Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo
Home Miejsce Sala teatralna przy parafii św. Jadwigi Królowej

Sala teatralna przy parafii św. Jadwigi Królowej

Kraków, ul. Łokietka 60
Sala teatralna przy parafii św. Jadwigi KrólowejOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Rzymskokatolicki parafialny kościół św. Jadwigi Królowej w Krakowie jest jednocześnie kościołem patronalno-garnizonowym Żołnierzy Armii Krajowej Polskich Kresów Wschodnich. Przed głównym wejściem do kościoła ustawiony jest krzyż, który był elementem ołtarza papieskiego na Błoniach podczas pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

Kościół został wybudowany na planie krzyża greckiego. Jego przepiękna architektura idealnie wpasowuje się w klimat miasta. Ołtarz wykonany jest w formie sarkofagu i zawiera relikwie patronki kościoła, św. Jadwigi Królowej, które przekazane zostały świątyni przez papieża Jana Pawła II.

Obok parafii znajduje się nie tylko wiele cudownych krakowskich atrakcji, ale także teatralna sala, która stanowi świetne miejsce do organizacji różnego rodzaju wydarzeń artystycznych, imprez firmowych, wykładów i koncertów. Nic więc dziwnego, że sala ta regularnie przyciąga zarówno lokalną społeczność, jak i przybywających do miasta turystów, którzy chętni są do zasmakowania nowych doświadczeń kulturalnych.

Sala Teatralna Parafii św. Jadwigi Królowej – wydarzenia

Odbywające się w Sali Teatralnej Parafii św. Jadwigi Królowej wydarzenia to przede wszystkim spektakle teatralne. Jednym z ciekawszych eventów, które miały tam miejsce, była sztuka "Alicja w Krainie Czarów". Przedstawienie to opowiada historię o dziewczynce wpadającej do króliczej nory, która w ten właśnie sposób trafiła do Krainy Czarów. Ten piękny i magiczny spektakl był wydarzeniem dla całej rodziny.

Uczestnicy mieli okazję zobaczyć przepełnione emocjonującymi momentami show, które rozegrało się w otoczeniu niezwykłej scenografii. Dodatkowym elementem magicznym były subtelne triki iluzjonistyczne, a także muzyka, niezwykłe kostiumy i niespotykane rekwizyty. Pokaz dedykowany był dzieciom od 4 roku życia i trwał nie więcej niż 60 minut.

Spektakle teatralne tego rodzaju stwarzają przestrzeń do rozwijania dziecięcej wyobraźni – dla kilkulatków, którzy często żyją w świecie fantazji, widok postaci i historii ożywających na scenie może być niezwykle inspirujący. W trakcie teatralnych show dzieci słuchają dialogów i monologów, co może dodatkowo wspomagać rozwijanie ich umiejętności językowych, m.in. poprzez nabywanie nowego słownictwa oraz poprawę zdolności do opowiadania. Co jednak najważniejsze, uczestnictwo w spektaklu to doskonała okazja dla rodziców do spędzenia wspólnego czasu ze swoimi pociechami – przedstawienia teatralne dają uczestnikom szansę na rozmowę o doświadczonych podczas wydarzenia emocjach.

Sala Teatralna Parafii św. Jadwigi Królowej – bilety

Sala Teatralna Parafii św. Jadwigi Królowej prowadzi sprzedaż biletów na eventy zarówno drogą stacjonarną, jak i online – wejściówki na poszczególne wydarzenia dostępne są za pośrednictwem naszego portalu. Organizowane tutaj koncerty, przeglądy i sztuki teatralne przyciągają odwiedzających z nawet najbardziej odległych regionów Polski, zapewniając im niezapomniane przeżycia. Nie przegap nadchodzących eventów – sprawdź widniejący na naszej stronie harmonogram wydarzeń i już dzisiaj zdobądź bilet na interesujące cię show.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Sala Teatralna Parafii św. Jadwigi Królowej?
Sala Teatralna Parafii św. Jadwigi Królowej znajduje się przy ulicy Łokietka 60 w Krakowie.
Jakie wydarzenia odbywają się w Sali Teatralnej Parafii św. Jadwigi Królowej?
W Sali Teatralnej Parafii św. Jadwigi Królowej odbywają się najczęściej spektakle teatralne, wykłady i koncerty. Bilety na krakowskie eventy dostępne są w sprzedaży online, m.in. za pośrednictwem portalu eBilet.pl.
Kiedy została otworzona Sala Teatralna Parafii św. Jadwigi Królowej?
Sala Teatralna Parafii św. Jadwigi Królowej została otworzona po roku 1990.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też