Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Anna German

Anna German

Anna German OpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Anna German (1936 – 1982) to polska piosenkarka i kompozytorka oraz aktorka. Była pierwszą Polką, która zaśpiewała w San Remo. Dwukrotnie okrzyknięto ją najpopularniejszą polską piosenkarkę wśród Polonii amerykańskiej. Miało to miejsce w roku 1966, 1969). Anna German wykonywała swoje utwory  w siedmiu językach: polskim, rosyjskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, angielskim i po łacinie.

Rozwój kariery muzycznej Anny German

Jako piosenkarka zadebiutowała w 1960 roku we wrocławskim „Kalamburze”. W 1963 roku była jedną z uczestniczek III Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie, gdzie zdobyła II nagrodę w dniu polskim za utwór „Tak mi z tym źle”.

 

W 1966 roku podpisała trzyletni kontrakt z CDI. W tym samym roku wystąpiła na scenie paryskiej Olimpii. W 1967 roku jako pierwsza i jedyna w historii polska artystka zaśpiewała na XVII Festiwalu w San Remo, a także jako pierwsza cudzoziemka na XV Festiwalu Piosenki Neapolitańskiej.

W 1973 roku na Festiwalu Piosenki w Opolu otrzymała wyróżnienie za piosenkę „Ballada o niebie i ziemi”. Pięć lat później w 1978 na cześć pierwszego Polaka lecącego w kosmos, Mirosława Hermaszewskiego nagrała utwór „W wielkiej kosmicznej rodzinie”.

Koncerty Anny German

Anna German była wyjątkową wokalistką, która posiadała liczne grono fanów. Koncerty Anny German cieszyły się dużą popularnością i były okazją do spotkania z jej muzyka na żywo. Organizowane są koncerty, które mają na celu przypomnieć jej twórczość. Jednym z nich jest  Anna & Anna koncert fabularyzowany, który odbył się w czerwcu 2021 roku. Koncert był ukłonem w stronę dwój wyjątkowych artystek Anny German i Anny Jantar.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn