnieszką Dygant, Krzysztofem Kiersznowskim, Ewą Ziętek i Patrykiem Pniewskim. Prywatnie jest także kolegą Antoniego Królikowskiego.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Krystian Kukułka - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Krystian Kukułka?

Miejscowości, w których Krystian Kukułka wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Czy Krystian Kukułka ma partnerkę?
Choć młody aktor nie ma w zwyczaju dzielić się szczegółami ze swojego życia prywatnego, to na ślubie Antka Królikowskiego pojawił się z osobą towarzyszącą, najprawdopodobniej będącą jego dziewczyną.
Jaka jest najważniejsza rola Krystiana Kukułki?
Najgłośniejszą rolą Krystiana jest zdecydowanie rola Ernesta Chowańskiego w kultowych Barwach Szczęścia. Realizował tę rolę od 2014 roku i to głównie dzięki niej jest rozpoznawany przez polskich widzów.
Ile wzrostu ma Krystian Kukułka?
Krystian jest całkiem wysokim mężczyzną o wzroście 182 cm. Jego waga to 75 kg, a wymiary są następujące: klatka 103/ pas 92/ biodra 102/ szyja 39.
Jaka jest najnowsza produkcja, w której bierze udział Krystian Kukułka?
Najnowsze wystąpienia aktora to role w serialach "Tatuśkowie", "Przyjaciółki" oraz "Na Sygnale". Aktor występuje także w teatrze Syrena i Kamienica.
Jak zaczynał Krystian Kukułka?
Krystian pasjonował się aktorstwem już od dzieciństwa, kiedy to aktywnie brał udział w kołach teatralnych oraz szkolnych przedstawieniach. Jego przygoda z telewizją zaczęła się od bycia prezenterem w TVP, a pierwsze kroki aktorstwie stawiał grając w serialu "Pierwsza Miłosć".
Czym interesuje się Krystian Kukułka?
Krystian Kukułka, oczywiście poza aktorstwem i teatrem, uwielbia oddawać się pasji jaką jest gotowanie. Oprócz tego, wśród swoich hobby wymienia także sport, pływanie, jazdę konną, jazdę na nartach, śpiew, taniec, a nawet szermierkę.
Kim inspiruje się Krystian Kukułka?
Ulubionym aktorem Krystiana jest Tom Hanks. Mężczyzna ceni go niezwykle za jego prostotę, która umożliwia mu wcielenie się w różne postacie i przedstawienie ich w zupełnie inny, unikalny dla każdej z nich sposób. Ponadto Krystian kończąc Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu napisał pracę magisterską na temat Toma Hanksa.

Fani lubią też

Zobacz też