Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artysta Arkadiusz Janiczek

Arkadiusz Janiczek

Arkadiusz JaniczekOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Arkadiusz Janiczek to urodzony 14 stycznia 1974 roku Opolanin, absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Jest członkiem Polskiej Akademii Filmowej. Debiutował w 1997 roku w spektaklu "Noc Listopadowa" wcielając się w rolę Hermesa. Od tamtej pory, nieprzerwanie związany z Teatrem Narodowym. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt ról teatralnych, filmowych i serialowych.

Arkadiusz Janiczek - spektakle w których wystąpił

Najważniejsze role, w jakie aktor wcielił się w teatrze to między innymi: senator w "Dziadach" w reżyserii Eimuntasa Nekrosiusa i kucharz w "Matce Courage" w reżyserii Michała Zadary. Występował także w spektaklu Bartłomieja Wyszomirskiego pt. "Wszystko o mężczyznach", a obecnie możemy go zobaczyć w przedstawieniu reżyserowanym przez Emiliana Kamińskiego pt. "Spa, czyli Salon Ponętnych Alternatyw".

Arkadiusz Janiczek - filmy i seriale w których zagrał

Najbardziej znany jest z ról serialowych, których w swoim dorobku aktorskim ma imponującą ilość. Przygodę z serialami rozpoczął rolą "Rudego", czyli starszego posterunkowego w serialu "Złotopolscy". Występował w tym serialu przez 13 lat - od 1998 do 2010 roku. Po "Złotopolskich" grywał wiele ról drugoplanowych i epizodycznych, między innymi w serialach "Miodowe lata", "Lokatorzy", "Na wspólnej", "Pensjonat pod Różą", "Klinika samotnych serc", "Na dobre i na złe", "W rytmie serca", "Prawo Agaty', "Ojciec Mateusz" czy "Kasia i Tomek". Obecnie na stałe obecny w obsadzie seriali "Barwy szczęścia" (jako Szczepan, ojciec Oliwki), "Leśniczówka" (rola mecenasa Artura Krawczyka) i popularnym w ostatnich miesiącach "Stuleciu winnych" (w roli Władysława Winnego).

 

Na dużym ekranie mogliśmy go oglądać w wielu rolach drugoplanowych, w filmach takich jak "Bogowie", "Podejrzani zakochani", "Wałęsa. Człowiek z nadziei", "Róża", czy "Autsajder". Sukces przyniosła mu jedna z głównych ról w "Placu Zbawiciela" w reżyserii Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego, gdzie wcielił się w Bartka. Towarzyszył także w tworzeniu scenariusza do tego filmu.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też